okładka Punkt. Ebook | EPUB, MOBI | Przemysław Liziniewicz

E-book

Punkt

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Mówi się, iż dorosłość nie jest niczym więcej niż tylko odkrywaniem, że wszystko, w co wierzyliśmy, kiedy byliśmy młodzi, to fałsz, a z kolei wszystko to, co w młodości odrzucaliśmy, teraz okazuje się prawdą. Przekonał się o tym Punkt - główny bohater książki Przemysława Liziniewicza. Punkt to raz małe dziecko, innym razem kilkuletni chłopiec, nastolatek, a przedstawione w książce jego przeżycia i doznania to wyrwane z wszelkiego porządku chronologicznego fragmenty pamięci, wspomnień. Przybliżony wiek bohatera odczytujemy poprzez kontekst danej opowieści oraz język narracji, który upodabnia się do sposobu rozumowania i postrzegania świata przez dziecko.Niewątpliwie książka pt. "Punkt" Przemysława Liziniewicza to opowieść o dwóch światach: dzieciństwie i dorosłości. Dzieciństwo to różne przygody, spotkania rodzinne, to kolorowy okres życia, bo u boku bliskiej i czasem nadopiekuńczej osoby - babci. Natomiast dorosłość głównego bohatera, Punkta, to czas obfitujący w nowe doświadczenia natury egzystencjalnej, czasem nawet duchowej, a wszystko po to, aby ukazać platoniczną miłość do Maryli. 

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

229

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.00 MB (MOBI), 0.73 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

10.04.2014, 17:06

„Polecam - ciekawa książka”

Niewątpliwie książka Przemysława Liziniewicza to opowieść o dwóch światach: dzieciństwie i dorosłości. Dzieciństwo to różne przygody, spotkania rodzinne, to kolorowy okres życia bo u boku bliskiej i czasem nadopiekuńczej osoby - babci. Prawdą jest, że wychowanie dziecka przez babcię ma swoje dobre i złe strony. Z jednej strony babcia rozszerzyła Punktowi świat o przeszłość, której rodzice nie zawsze znają gdyż już od najmłodszych lat opowiadała Punktowi o czasach okupacji i o wojnie. Z drugiej zaś strony stałe przebywanie z babcią pozbawiło Punkta pewnych radości dzieciństwa, nauczyło przesadnej ostrożności i zatroskania o własne zdrowie.
Główny bohater Punkt to raz małe dziecko, innym razem kilkuletni chłopiec. To także ceniący niezależność, zbuntowany i uparty, czasem ironiczny i sceptyczny nastolatek, ale też z biegiem życia potrafiący zaprzyjaźnić się ze światem zewnętrznym. Trzeba dodać, iż przedstawione w książce przeżycia i doznania bohatera są zachowane w pewnej chronologii ponieważ autor celowo przeskakuje do czasów późniejszych a następnie przechodzi do przedstawienia okresu późnej młodości wszystko po to, iżby na koniec opowiedzieć o platonicznej miłości do pewnej kobiety.