okładka Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak. Ebook | EPUB, MOBI | Anna Kamińska

Ebook

Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Mówili o niej „Czarownica” — bo gadała ze zwierzętami oraz miała kruka terrorystę, który kradł złoto i atakował rowerzystów. Ponad trzydzieści lat żyła w drewnianej leśniczówce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu. Spała w łóżku z rysiem i mieszkała pod jednym dachem z oswojonym dzikiem. Była naukowcem, ekologiem, autorką nagradzanych filmów i słuchowisk radiowych. Aktywnie działała na rzecz najstarszego lasu w Europie. Uważała, że należy żyć prosto i blisko przyrody. Wśród zwierząt znalazła to, czego nigdy nie doświadczyła od ludzi.

Ostatnia Kossakówna. Córka Jerzego, wnuczka Wojciecha, prawnuczka Juliusza — trzech malarzy rozmiłowanych w polskim krajobrazie i historii. Bratanica Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Magdaleny Samozwaniec. Miała być synem i czwartym Kossakiem. Tak jak przodkowie, dźwigać sztalugi i znane nazwisko. Wybrała własną drogę…

Co takiego spotkało ją w Krakowie, że zdecydowała się na ucieczkę? Dlaczego została wydziedziczona? Wreszcie — czy w „dziczy” odnalazła szczęście?

Simona autorstwa Anny Kamińskiej to fascynujący portret buntowniczej pasjonatki i silnej, nietuzinkowej kobiety. Opowieść o bezkompromisowym szukaniu swojego miejsca w świecie i o zrzucaniu ciężaru wielkiego nazwiska. Historia upadku starej, artystycznej rodziny oraz tego, jak szara rzeczywistość PRL-u wymazywała barwny świat krakowskiej arystokracji.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

18.04 MB (MOBI), 8.12 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Agnieszka Soboń

Agnieszka Soboń

06.12.2015, 09:29

Książka jest po prostu zbiorem faktów o Simonie (bezspornie niesamowitej osobie). Za dużo w niej autorki, za mało ciągłości narracji i fabuły. Simonę poznajemy z zewnątrz jako zbiór opowieści jej znajomych czy archiwalne dokumenty. Potrzeba sporej motywacji, żeby skończyć tę książkę i lepiej sięgnąć po inne materiały o tej postaci.

Wojciech G.

Wojciech Grzywacz

06.07.2015, 18:57

Historia ciekawej osoby jaką zapewne była Simona Kossak...pasja, miłość, waleczność. Mam wrażenie, że wiele z życia bohaterki nie zostało pokazane w tej książce i możliwe, że kiedyś powstanie jeszcze jedna książka o Simonie...
Warte przeczytania chociażby dla pracy, którą włożyła autorka, żeby zdobyć tak wiele informacji...a to nie łatwe jeśli bohaterka żyje w lesie i bardziej woli towarzystwo zwierząt niż ludzi.
Historyczne nazwisko i niebanalne życie Simony....