8 stycznia na platformie Netflix swoją premierę miała francuska produkcja pt. „Lupin”. Fabuła serialu inspirowana jest przygodami Arsène’a Lupina, dżentelmena włamywacza, literackiego bohatera książek Maurice’a Leblanca. „Lupin” spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, czego dowodem są wyniki oglądalności na całym świecie. Przy tej okazji warto przyjrzeć się książkom, które w formie ebooków znajdziesz w księgarni internetowej Woblink. Sprawdź również kolejność książek z Arsènem Lupinem w roli głównej.

Kim jest Arsène Lupin?

Najprawdopodobniej nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Lupin to człowiek, który potrafi przybierać najróżniejsze postaci. Jedno jest pewne – Lupin występuje w powieściach Maurice’a Leblanca i obok Herkulesa Poirota i Sherlocka Holmesa jest jednym z najpopularniejszych bohaterów literackich przełomu XIX i XX wieku. Na początku 2021 roku zrobiło się o nim głośno przy okazji premiery „Lupina”, serialu Netflixa, inspirowanego książkami Leblanca. Więcej o Lupinie przeczytacie w artykule, który pojawił się na stronie Czytaj PL.

Kim jest Arsène Lupin, który zainspirował twórców serialu Netflixa?

Arsene Lupin – kolejność książek ebooków na Woblink

Arsène Lupin. Dżentelmen włamywacz (1907)

Opis wydawcy: Pierwszy z cyklu tomów poświęconych przygodom Arsène’a Lupine’a. Główny bohater jest włamywaczem i bawidamkiem, ale urzeka bystrością umysłu i nienagannymi manierami. To mistrz w swoim fachu – błyskotliwy i piekielnie inteligentny łamie szyfry sejfów i niewieście serca. Okrada tylko nikczemników i złych bogaczy, a wspiera potrzebującą biedotę i otacza opieką pokrzywdzonych.

Arsene Lupin Maurice Leblanc
Pierwszy tom przygód Arsène’a Lupinem dostępny w ebooku na Woblink.com!

Arsène Lupin kontra Herlock Sholmès (1908)

Opis wydawcy: Arsène Lupin to przebiegły, obdarzony dużą fantazją włamywacz, którego pole działania stanowi tętniący życiem Paryż początku XX wieku. Niestraszne mu zamki ani inne zabezpieczenia, a Paryż zalewa się łzami w związku z bolesnymi stratami. Aby poskromić włamywacza, do Paryża przybywa mistrz dedukcji: angielski detektyw Herlock Sholmes. I tak oto będziemy świadkami pojedynku metod i temperamentów.

Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes
Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes dostępny w ebooku na Woblink.com!

Wydrążona iglica (1909)

Opis wydawcy: Arsène Lupine dokonuje włamania w pałacu w Ambrumesy. Kiedy ucieka, zostaje ranny i musi zniknąć. Prowadzone przeciwko niemu śledztwo ujawnia nowe fakty. Prowadzący sprawę nadinspektor Genimard ma nowego pomocnika, który doskonale zna metody działania Lupine’a. Intryga, morderstwo, mistyfikacje i i tajemnica Francuskich królów. Co jest rzeczywiste? Co skrywa iglica pod Etretata?

ArsEne Lupin Wydrążona iglica
„Wydrążona iglica” dostępna w ebooku na Woblink.com!

Kryształowy korek (1912)

Opis wydawcy: Kolejna z cyklu przygód ujmującego włamywacza i złodzieja. Tym razem Arsène Lupine ma ukraść cenna kolekcję z willi Marie-Therese. Bohater podchodzi do zadania spokojnie, uważając je za banalnie proste. Tym razem nic nie idzie zgodnie z planem, a wyjście obronną ręką z sytuacji będzie od bohatera wymagało wspinaczki na wyżyny kunsztu złodziejskiego fachu.

Arsene Lupin Kryształowy korek
„Kryształowy korek” dostępny w ebooku na Woblink.com!

Zwierzenia Arsèna Lupina (1913)

Opis wydawcy: Szereg opowiadań, obnażających jednego z najsłynniejszych włamywaczy w historii literatury francuskiej. Są one swego rodzaju podróżą, która uchyla czytelnikom rąbka tajemnicy skomplikowanej natury Arsèna Lupina. Jakie wydarzenia ukształtowały tak wybitnego złodzieja? To pytanie, jak i wiele innych, nie pozostaje już bez odpowiedzi.

Zwierzenia Arsene'a Lupina
„Zwierzenia Arsèna Lupina” dostępny w ebooku na Woblink.com!

Złoty trójkąt (1918)

Opis wydawcy: Miłość znajdzie ujście nawet w obliczu tak przerażającego wydarzenia, jak I wojna światowa. Na własnej skórze przekonał się o tym kapitan Patrice Belval. Gorące uczucie, jakim obdarzył śliczną pielęgniarkę, rzuci go w wir niewiarygodnych wydarzeń. W odpowiednim momencie, swój udział w tej intrygującej historii, zaznaczy także nie kto inny jak sławny włamywacz Arsène Lupin.

Złoty Trójkąt Arsene Lupin
„Złoty trójkąt”” dostępny w ebooku na Woblink.com!

Zęby tygrysa (1921)

Opis wydawcy: „Zęby tygrysa” to dwuczęściowa powieść autorstwa Maurice’a Leblanca opowiadająca o przygodach Arsène’a Lupin. Jej akcja rozgrywa się w 1919 r., tuż po zakończeniu I wojny światowej, w trakcie pandemii grypy hiszpanki. W tym to czasie umiera amerykański milioner Cosmo Mornington. Nie wszyscy wierzą, że była to śmierć naturalna. Tuż bowiem przed swoją śmiercią Amerykanin zobligował swego przyjaciela don Luisa Perennę, by ten odnalazł jego spadkobierców. Jeśliby jednak tacy się nie znaleźli, fortuna przypadnie don Luisowi. Czy Perennie uda się spełnić wolę zmarłego?

Arsene Lupin Zęby tygrysa
„Zęby tygrysa” dostępny w ebooku na Woblink.com!

Hrabina Cagliostro (1924)

Opis wydawcy: Powieść opowiada o początkach „kariery” Arsène’a Lupine’a. Kierowany honorem ratuje on przed śmiercią pewną tajemniczą piękność – hrabiankę Cagliostro. Kobieta mimo nieprzeciętnej urody jest zimna i bezwzględna. Pod jej okiem bohater doskonali swój złodziejski fach. Między Arsène’em a hrabiną wywiązuje się płomienny romans. Oboje marzą o bogactwie. Rozpoczyna się wyścig po wielki skarb mnichów…

Arsène Lupin Hrabina Cagliostro
„Hrabina Cagliostro” dostępny w ebooku na Woblink.com!

Arsene Lupin – kolejność książek Maurice’a Leblanca

Książki autorstwa Maurice Leblanc w formie elektronicznej są w Polsce stosunkowo łatwo dostępne. Niestety dziwi fakt, że przy okazji premiery serialu Netflixa żadne z wydawnictw nie zdecydowało się na wydanie reedycji książek Leblanca w formie papierowej.

Poniżej przedstawiamy wam listę Arsene Lupin książki po kolei (wg daty wydania) oraz linki do ebooków wydanych przez wydawnictwo KtoCzyta.pl:

 1. Arsène Lupin. Dżentelmen włamywacz (1907)
 2. Arsène Lupin kontra Herlock Sholmès (1908)
 3. Wydrążona iglica (1909)
 4. 813 (1910)
 5. Kryształowy korek (1912)
 6. Zwierzenia Arsèna Lupina (1913)
 7. Odłamek (1916)
 8. Złoty trójkąt (1918)
 9. Wyspa trzydziestu trumien (1919)
 10. Zęby tygrysa (1921)
 11. Arsène Lupin (sztuka teatralna napisana przez Edgara Jepsona i Maurice`a Leblanca) (1922)
 12. Osiem uderzeń zegara (1923)
 13. Hrabina Cagliostro (1924)
 14. Dziewczyna o zielonych oczach (1927)
 15. Agencja Barnette i Spółka (1928)
 16. Tajemnicze domostwo (1929)
 17. Przypływ (1931)
 18. Kobieta o dwóch uśmiechach (1933)
 19. Inspektor Victor (1933)
 20. Zemsta hrabiny Cagliostro (1935)
 21. Les Milliards d’Arsène Lupin (1941)
 22. Le Dernier Amour d’Arsène Lupin (2012)