okładka Remedium na śmierć. Historie prawdziwe. Ebook | EPUB, MOBI | Marcin  Wysocki

Ebook

Remedium na śmierć. Historie prawdziwe

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Remedium na śmierć. Historia prawdziwa” Marcina Wysockiego to zbiór niepowiązanych ze sobą opowiadań, których wspólną osią są losy Polaków urodzonych przed II Wojną Światową i jej wpływ na ich codzienne życie. Oczami dzieci i młodych ludzi Czytelnik obserwuje okupacyjne życie, tamte realia i bardzo skrajne doświadczenia, które były udziałem tysięcy rodaków w tamtym czasie. Pomimo, iż poszczególne opowiadania są bardzo różne - zarówno pod względem formalnym, jak i treści, w miarę czytania zaczyna się wyłaniać pewien subiektywny, ale wyrazisty obraz tamtej rzeczywistości w różnych środowiskach, na różnym obszarze geograficznym, mentalnym jak i w przestrzeni społecznej. Autorem książki jest niezwykle uzdolniony człowiek. Między innymi asystent oraz tłumacz amerykańskich reżyserów teatralnych. W programie LUZ, emitowanym przez TVP 1 prowadził „Kącik kulturalny”, a w programie „Sportowa apteka” był główno prowadzącym. Napisał też muzykę do wielu programów telewizyjnych, ale nagrał też swoją autorską płytę „Head”.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

363

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

15.34 MB (MOBI), 7.78 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

03.02.2016, 13:32

Śmiertelnie smutne ale prawdziwe. Podsumowując taką książkę jak ta wyrosłą na polskim cierpieniu i tragedii można powiedzieć że życie toczy się nawet w piekle. Tak życie toczyło się nawet w trakcie okupacji, pod groźbą śmierci, kalectwa, głodu. Życie i napędzająca je miłość oraz pragnienie przeżycia są silniejsze niż wszystko zło tego świata. Polecam wszystkim, którzy chcieli by się zamyśleć i przeżyć coś mocnego.