okładka Zbaw nas ode Złego. Ebook | EPUB, MOBI | Ralph Sarchie, Lisa Collier Cool

Ebook

Zbaw nas ode Złego

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Książka oparta na faktach - prawdziwa relacja nowojorskiego policjanta.

Autor książki, Ralph Sarchie, jest weteranem nowojorskiej policji. Pracuje na 46. posterunku w południowym Bronxie. Walczy na co dzień z najbardziej brutalnymi przestępcami, czasem nie przebierając w środkach. Zbrodnie popełniane przez ludzi nazywa jednak tylko „złem wtórnym”. Według niego istnieje też „zło pierwotne”.

Po godzinach pracy policyjnej zajmuje się inną służbą – bada przypadki opętań i asystuje przy egzorcyzmach katolickiego księdza oraz współpracuje z małżeństwem Warrenów, demonologami znanymi z filmu Obecność. Z biegiem czasu staje się świadkiem straszliwych zbrodni i nieludzkiego zła, którego nikt nie jest w stanie wyjaśnić czy zrozumieć, opierając się na racjonalnych przesłankach. Sarchie staje oko w oko ze światem demonicznym, który dokumentuje i opisuje, rzucając nowe światło na to, co mroczne i niewytłumaczalne.

Autor zabiera nas w podróż do najniższych kręgów piekieł. Odsłania makabryczne szczegóły mrocznych rytuałów, opowiada historię młodej niewinnej dziewczyny opanowanej przez demona, czy też domu rzekomo nawiedzonego przez ducha zamordowanej w XIX w. panny młodej, oraz wielu innych mrożących krew w żyłach przypadków działania mocy zła.

We wspomnieniach Ralpha Sarchiego możemy obserwować przerażające spotkanie zbrodni popełnianych przez ludzi ze światem nadnaturalnego zła, w którego istnienie często nie wierzymy, a które mimo to wpływa na nasze życie.

Na podstawie książki zrealizowano film pod tytułem Zbaw nas ode złego (prod. Jerry Bruckheimer, w roli głównej Eric Bana).

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.56 MB (MOBI), 0.83 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Antonio Banderass

21.09.2014, 16:59

Ghostbusters w akcji. Wychodzi na to, że w USA opętań i nawiedzeń jest prawie tyle co "tradycyjnej" przestępczości. Literacko jest STRRRRRASZNIE, a straszne historie sprawiają wrażenie konfabulacji. Przeczytane z ciekawości bo na faktach. Fani mrocznych historii będą zawiedzeni, bo jako paradokument książka praktycznie pozbawiona jest fabuły i nie wciąga. Zaledwie kilka scen buduje napięcie. Tak szczerze, to usnąłem z czytnikiem w ręku ze trzy razy.

Wojciech G.

Wojciech G.

10.08.2014, 23:09

Treść książki robi wrażenie i niektórych może nawet momentami wystraszyć ;) więc uważam, że warto po nią sięgnąć. Czyta się dobrze chociaż w okolicach 11-12 rozdziału trochę mnie znużyła ale później znów wróciła na właściwe tory i czytało ją się z zaciekawieniem.