okładka Zajmę się tobą. Ebook | EPUB, MOBI | Mary Kubica

Ebook

Zajmę się tobą

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Tego dnia Chicago tonęło w deszczu, a ta dziewczyna stała bez ruchu na peronie. W rękach trzymała zawiniątko. Heidi od razu zwróciła na nią uwagę. Zauważyła podarte dżinsy, zniszczony płaszcz i niemowlę, które nastolatka próbowała chronić przed ulewą. Heidi nie byłaby sobą, gdyby nie zareagowała – zawsze miała ambicję, by naprawiać świat. Mimo protestów rodziny, zaprosiła Willow pod swój dach. Powinna dokładnie wypytać ją o przeszłość, powinna ustalić, przed kim i dlaczego ucieka, kto jest ojcem jej dziecka. Ale Heidi woli nie wiedzieć. Zapłaci za to wysoką cenę.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

352

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.46 MB (MOBI), 0.84 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

11.12.2015, 07:15

„"Co tak naprawdę można wiedzieć o drugiej osobie?"”

Książkę czyta się fantastycznie, szybko, przyjemnie, mocno wciąga i jednocześnie dostarcza wielu powodów do refleksji. Rewelacyjnie poprowadzony thriller, oparty na psychologicznych wątkach. Rozpoczyna się bardzo powoli, autorka świadomie usypia naszą czujność, otrzymujemy zarys głównych bohaterów, nie ma spektakularnych zwrotów. Stopniowo fabuła nabiera tempa, zostajemy wplątani w mnogość wydarzeń, niejasne motywy postępowania bohaterów, przerażające fakty. Pod koniec książki, klimat zagęszcza się z niezwykłą siłą, wpadamy już w szaleńczy wir akcji, pojawiają się kolejne wątki, zaskakujące psychologiczne aspekty. Zamykając książkę towarzyszy nam uczucie dużej satysfakcji czytelniczej.

Świetna konstrukcja postaci, ich ciekawych osobowości, bogaty bagaż doświadczeń, różnorodny sposób radzenia sobie z niecodzienną sytuacją. Bardzo dobrze śledziło mi się wydarzenia z życia bohaterów, odmienne sposoby postrzegania tej samej rzeczywistości, zmieniające się oblicza prawdy, ukryte znaczenia i niedomówienia. A wszystko osadzone w kontekście niesamowitych splotów ludzkich losów, ogromnych konsekwencji tragicznych doświadczeń z przeszłości, potrafiących nadać zupełnie inny kierunek życiu, diametralnie zmienić przeznaczenie. Im głębiej sięgamy w fabułę, tym więcej czeka nas tajemnic, niepokoju, grozy, przerażenia, automatycznie uruchamia się mechanizm niedowierzania, nieufności, emocjonalnych rozterek.

Heidi, jedna z głównych postaci powieści, pracuje z osobami dotkniętymi ubóstwem, wtórnym analfabetyzmem. Ma w sobie ogromne pokłady empatii, wykazuje się wyjątkowym współczuciem wobec pokrzywdzonych przez los, jest wyczulona na potrzebę niesienia pomocy innym. Nic dziwnego, że pewnego dnia postanawia zaopiekować się samotną nastolatką i jej zaniedbanym dzieckiem. Ale czy była to słuszna decyzja? Jak to wpłynie na jej rodzinę, relacje z mężem i córką? Kim tak naprawdę jest dziewczyna i jej dziecko? Co kryje się w przeszłości bohaterów i będzie miało ogromne znaczenie dla rozwoju akcji i jej finału? Czy zawsze powinniśmy wyciągać do nieznajomych pomocną dłoń? Willow, nastolatka otoczona opieką przez Heidi, to bardzo tajemnicza postać, pełna sekretów i niewiadomych. Jak bardzo przeszłe zdarzenia mogą rzutować na nasz los? Jakie demony przeszłości zostaną obudzone? Kim dla młodej dziewczyny staje się jej opiekunka? I czego tak naprawdę boi się Willow?

Książka, aż prosi się o kontynuację, choć niemal wszystkie wątki i aspekty zostały w niej wyjaśnione, to jednak stanowi ona wielki potencjał do rozwinięcia dalszych losów postaci. Przyznam, że bardziej odpowiada mi polski tytuł niż oryginalny, zdecydowanie lepiej oddaje ducha powieści. Nie jest to thriller w czystej postaci, jednak niesamowicie trzyma w napięciu, elektryzuje swoim przebiegiem fabuły, dostrzegamy złożoność jego przekazu. Powieść z jednej strony mocno działająca na naszą ludzką wrażliwość, a z drugiej wywołująca mnóstwo niepokoju i strachu. Zdecydowanie polecam na udane czytelnicze popołudnie.

bookendorfina.blogspot.com