okładka Śmiertelni. Medycyna i to, co najważniejsze. Ebook | EPUB, MOBI | Atul Gawande

E-book

Śmiertelni. Medycyna i to, co najważniejsze

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Jak żyć do samego końca samodzielnie, godnie i nie rezygnować z tego, co dla nas najważniejsze?Najnowsza, niezwykle ważna dla naszych czasów książka znanego amerykańskiego chirurga, autora wielu bestsellerów. Przejmujące historie pacjentów, które pokazują, że nieuleczalnie chorzy potrzebują nie tylko medycyny, ale życia tak pełnego i bogatego, jak to tylko możliwe. Książka Śmiertelni zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów "New York Timesa".

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

344

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.04 MB (MOBI), 1.02 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Evelka Revelka

19.08.2015, 12:28

„Jednak śmiertelni...”

Nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce, ale po ciekawym opisie i fakcie, że jest to bestseller New York Timesa zdecydowałam się na jej kupno. Lubię czytać książki o medycynie i przypadkach pacjentów pisanych przez lekarzy, gdzie czuć postawę pełną szacunku wobec chorych. Tak cechują się książki Olivera Sacksa i jak się okazało także wcześniej nieznanego mi Atula Gawande.

Cieszę się, że przeczytałam "Śmiertelnych" gdyż dały i ciągle dają mi wiele do myślenia. Rzadko myśli się o odchodzeniu z tego świata gdy jest się młodym. Gdy jest się dojrzalszym to nie wiadomo jak o odchodzeniu myśleć i na co się przygotować. Mowa nie tylko o odchodzeniu naszym ale także naszych bliskich. Czy i kiedy powinniśmy sobie zdać sprawę, że nie o nasze oczekiwania i ból chodzi, ale o oczekiwania i ból osoby chorej. Nie da się w paru zdaniach streścić tak złożonej sytuacji, zwłaszcza gdy dzięki postępowi medycznemu śmierć jawi się jako przypadek gdy coś poszło nie tak, a gdyby był odpowiedni lekarz i zasoby dałoby się "zrobić coś jeszcze". Polecam każdemu, a zwłaszcza tym, którzy nad końcem życia się nie zastanawiają.