okładka Przez burze ognia. Ebook | EPUB, MOBI | Veronica Rossi

Ebook

Przez burze ognia

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"ROZDZIELIŁ ICH ŚWIAT POŁĄCZYŁO PRZEZNACZENIE Aria żyje w Reverie – rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko. Perry jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje. Drogi Arii i Perry’ego się przecinają. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż… W swej bestsellerowej powieści Veronica Rossi stworzyła oszałamiające światy pełne niebezpieczeństw, okrucieństwa i piękna, niczym z najlepszych powieści fantasy i science fiction. Książka sprzedana do 26 krajów! Prawa filmowe kupione przez Warner Bros. Tailer do książki wyreżyserował Roman White, który tworzył teledyski takich gwiazd, jak Tylor Swift czy Justin Bieber "

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.54 MB (MOBI), 0.74 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Karolina Szymczak

19.10.2016, 22:06

„zdecydowanie polecam!”

Od dłuższego czasu ta pozycja przewijała mi się przed oczami. W końcu postanowiłam po nią sięgnąć. Myślę, że oceniałam ją pochopnie i jakoś tak utarłam sobie, że będzie średnia. Okazało się (na szczęście), że bardzo się myliłam. Książka jest bardzo dobra! Zaczarował mnie jej świat, zajął myśli na jakiś czas i bardzo się cieszę, że postanowiłam ostatecznie po nią sięgnąć!
Lubię takie książkowe pary. Zupełnie inne światy. Początkowo sama nieufność, wręcz odraza. Łączy ich tylko wspólny cel, jakaś korzyść z niechętnej współpracy. A później odkrywają siebie nawzajem. Uczą się tego, co nowe i nieznane i stopniowo rodzi się uczucie.
Zdecydowanie nie marzy mi się postapo w prawdziwym życiu. Ale człowiek, czytając taką książkę, marzy o więzi, jaką mają bohaterowie. W pewnym sensie magicznej, nierozerwalnej, a jednocześnie tak prawdziwej i naturalnej.
Muszę też podkreślić, że podoba mi się humor autorki wpleciony to tu, to tam. Jest niewymuszony i w moim guście.
Końcówka lekko mnie zaskoczyła, co również jest na plus. Zdecydowanie polecam i zabieram się za drugi tom!

Ciarolka

Ciarolka

04.03.2013, 16:22

„”

Przez burze ognia to debiut autorki. Przenosi nas w przyszłość, która nie jest spełnieniem naszych marzeń.
Jej bohaterka, Aria, żyje w miejscu idealnym. Miszka w Reverie, jednej z wielu Kopuł umieszczonych na świecie, w której, za pomocą Wizjera czyli przezroczystej komputerowej nakładki na oko, może przenosić się do Sfer - wyimaginowanych, ale dających prawdziwe fizyczne odczucia miejsc, w których może robić to, na co tylko ma ochotę.
W świecie Arii wyeliminowano także niewygodne i "niepotrzebne" elementy ludzkiego życia, takie jak na przykład wzrost paznokci, niechciane ciąże, ból, stres, strach i inne złe odczucia, plamy, ogień... Wszystko jest dostosowane tak, aby mieszkańcom, nazywanych Osadnikami, żyło się jak najlepiej.

" - Popatrz tylko na to brudne... c o ś. Nie chce zejść.
- To się nazywa plama.
- Do czego służy?
- Do niczego. Dlatego nie mamy ich w Sferach."

Czy poza Kopułami cokolwiek istnieje? Owszem. Miejsce, nazywane przez Osadników Umieralnią, to po prostu zwykły świat, z taką różnicą, że panują tam warunki sprzed kilkunastu wieków, w porównaniu z naszym. Ludzie, nazywani w Kopułach Dzikusami, żyją w plemionach, polują, by zdobyć pożywienie... Od naszych przodków odróżnia ich jednak pewien dar. Niektórzy z nich są Naznaczonymi, a więc mają rozwinięty jeden ze zmysłów: wzrok, słuch lub węch. Jednym z nich jest Perry, który ma aż dwa Zmysły. Jest Videm czyli bardzo dobrze widzi oraz Scirem: węchem potrafi wyczuć nawet nastroje, to czy ktoś kłamie czy nie. Nie ma on łatwego życia. Jego brat, Vale, to Wódz Krwi plemienia Fal, w którym żyją. Talon, syn Vale'a to niezwykły, cudowny siedmiolatek, który nieoczekiwanie zostaje porwany przez Osadników.

Co łączy te dwa, skrajne przeciwieństwa: Świat Wykluczonych i Osadników? Siły natury. A dokładniej burze eterowe, które w jednym miejscu powodują mutacje, choroby i głód, a w drugim niszczą skomplikowaną sieć komputerowych urządzeń. Ich pojawianie się jest przyczyną niepokoju, a nawet lęku o przyszłość, o to, jakie skutki tym razem przyniesie.

Nasi bohaterowie, Aria i Perry spotykają się przypadkowo właśnie podczas jednej z takich burz, gdy dziewczyna zostaje wyrzucona z Kapsuły, obwiniona za czyn, którego nie popełniła. Zawierają przymierze, dzięki któremu Aria będzie mogła odnaleźć matkę pracującą w Kopule Bliss, a Perry uratuje bratanka. Rzeczywistość nie jest jednak taka kolorowa, jakby się mogło wydawać i młodzi muszą przeżyć niezłą szkołę życia, w szczególności Aria, powoli odkrywająca jak niebezpieczny, a zarazem jak piękny jest prawdziwy świat.

Z jednej strony przedstawiona jest tu wizja przyszłości w Kopułach, ogromnego rozwoju inżynierii genetycznej i technologii, a z drugiej powrót do przeszłości, gdzie życie w plemionach, polowania, choroby i pogoda są wyrocznią dalszego życia.

"Po co czuć ból, jeśli jest zbyteczny? Po co wiedzieć, czym jest prawdziwy strach, jeśli niebezpieczeństwo zrobienia sobie krzywdy nie istnieje? Spotęgowaliśmy to, co uważaliśmy za dobre i usunęliśmy to, co złe. Tak powstały Sfery, które znasz. Jak to mówią: LEPSZE NIŻ RZECZYWISTOŚĆ."

W powieści Przez burze ognia nie brak emocji, tego dreszczyku, który jest naszym motorem napędzającym nas do czytania i nie dającym nam chwili wytchnienia. To historia o przyjaźni, za którą można poświęcić życie, o rodzącym się uczuciu między ludźmi, którzy na początku się nienawidzili oraz o poszukiwaniu swego miejsca w życiu, roli, którą trzeba odegrać. To opowieść o podejmowaniu ważnych decyzji, które nadadzą kształt naszemu przyszłemu życiu. Każdy młody człowiek, nie mogący zdecydować się, co chce dalej robić, na jakie studia się wybrać, czujący niepewność i obawę przed opuszczeniem domowego gniazda, może utożsamić się z Arią i Perrym.

Autorka w swej książce uświadamia nam, że ludzkie emocje, prawdziwe fizyczne i duchowe doznania są niezbędne w naszym życiu. Odróżniają nas od bezmyślnych, zaprogramowanych robotów, którymi powoli zaczęli stawać się Osadnicy. Pod koniec lektury możemy dowiedzieć się, jak taka egzystencja, bez właściwych nam odruchów, instynktów, może się zakończyć dla nas samych, jakie skutki może ze sobą nieść.

Moim zdaniem powieść ta to nie tylko "kolejny romans", ale również historia, która na swych kartach niesie pewne przesłanie, daje nam wiele do zrozumienia, co starałam się wyjaśnić przed chwilą, w powyższych akapitach. Ja jestem nią oczarowana i nie mogę doczekać się kontynuacji. Dla mnie to jedna z najlepszych książek, których akcja toczy się w przyszłości i z całą pewnością mogę Wam ją polecić.

PannaP44

26.02.2013, 15:05

„”

Na "Przez burze ognia" natknęłam się przypadkiem. Stwierdziłam...czemu nie? I to był trafny wybór. Pomieszanie fantastyki, science fiction, z historią miłosną w tle może dla niektórych być niezbyt interesującym połączenie, ale dla mnie było bardzo interesującym doświadczeniem.

Ostatnimi czasy na nowo rozbudziło się we mnie zamiłowanie do fantastyki, a szczególnie szukam pozycji które zawierają właśnie taką mieszankę jak "Przez burze ognia"

Veronica Rossi przedstawia nam dwa światy. Aria żyje w świecie postępu technologicznego. Jest on oddzielony od normalnego świata szklaną kopułą, a mieszkańcy mogą za pomocą specjalnego wizjera przenosić w dowolne miejsce. Perry natomiast żyje po drugiej stronie kopuły. Ciągle musi walczyć o jedzenie, przetrwanie i chronić się przed eterem.

W jednej chwili Aria zostaje wykluczona z jej doskonałego, bezpiecznego świata i na swojej drodze spotyka Perre'go. To właśnie on pomaga jej przetrwać w nieznanym otoczeniu. Na wspólnej drodze spotka ich wiele niebezpieczeństw.

Nie każdy lubi takie połączenia. Jak dla mnie autorka bardzo ciekawe zestawiła dwa całkowicie inne światy. Słabszy, mało wciągający początek nie powinien nas zniechęcić do dalszego czytania. Losy bohaterów w dalszej części książki są naprawdę interesujące. Momenty wzlotów i upadków, niebezpieczeństwo czyhające na ich życie oraz piękna miłość która się w tych okolicznościach rozwija.

Moim zdaniem "Przez burze ognia" powinno zainteresować duże grono czytelników, a dla fanów fantasy i science fiction będzie to świetna pozycja.

Dla mnie zwariowanej czytelniczki i miłośniczki różnych gatunków książek jak najbardziej na tak :)