okładka Strażniczka książek. Ebook | EPUB, MOBI | Mechthild Gläser

Ebook

Strażniczka książek

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Niezwykła przygoda w świecie książek… 

Podróżować na grzbiecie Shere Khana przez „Księgę dżungli”, u boku Werthera Goethego walczyć z czarownicami z Makbeta, a wraz z Elisabeth Bennet wzdychać do Mr. Darcy’ego…

Amy nie myślała, że kiedyś będzie tak blisko bohaterów swoich ulubionych książek, że będzie umiała tak głęboko zanurzyć się w każdą z opowieści, o przeżywaniu których niejednokrotnie marzyła, pochłaniając je jednym tchem. Teraz z zapałem korzysta ze swojej nowej umiejętności – aż okazuje się, że w świecie literatury panuje kompletny chaos i nic nie jest takie, jakie być powinno.

Dla dzieci od 12. roku życia

Mechthild Gläser (ur. 1986) studiowała politologię, historię i zarządzanie gospodarką. Do dzisiaj mieszka i pracuje w Zagłębiu Ruhry, gdzie zdarza się jej tańczyć układy baletowe, a ponieważ nie ma o tym zielonego pojęcia, robi to zawsze w samotności. Uwielbia wymyślać zagmatwane historie i dość wcześnie zaczęła je zapisywać. Inspiracje znajduje wszędzie wokół, ale najlepiej wychodzi jej to przy filiżance gorącej miętowej herbatki.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.80 MB (MOBI), 0.60 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Nina

Halina Grice

13.08.2016, 17:08

Książka o książkach, książka dla moli książkowych, książka bajkowa ale nie koniecznie z happy endem. Któż z nas, kochających książki, nie marzył o tym, żeby znaleźć się chociażby w jednej z nich, tej najbardziej ulubionej? Przeżywać to, co przeżywają bohaterowie, obserwować ich życie z bliska? W Strażniczce książek to się właśnie dzieje. Amy zabierze nas w podróż przez Alicję w krainie czarów, Cierpienia młodego Wertera, Dumę i uprzedzenie, Sen nocy letniej, Piotrusia Pana, Czarnoksiężnika z Krainy Oz, Małego Księcia, Odyseję i wiele innych. Cóż ci bohaterowie potrafią wyczyniać, kiedy nie znajdują się akurat w środku akcji :) Ale jest też czarny charakter, którego Amy musi powstrzymać, aby świat literatury nie uległ zagładzie.
To książka przeznaczona dla młodzieży, ja jednak czytałam ją z wielką przyjemnością. Myślę, że wielu moli książkowych przeczytałoby tę pozycję z taką samą przyjemnością. Polecam.

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

11.12.2016, 08:07

„Intrygująca podróż po powieściowych fabułach”

"Najtrudniej było znaleźć bestię, ponieważ była bardzo zwinna i umiała się dobrze ukrywać. Jeśli patrzyło się nieuważnie, można by nawet pomyśleć, że wygląda prawie jak człowiek. Prawie."

Po książkę sięgnęłam za namową córki i przyznam, że nawet nie przypuszczałam, że tak szybko dam się wciągnąć w ten niezwykły powieściowy świat. To udana podróż czytelnicza, wypełniona odwołaniami do cenionej literatury, skojarzeniami ze znanymi bohaterami i ich postawami. Ciekawie napisana, trafiająca do serca młodego czytelnika, zachęcająca do odbywania niesamowitych i kształcących wędrówek po powieściowych fabułach, z mnóstwem ciekawych postaci i intrygujących zdarzeń. Sama bardzo chętnie widziałabym się w roli strażniczki książek, z fenomenalną wyobraźnią, wyjątkową umiejętnością kreowania rzeczywistości, sympatyczną chęcią snucia marzeń. A do tego, dostęp do wręcz nieskończonych zbiorów bibliotecznych manuskryptów, woluminów, tomów, ksiąg i książek, z obietnicami wspaniałego zaczytania. Przeniknięcie do takiego świata byłoby niezmiernie ekscytujące. Szybko wertujemy strony powieści w poszukiwaniu odpowiedzi na zajmujące pytania, potwierdzenia wysuwanych hipotez i zaskakujące rozwiązania zagadek. Mieszanka elementów fantasy, magii, baśni, kryminału, sensacji, grozy, ale nie zabrakło też romantycznej nuty. Przyjazny i ciepły styl autorki pomaga szybko odnaleźć się w fantastycznym klimacie powieści. Większość splotów wydarzeń dość przewidywalna, jednak podana z dużym urokiem i wdziękiem.

Siedemnastoletnia Amy i jej matka Alexis udają się na wakacje na wyspę Stormsay, gdzie wychowała się Alexis i z której w pośpiechu uciekła wiele lat temu. Wyspa jest centrum świata literatury, a jej zaledwie kilkanaście mieszkańców silnie związanych jest z Tajną Biblioteką. Na Amy czeka mnóstwo fascynujących przygód i tajemnic do odkrycia. Jednakże zespolenie świata realnego i książek wiązać się będzie z ogromnym zagrożeniem. Morderstwa, klątwy, katastrofy, grabieże, knowania, spiski, księżniczki, rycerze, a nawet bestie i nadzwyczajne nadprzyrodzone umiejętności. Okazuje się, że wykradane są główne pomysły ze znanych dzieł literatury, znikają cenne i istotne przedmioty, bez których fabuła nie podąża wyznaczonym pierwotnym szlakiem, a ulubionym bohaterom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie wiadomo jednak, jakim celom mają służyć te złodziejskie działania. Dziewczyna pragnie za wszelką cenę dowiedzieć się, kto ośmiela się bezprawnie grasować po świecie książek, stać za nikczemnymi działaniami i niecnymi czynami, jak można im zapobiec i uratować powieściowy świat. Prowadzone przez Amy śledztwo, wspólnie z przyjacielem Willim, okaże się bardzo skomplikowane i pełne pułapek. Czym jest budowla z kamiennych łuków znajdująca się na wyspie, jaką pełni funkcję? Czemu lady Maired zachowuje się tak podejrzanie? Co czai się w ciemnych korytarzach, zagmatwanych labiryntach i mrocznych lochach zamku? Czego Amy dowie się o swoim dziedzictwie?

bookendorfina.pl