okładka Sabriel. Ebook | EPUB, MOBI | Garth Nix, Ewa Elżbieta Nowakowska

Ebook

Sabriel

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Niezwykła opowieść o magii i miłości. Pierwszy tom kultowej dziś trylogii fantasy pióra australijskiego mistrza gatunku, Gartha Niksa, nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Aurealis Awards 2001 Best Fantasy!

Sabriel jest córką legendarnego Abhorsena – wielkiego maga i nekromanty. Do pewnego momentu prowadzi spokojne życie nastolatki, uczennicy szkoły dla dobrze urodzonych panien. Wie już jednak, że nie ucieknie od przeznaczenia. Musi odnaleźć ojca, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a jednocześnie przejąć jego obowiązki i pomagać zaklętym duszom zmarłych znaleźć się w Krainie Śmierci, by nie zagrażali żyjącym. Pomagają jej w tym gadający kot Mogget i strażnik królewski Touchstone. Wszyscy razem udają się w niebezpieczną podróż na krańce Starego Królestwa.

Wartka fabuła, niespodziewane zwroty akcji i odpowiednio dozowane elementy sensacji.

Bohaterowie książki powrócą w tomach Lirael i Abhorsen. W kwietniu 2015 roku ukaże się prequel trylogii o Starym Królestwie pt. Clariel.

Wielkie osiągnięcie, literatura fantasy, którą czyta się jak rzecz realistyczną. Gratuluję autorowi.

Philip Pullman

Szybka, dramatyczna akcja, barwne opisy, napięcie i humor... Czego można chcieć więcej?

”The Guardian”

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.17 MB (MOBI), 1.50 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Iwona Nowak

02.11.2015, 10:25

„Kawałek naprawdę dobrej fantastyki!”

Chciałabym Wam przedstawić książkę, która z fanfarami wkroczyła do mojego życia zajmując miejsce w pierwszej trójce najlepszych powieści, które przeczytałam w życiu. Długo, naprawdę bardzo długo czekałam na książkę, która ponownie poruszy moją wyobraźnię tak bardzo, że stanę się częścią jej świata. Oto i ona: „Sabriel” Gartha Nixa będąca pierwszym tomem trylogii Stare Królestwo. Przez kilka dobrych wieczorów byłam Abhorsenem wysyłającym martwych z powrotem do Krainy Śmierci w lodowate odmęty rzeki przemierzającej Dziewięć Bram. Tej przygody nie zapomnę zapewne do końca życia, a może i dłużej.

Główną bohaterką książki jest tytułowa Sabriel, dziedziczka Abhorsenów, których zadaniem jest stać na granicy życia i śmierci pilnując by zmarli nie powracali do życia. Dziewczyna od najmłodszych lat uczęszczała do szkoły z internatem w Ancelstierre znajdującym się po drugiej stronie Muru. Niewiele wiedząc o swoim dziedzictwie, a jeszcze mniej o Starym Królestwie (z którego pochodziła), wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż by uratować życie ojca. W wyprawie towarzyszy jej kot imieniem Mogget i tajemniczy strażnik królewski Touchstone. Czy zdołają ocalić ojca Sabriel i uwolnić świat od Wielkiego Zmarłego gromadzącego armię Zmarłych Pomocników? Jak poradzi sobie nastolatka w świecie, w którym jest celem nieustannego pościgu przerażających sił wroga?

„Sabriel” to powieść perfekcyjna. Poważnie. Nie doszukałam się w niej ani jednej złej strony. Do największych jej zalet należą barwni bohaterowie, zapierająca dech w piersiach akcja, genialna, nieprzewidywalna i jedyna w swoim rodzaju fabuła, która zaskakuje z każdej strony. Kilka ostatnich rozdziałów to kompletny majstersztyk – porzucenie na moment lektury było straszliwą męką.

Sami zapewne dobrze wiecie jak wygląda życie po przeczytaniu naprawdę genialnej powieści. Radość miesza się z żalem i człowiek czuje się tak jakby miał porządnego kaca, do tego dochodzą pewne problemy z powrotem do normalnego życia. Przez kilka dni muszę pogodzić się z tymi objawami… Pociesza mnie myśl, że to dopiero pierwszy tom trylogii i w najbliższym czasie zabiorę się za kolejne części tej cudownej opowieści.