okładka Ostatnie rozdanie. Ebook | EPUB, MOBI | Wiesław Myśliwski

Ebook

Ostatnie rozdanie

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Długo oczekiwana powieść mistrza polskiej prozy. Wiesław Myśliwski jest twórcą przywracającym wiarę w sens i wartość prawdziwej literatury. Jego powieści wynikają z głębokiej wewnętrznej potrzeby wyrażenia - i równocześnie poznania - prawdy o ludzkim losie, przeznaczeniu, przemijalności, pamięci, miłości, sensie istnienia. O tym - choć nie tylko o tym - mówi jego najnowsza powieść "Ostatnie rozdanie", kolejne prozatorskie arcydzieło, na które czekaliśmy kilka lat. Myśliwski publikuje rzadko, pisze długo, zgodnie z przeświadczeniem, że "pisać książki powinno się dopiero, gdy człowiek naprawdę czuje, że nie ma już żadnego innego wyjścia(..) wtedy kiedy jest się przekonanym, że ma się coś naprawdę do powiedzenia komuś drugiemu". "Ostatnie rozdanie" to dzieło "totalne", które chce objąć całość ludzkiego doświadczenia, dotknąć tajemnicy bytu. Jest zachętą do myślenia, nie poucza, nie moralizuje i nie ocenia. Pokazuje życie z jego dobrymi i złymi stronami. To powieść filozoficzna i wielowymiarowa, której tematem jest człowiek i ludzki los zawieszony między przypadkiem a koniecznością. Perfekcyjnie skonstruowana, zachęca do lektury wielokrotnej ; przy każdej pozwalając odkryć jej nowe wymiary i perspektywy. Żywioł opowieści sprawia, że czytelnik zatapia się w niej i oddaje się jej zniewalającemu nurtowi.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.51 MB (MOBI), 0.84 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Krzysztof Kosiński

18.05.2014, 21:48

„Koniecznie...”

To książka, z rodzaju tych książek, które długo w nas "siedzą". Skończyłem ją czytać, ale nadal gdzieś ta historia przewija się w moich myślach. Historia życia człowieka, który się bał innych ludzi. Bał się uczuć, więzi i samego siebie. Czytałem tę książke powoli, smakując piękny, specyficzny styl pisania Wiesława Myśliwskiego. Myśliwski opowiada historie zwykłe, codzienne, życiowe i przeciętne. Lecz sposób, styl i język w jakim to robi jest niesamowity i wciągający. I każda historia opowiadana przez Mysliwskiego jest ważna i bliska. W mojej ocenie, Wiesław Myśliwski to największy, najlepszy polski pisarz. Koniecznie.