Wydawnictwo Dolnośląskie to oficyna założona w 1986 roku. Wydawane przez nie publikacje są bardzo różnorodne – są to zarówno tytuły polskie i zagraniczne, powieści obyczajowe, fantasy, science fiction, kryminały, biografie, książki podróżnicze, poradniki, a także literatura dla dzieci w młodzieży. Przygotowaliśmy zestawienie 5 najpopularniejszych, na Woblinku, autorów wydawanych przez tę oficynę. W top 5 autorów Wydawnictwa Dolnośląskiego znaleźli się Agata Christie, Jo Nesbø, Ove Løgmansbø, Robert Galbraith oraz Stephenie Meyer.

Top 5 autorów Wydawnictwa Dolnośląskiego

Agatha Christie

Agatha Christie jest niewątpliwie najsłynniejszą autorką kryminałów na całym świecie. To również najlepiej sprzedająca się pisarka wszech czasów. Powieści jej autorstwa przetłumaczono na ponad 45 różnych języków i wydano w ilości przekraczającej 2 miliardy egzemplarzy. Christie napisała kilkadziesiąt powieści kryminalnych i stworzyła dwóch kultowych bohaterów: Herkulesa Poirot i Pannę Marple. Wniosła do kryminałów wiele zaskakujących i świeżych rozwiązań, które przeszły do historii i zostały z nami do dzisiaj. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po powieści kryminalne Agathy Christie zachęcamy do lektury tekstu „Agatha Christie – jak zacząć czytać jej książki?

„Zbrodnie zimową porą” to zbiór kilkunastu zimowych zagadek kryminalnych Agathy Christie. To idealna lektura na zimowe wieczory, która gwarantuje szereg świetnych spraw, które czekają na rozwiązanie. Uwaga – niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku i może nadejść razem z tajemniczymi gośćmi, w zatrutych słodkościach czy świątecznych podarkach.

Kup ebooka na Woblink.com

Jo Nesbø

Jo Nesbø to, zaraz obok Camilli Läckberg oraz Henninga Mankella, najpopularniejszy skandynawski pisarz. Jest autorem powieści kryminalnych, a także literatury dla dzieci. Jego powieści przetłumaczono na ponad 40 języków, a ich łączna sprzedaż przekroczyła 30 milionów egzemplarzy. Pochodzi z Norwegii i jest twórcą postaci Harry’ego Hole’a, pełnego charyzmy, bezkompromisowego policjanta specjalizującego się w seryjnych morderstwach. Hole jest znany z „nietypowych” metod pracy nad śledztwem: łamania wszystkich zasad i ryzykowania własnym życiem. Więcej o najpopularniejszej postaci wykreowanej przez autora „Człowieka nietoperza” znajdziecie na portalu Czytaj PL.

Najnowszą powieścią Jo Nesbø jest „Królestwo”. Tym razem autor przenosi czytelników wprost do niewielkiej górskiej wioski, w której mieszka mechanik Roy. Wiedzie on proste i spokojne życie. Pewnego dnia do miasteczka wraca jego brat Carl. Składa Royowi propozycję budowy hotelu. Między braćmi zaczynają odżywać zakopane w przeszłości sekrety. W tym samum czasie miejscowy policjant postanawia wznowić śledztwo w sprawie śmierci rodziców Carla i Roya.

Kup ebooka na Woblink.com

Ove Løgmansbø

Ove Løgmansbø to pseudonim literacki bijącego rekordy popularności polskiego pisarza Remigiusza Mroza. Pisarz skrywał się za nim przez ponad rok. Pod nazwiskiem Løgmansbø wydał dwie pierwsze powieści z cyklu kryminalnego „Vestmanna”, którego akcja rozgrywa się na Wyspach Owczych. Na tę serię składają się następujące powieści „Enklawa”, „Połów” i „Prom”. Głównymi postaciami są Olsen Hallbjørn i Katrine Ellegaard.

W pierwszej części w niewyjaśnionych okolicznościach znika nastolatka. Po dziewczynie nie ma śladu. Życie w małej, zamkniętej społeczności zmieni się na zawsze, kiedy na jaw zaczną wychodzić mroczne sekrety. W „Połowie” podczas patroszenia grindwali rybacy odkrywają makabryczne znalezisko, a w „Promie” para głównych bohaterów musi zmierzyć się z zagadkowymi zdarzeniami, do jakich doszło na płynącym z Hirsthals promie.

Kup ebooka na Woblink.com

Robert Galbraith

Robert Galbraith, twórca postaci detektywa Cormorana Strike’a. Przyszedł na świat w 1986 roku i jest byłym wojskowym, a obecnie szczęśliwym ojcem, mężem oraz pisarzem. Debiutancka powieść Galbraitha zatytułowana „Wołanie kukułki” została dobrze przyjęta. Chwalono ją przede wszystkim za konstrukcję i dojrzałość. Po czasie okazało się, że taki człowiek jak Robert Galbraith nigdy nie istniał. To pseudonim pod jakim J.K.Rowling, autorka kultowej i bestsellerowej serii o młodym czarodzieju Harrym Potterze, zaczęła pisać serię powieści kryminalnych.

Cykl o detektywie Cormoranie Strike’u pokazuje, że Rowling świetnie radzi sobie nie tylko z młodzieżową fantastyką, ale także pełnym napięcia kryminałem. W serii ukazało się dotychczas pięć powieści: „Wołanie kukułki”, „Jedwabnik”, „Żniwa zła”, „Zabójcza biel” i „Niespokojna krew”. W najnowszej powieści wydanej jako Galbraith pt. „Niespokojna krew” Cormoran Strike stanie przed intrygującym wyzwaniem – będzie musiał rozwiązać sprawę zaginięcia sprzed kilkudziesięciu lat.

Kup ebooka na Woblink.com

Stephenie Meyer

Stephenie Meyer jest amerykańską pisarką, która zdobyła międzynarodową sławę swoją sagą „Zmierzch”. To cykl powieści Young Adult będący połączeniem romansu i fantastyki, który rozpoczął modę na młodzieżowe historie o wampirach. Głównymi bohaterami serii są wampir Edward Cullen i śmiertelniczka Bella Swan. Para niespodziewanie zakochuje się w sobie i na kartach kolejnych powieści walczy o pozornie niemożliwą relację. Cykl okazał się światowym bestsellerem. Pierwsze trzy część królowały na liście bestsellerów „New York Timesa” przez ponad 100 tygodni. W ramach cyklu ukazały się następujące powieści „Zmierzch”, „Księżyc w nowiu”, „Zaćmienie” i „Przed świtem”. Oprócz tego Meyer napisała trzy książki powiązane z historią Belli i Edwarda: „Drugie życie Bree Tanner”, „Życie i śmierć” oraz „Słońce w mroku”.

„Słońce w mroku” to najnowsza książka z uniwersum „Zmierzchu”. Stephanie Meyer przedstawia w niej wydarzenia znane czytelnikom z pierwszego tomu cyklu – tym razem z perspektywy wampira Edwarda.

Kup ebooka na Woblink.com

Wszystkie powyższe tytuły znajdziecie w promocyjnych cenach. Promocja będzie trwała do 8 lutego 2021.

Top 5 autorów Wydawnictwa Dolnośląskiego