okładka W cieniu paryskiej Kultury. Ebook | EPUB, MOBI | Jarosław Abramowy-Newerly

E-book

W cieniu paryskiej Kultury

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Garstka niezłomnych mieszkańców Maisons-Laffitte skupionych wokół Redaktora (Czapscy i Hertzowie) heroiczni, pełni ideałów i mądrości opiekują się młodym dziennikarzem z PRL. Nostalgiczne.

Nostalgiczne wspomnienia młodego pisarza ze spotkań z twórcami paryskiej „Kultury”. Ta garstka niezłomnych mieszkańców Maisons-Laffitte skupionych wokół Redaktora, Jerzego Giedroycia, to znaczy jego brat Henryk, Maria i Józef Czapscy oraz Zofia i Zygmunt Hertzowie wydawali się heroiczni i tragiczni zarazem. Prawdziwi błędni rycerze. A jednak czas pokazał, że to oni pierwsi nie błądzili i wytyczyli drogę.

Jarosław Abramow-Newerly – dramatopisarz, satyryk, prozaik i kompozytor, współtwórca legendarnego Studenckiego Teatru Satyryków STS, autor popularnych sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych i widowisk telewizyjnych, kompozytor tak znanych piosenek, jak „Okularnicy”, „Widzisz mała jak to jest”, „Bo ja tak mówiłam żartem” i „Bohdan, trzymaj się!” opisuje tamten czas i ukrywane w tajemnicy spotkania pod Paryżem, który wycisnęły na nim niezapomniane piętno.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

208

ISBN wydania papierowego

978-83-7779-306-0

Rok wydania papierowego

2016

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

15.31 MB (MOBI), 6.54 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie