okładka Położna. 3550 cudów narodzin. Ebook | EPUB, MOBI | Jeannette Kalyta

E-book

Położna. 3550 cudów narodzin

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Położna. 3550 cudów narodzin” to autobiograficzna opowieść Jeannette Kalyty, najbardziej znanej polskiej położnej. Wzruszająca, momentami zabawna, głęboko prawdziwa historia jej życia i pracy. Niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Najciekawsze historie par i matek rodzących pod opieką Jeannette wywołują żywe emocje i skłaniają do refleksji. To książka i dla rodziców, i dla tych, którzy chcą nimi zostać.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.66 MB (MOBI), 0.64 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

PannaP44

20.02.2014, 11:12

„Piękno narodzin ”

Kiedy dowiedziałam się o tej książce, wiedziałam że muszę ją przeczytać. Od zawsze fascynował mnie zawód położnej. Kocham dzieci i kontakt z ludźmi. Wiele słyszy się złego o położnych, warunkach w szpitalach położniczych i warunkach rodzenia oraz traktowaniu przez położne. To nie tylko temat interesujący przyszłe mamy.

Jeannette Kalyta najbardziej znana położna postanowiła podzielić się z nami tym co z porodem i nowym życiem jest związane czyli pot, krew, łzy, szczęścia a czasem rozpacz.

Tym, co bardzo podobało mi się w książce to to że jest niesamowicie autentyczna, czasami zabawna, i porusza różne aspekty związane z ciążą i porodem.

Poród chyba dla każdej kobiety jest wydarzeniem magicznym. Przynajmniej powinien być. Położna mam za zadanie jak najlepiej wspierać i pomagać kobiecie, aby odbył się szczęśliwie i bezproblemowo. Często relacja między położną a kobietą ciężarną jest szalenie intymna. Położna musi wykazywać maksimum taktu, profesjonalizmu i szanować intymność kobiety w tak dla niej ważnym momencie życia.

To wszystko porusza w swojej opowieści Jeannette Kalyta. Kiążka tak jak już wspomniałam nie jest tylko dla matek spodziewających się dziecka. To pozycja ukazująca piękno życia, a zarazem trud z jakim przychodzi jego wydanie na świat. To historie poruszające. Podczas lektury tej książki na pewno nie będziecie się nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zdecydowanie jestem zachwycona. Polecam gorąco.