okładka Zabić. Mordy polityczne w PRL. Ebook | EPUB, MOBI | Patryk Pleskot

Ebook

Zabić. Mordy polityczne w PRL

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Czy w Polsce Ludowej istniało tajne komando śmierci? Nadepnąłeś komunistycznej władzy na odcisk? Zginiesz. Chcesz się bawić w opozycjonistę? Stracisz życie. Chroni cię sutanna? Skończysz jak Popiełuszko. Licealista utopiony w Wiśle… Sędziwy ksiądz ze skręconym karkiem… Były premier torturowany we własnym domu… Tłumaczka z poderżniętym gardłem i uduszona staruszka… To nie jest przyjemna lektura. Wszyscy bohaterowie nie żyją, a mordercy nie ponoszą kary. Giną dowody, a procesy zatrzymują się w martwym punkcie. Jeśli nie kocha się ludowej władzy, PRL nie jest przyjemnym miejscem do życia, za to doskonałym, by je stracić. Patryk Pleskot, odważny historyk Instytutu Pamięci Narodowej, odkrywa sekrety zagadkowych morderstw, za którymi stoi tajemnicze komando śmierci – zbrojna ręka służb Polski Ludowej. Żadna z tych historii nie została wymyślona. Dużo tu poczucia krzywdy i mało poczucia winy… Książka Pleskota to opowieść mroczna, tajemnicza i wciągająca jak najlepszy kryminał. Tyle tylko, że śmierć jest prawdziwa.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

11.64 MB (MOBI), 4.79 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Kinga Ostrowska

19.02.2016, 14:27

na pewno, ja jestem nią zachwycona i przyznam, że trochę przerażona tym co się działo, nie tak dawno temu. Jeśli nie mieliście okazji jej przeczytać, jak najszybciej warto to zmienić.

Paulina Wojnarowska

24.01.2016, 17:37

Jeszcze będzie głośno o tej książce... Już sama tematyka sprawia, że nie wygodna dla wszystkich...

Paulina Wojnarowska

23.01.2016, 17:07

Choć mam hopla na punkcie e-booków, tym razem kupiłam wersję papierową. Jest tak pięknie wydana...

Anonimowy czytelnik

19.01.2016, 19:02

Już samo nazwisko autora zachęciło mnie do przeczytania. Solidna porcja wiedzy, podana w przystępnej formie. Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli historii!