okładka Zimowa opowieść. Ebook | EPUB, MOBI | Mark Helprin

Ebook

Zimowa opowieść

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Ujmująco piękne i mądre arcydzieło Marka Helprina przenosi nas do Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku, targanego arktycznymi wiatrami i rozświetlonego bielą niespotykanie obfitego śniegu. Dzięki płomiennej wyobraźni autora to miasto żyje i ma duszę. Pewnej mroźnej nocy młody Peter Lake próbuje okraść rezydencję na Manhattanie. Niespodziewanie zastaje w domu córkę właścicieli, umierającą na gruźlicę Beverly Penn. Tak zaczyna się miłość, która odmieni jego los. Potężne, niepojęte uczucie zaskakuje Petera, daje mu siłę i każe podjąć próbę zatrzymania czasu i przywrócenia przeszłości. Historia jego zmagań to jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej. „Przeczytałam i zgłupiałam. Co to jest? Baśń, fantasy, romans? Cudowne pomieszanie z poplątaniem, wciągający literacki labirynt. Czytając, byłam zagubiona i zachwycona jednocześnie”. Dorota Wellman Mark Helprin (ur. 1947) – absolwent Harvardu i studiów podyplomowych w Oksfordzie, na Uniwersytecie Princeton i Uniwersytecie Columbia. Publicysta m.in. „New Yorkera” i „New York Timesa”. Za twórczość prozatorską został uhonorowany wieloma nagrodami. „Zimowa opowieść” jest najbardziej znaną powieścią autora, stała się inspiracją piosenki „Beverly Penn” zespołu The Waterboys (1985) oraz filmu w reżyserii Akivy Goldsmana (2014). Inne powieści Helprina to: „Żołnierz Wielkiej Wojny”, „Refiner’s Fire”, „Freddy and Fredericka”, „Memoir from Antproof Case”, „In Sunlight and in Shadow”. "

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

6.09 MB (MOBI), 2.21 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Ania K.

13.02.2015, 22:29

Bardzo chciałam ją przeczytać, a fakt, że wygrałam książkę w konkursie zmotywował mnie, żebym... ją skończyła. Przebrnęłam przez te prawie 700 stron i... totalnie nie rozumiem ekscytacji tą książką. Od ok. 100 strony myślałam, że się wciągnę, ale trwało to jedynie do ok. 250 strony. Później czekałam na coś, co wcale nie nastąpiło (powiem tylko, że chodzi o wątek miłosny, ale nie chcę nikomu nic spoilować, a ci co przeczytali, wiedzą o czym mówię) i czuję się trochę, albo nawet bardzo oszukana i zawiedziona.

Książka nie jest łatwą lekturą, ani nie czyta jej się lekko. Faktycznie posiada tajemniczą otoczkę, ale mnie ona w końcu tylko zmęczyła.

Mariusz Nowak

Mariusz Nowak

26.06.2014, 19:26

Są tacy którym się podoba, są też tacy którym wprost przeciwnie. Ja zaliczam się do tych drugich. Szkoda bo zapowiadała się dobrze.