okładka Życie. Keith Richards. Ebook | EPUB, MOBI | Keith Richards

Ebook

Życie. Keith Richards

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Keith Richards, charyzmatyczny gitarzysta The Rolling Stones, opowiada o drodze, jaką przeszedł z ubogiego podlondyńskiego Dartford na szczyt światowego showbiznesu, stając się ikoną muzyki rockowej. Przez cztery dekady zachowywał się jak prawdziwy rockman – mówił i robił co chciał, nie stronił od kobiet i niszczących nałogów. Mimo to osiągnął niebywały sukces. Wspólnie z członkami zespołu Richards stworzył riffy, teksty i muzykę do piosenek, które podbiły świat. W końcu sam zdecydował się przedstawić historię swojego życia w oku cyklonu – bezpretensjonalnie, szczerze i na luzie. Ach, co to było za życie! Graniczące z obsesją słuchanie płyt Chucka Berry'ego i Muddy'ego Watersa, gdy dorastał w hrabstwie Kent. Nauka gry na gitarze i założenie zespołu z Mickiem Jaggerem i Brianem Jonesem. Pierwsze sukcesy The Rolling Stones jako kapeli „niegrzecznych chłopaków”. Nalot brygady antynarkotykowej na dom w Redlands i późniejsza seria konfrontacji z nerwowym establishmentem, które na zawsze przypieczętowały jego wizerunek jako wyjętego spod prawa bohatera ludu. Skomponowanie nieśmiertelnych riffów do takich utworów, jak Jumping Jack Flash, Street Fighting Man i Honky Tonk Women. Zakochanie się w Anicie Pallenberg i śmierć Briana Jonesa. Ucieczka przed podatkami do Francji, szalone trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, rosnąca sława, alienacja, nałogi. Związek i małżeństwo z Patti Hansen. Kłótnia i pojednanie z Mickiem Jaggerem. Rodzina, solowe albumy, zespół X-Pensive Winos i niekończące się pasmo występów.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Rok wydania papierowego

2011

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.05 MB (MOBI), 4.39 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Dominik Wójcik

15.06.2012, 08:54

Ciekawa, dobrze napisana książka. Zastanawiające jest to, że ludzie którzy do czegoś doszli prawie zawsze prowadzą od wielu, wielu lat dzienniki. Jakby mieli przeczucie, że autobiografia kiedyś powstanie. Dzięki temu Keith, który jest jednym z największych ćpunów XX wieku, w książce co rusz zaskakuje ilością detali i tysiącami nazwisk.
Uwaga - czytelnik wrzucony jest na głęboką wodę. Bez znajomości korzeni blues'a i rock'a nie ma tu czego szukać. Za to osoby interesujące się tamtymi czasami będą wniebowzięte. A jeśli jeszcze ktoś gra na gitarze to chętnie poczyta o trickach, sposobach na brzmienie itd.
Wadą natomiast jest końcówka książki - gdzieś w okolicy 90% Keith nagle przyśpiesza, zamyka biografię w zgrabny sposób ale pozostawia czytelnika trochę zaskoczonego. Nagle mniej o muzyce i czasach, więcej o kulinariach.
A jeśli ktoś szuka tutaj powodu do obrażenia się Mick'a na Keitha - będzie rozczarowany. Nic specjalnego tu nie ma. Dwóch frontmanów w jednym zespole - po prostu musi iskrzyć. Bez tego nie byłoby The Rolling Stones.
Polecam, a przy okazji - miło jest zaraz potem sięgnąć po Autobiografię Erica Claptona - trochę inne spojrzenie na te same czasy, ten sam moment i miejsce.

Jacek Kosinski

07.01.2012, 09:19

nie mozna pobrac na pc, co jest niezgodne z opisem na stronie. Prosze udostepnic mozliwosc pobrania epub na PC