okładka Tajny Raport Millingtona. Ebook | EPUB, MOBI | Martin ZeLenay

Ebook

Tajny Raport Millingtona

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Najważniejszy dla amerykańskiego wywiadu Polak od czasów Kuklińskiego. „Tajny raport Millingtona” nie mógłby powstać pod prawdziwym nazwiskiem. Martin ZeLenay jest pseudonimem, pod którym ukrywa się konsultant CIA, historyk sztuki, od lat ściśle współpracujący z wywiadem. Millington przewidział wszystko. W pierwszym raporcie sprzed 11 września pokazał luki w systemie obronny USA. Wtedy też, zgodnie z jego sugestią, powołano tajną jednostkę operacyjną. Teraz nadszedł czas na kolejny raport. Zagrożenie jest jeszcze większe – tym razem wywiad zna swojego wroga. Frank Shepard jest oficerem tajnej jednostki, podczas rutynowej akcji we Francji wpada na trop międzynarodowej szajki terrorystów. Trop prowadzi do Serova, byłego agenta wywiadu, i planów ataku… Koszmar Millingtona właśnie zaczyna się spełniać. Frank woli niekonwencjonalne działania, tym bardziej że stoi za nim tajny zespół operacyjny składający się z samych ekscentryków i pewien historyk sztuki, który rzuci nowe światło na całą sprawę. Między Nowym Jorkiem, Francją i Afganistanem toczy się niebezpieczna gra – cel jest jeden: dopaść Serova, zanim on dopadnie nas. „Tajny raport Millingtona” jest pierwszym thrillerem w trylogii poświęconej kulisom współczesnej walki z terroryzmem. "

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.98 MB (MOBI), 1.02 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Ada

15.04.2014, 19:49

Jest to zdecydowanie świetny thriller, z wartką akcją, która jest spójna, ale też nieprzewidywalna i nieoczywista. Bardzo udany debiut autora i nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła sięgnąć po jego kolejną książkę.

Dev

15.04.2014, 19:44

Książka trzyma w napięciu, a to, co wydaje nam się oczywiste, już tak oczywiste pod koniec nie jest. "Tajny raport" jest wielowątkowy, co sprawiło, że nie mogłam się od niej oderwać ani na chwilę. Serdecznie polecam

Basia

12.04.2014, 22:00

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę. Zazwyczaj nie czytam tego rodzaju książk, ale tutaj historia wciągnęła mnie do końca. Już po pierwszych stronach wiedziałam, że nie mogę porzucić czytania tej powieści. Bardzo ciekawie została poprowadzona narracja, książka się nie dłuży i pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji. Polecam wszystkim, nie tylko miłośnikom thrillerów!

Marzanna

12.04.2014, 21:41

Autor sprawnie poprowadził narrację, a jego świat jest bardzo realny. Akcja jest szybka i pełna niespodziewanych zwrotów. Cała książka trzyma w napięciu do samego końca, już nie mogę się doczekać kolejnego dzieła tego autora. Polecam

A.M.

10.04.2014, 19:32

Z przyjemnością czytałam książkę Martina Zelenay'a. Bardzo udanym zabiegiem było ukazanie różnych sytuacji związanych ze sprawą, przez co czytelnik mógł domyślać się o co chodzi, aby na końcu dowiedzieć się, że jego podejrzenia nie były do końca słuszne i rozwiązanie zagadki nie jest tak oczywiste. Serdecznie polecam.

Kasztan

08.04.2014, 17:56

Tajny raport ma wiele do zaoferowania. Nie tylko jest świetnie napisany, ale przemyca czytelnikowi mnóstwo tajemnic z życia szpiegów, które gdyby nie Zelenay, nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. W końcu wiem, co poszło źle w obronie WTC i dlaczego zginęło tyle osób. Thriller z najwyższej półki.

Piotrek Malanowski

08.04.2014, 17:27

Zapytany o najlepszy thriller ostatnich miesięcy bez wahania odpowiadam: ,,Tajny raport Millingtona", bo jest to niepozbawiony klasycznych temu gatunkowi elementów, potrafił wnieść w powieść sensacyjną świeżość. Niewątpliwie dużą tego zasługą jest fakt, że Zelenay, a raczej ktoś ukryty pod tym pseudonimem naprawdę służył w CIA i opisuje swoje przeżycia. Mnóstwo tajemnic szpiegowskich, a przede wszystkim zasady działania i pracy agentów w walce z terrorystami znajdziecie w tej książce. Polecam.

Grzesiek Masłowski

08.04.2014, 16:38

Skompletowałem Ludluma, Clancy'ego i Kinga. Mam na swojej półce mistrzów powieści kryminalnych, których szanuję i uwielbiam wracać do ich powieści. Za każdym razem kiedy odkrywałem nową tego typu powieść zawodziła mnie jej przewidywalność i słaby poziom narracji. Na szczęście trafiłem na Zelenaya. To jest to co w thrillerach uwielbiam najbardziej - akcję, inteligentną fabułę i poziom narracji, która szanuje czytelnika.

Anonimowy czytelnik

07.08.2014, 22:27

„rewelacja”

Jedna z lepszych ksiażek tego gatunku ostatnich 12 miesięcy. Początkowo możesz czuć się zagubionym, jednak po chwili książka wciąga Cię i już sam nie wiesz kiedy znowu zarwałeś kolejną noc. Świetna, wartka akcja, pełna zwrotów. Zagadka do rozwiązania, od której jak zwykle zależy życie wielu nieświadomych "cywilów". Fabuła oparta na wielu ciekawych postaciach, każda ze swoimi charakterkiem. Bardzo delikatnie zaznaczony dramat osób decydujących się na służbę ojczyźnie, jak pogodzić absorbującą pracę z życiem rodzinnym. Tylko patrzeć kiedy ktoś zakupi prawa do ekranizacji. Polecam.

Jack

31.03.2014, 12:01

„Bardzo dobrze napisana przez człowieka z wewnątrz”

Rzadko czytam tego typu powieści, gdyż zazwyczaj są dość nieprawdopodobne, ale spróbowałem dać tej szansę, gdyż autor współpracuje z wywiadem jako konsultant. I był to dobry zakup – książka ma bardzo dobrą i prawdopodobną fabułę, kilka bardzo ciekawie napisanych postaci i przede wszystkim widać, że autor zna się na rzeczy i miał do czynienia z prawdziwą pracą w wywiadzie. Dodatkowo jak na debiut jest też dobrze napisana, autor wie jak czytelnika zaintrygować, kiedy celowo wprowadzić w błąd, kiedy z kolei dać mu chwilę wytchnienia, a kiedy porządnie zaskoczyć. Ogółem ta książka przywróciła mi wiarę w ten gatunek powieści i czekam na drugą część. Polecam.