okładka Syndrom Everetta: Ulysses. Ebook | EPUB, MOBI | Jarosław Ruszkiewicz

Ebook

Syndrom Everetta: Ulysses

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Czterdzieści tysięcy lat temu starły się dwie kosmiczne cywilizacje, a każda z nich reprezentowała potęgę niewyobrażalną dla współczesnego człowieka. Nie była to zwyczajna wojna, w której jedna ze stron miała zwyciężyć – przeciwnik miał zostać doszczętnie zniszczony, a wszelkie ślady jego obecności w Galaktyce, wszelkie pozostałości po niej, czy to czysto materialne, czy też duchowe, wypalone gorącym żelazem. Arnvallia została zatem obrócona w perzynę, a jej flota doszczętnie zniszczona już w dwunastym roku wojny. Imperialny okręt wojenny „Caelestis” wraz z niedobitkami floty stoczył swoją ostatnią walkę, ale nie było już nadziei na zwycięstwo. Pozostała tylko ucieczka i znalezienie schronienia. Mały świat na peryferiach i z dala od szlaków komunikacyjnych dawał podwładnym komandora Aroaliona szanse na przeżycie. Jednak wrogowie nie poddali się. Ich psy gończe rozpoczęły przeczesywanie kosmosu, szukając śladów znienawidzonej Arnvallii i nieprawdopodobnie zaawansowanej technologii, która zniknęła wraz z ostatnimi okrętami Acheronty. Ziemia dwudziestego drugiego wieku korzysta z dobrodziejstw taniego i ekologicznego paliwa, a zarazem nasza cywilizacja pogrąża się w dziwnej stagnacji. Zupełnie jakby ktoś lub coś starał się zahamować rozwój ludzkości, nie pozwolić jej rozwinąć skrzydeł, chciał zatrzymać w drodze do gwiazd... Z pozoru przypadkowa katastrofa samolotowa jest pierwszym ogniwem w łańcuchu wydarzeń, które mogą prowadzić do ujawnienia straszliwej prawdy i odkrycia spisku przeciw ziemskiej cywilizacji. Kto za tym stoi? Kim jest Ulysses? Ile czasu pozostało ludziom, zanim nadejdzie ostateczna zagłada?

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

648

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

5.49 MB (MOBI), 1.89 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Piotr Nowicki

09.08.2015, 19:07

„Książka topowa, jedna z lepszych jakie czytałem.”

Jestem zszokowany iż jest to książka napisana (najprawdopodobniej) przez polaka. Czyta się ją jak topową amerykańską powieść. Świetna budowa akcji, nie narzucająca się technika oraz wszechobecne niedopowiedzenia i nie rozwiązane zagadki. Pomysł na książkę naprawdę dobry. Niestety ze względu na ryzyko spoilera nie mogę napisać nic o treści. Dlatego też ograniczę się może dlaczego warto przeczytać:
1. Akcja wciągająca jak wir. Autor stopniowo nami kręci, przyśpiesza, a zanim się obejrzymy lecimy wartko z nurtem
2. Napięcie i tajemnica w perfekcyjnym wydaniu
3. Czasami czyta się jak dobrą książkę sensacyjną a nie SF
Mam nadzieje, że w następnych częściach autor nie zmieni stylu.