Luty 2022 – książkowe nowości Wydawnictwa Znak
Nowa powieść Marka Krajewskiego, książka, która zachwyciła dziennikarzy „The Guardian” i „The Times”, wyjątkowy reportaż o adresach i światowy bestseller o seksie. Oto najciekawsze lutowe premiery i nowości Wydawnictwa Znak.
Demonomachia – Marek Krajewski
„Demonomachia” to pierwsza powieść grozy w dorobku Marka Krajewskiego. Wyjątkowo też fabuła jego najnowszej książki rozgrywa się w Krakowie. Gimnazjalista Stefan Zborski nie może pogodzić się z nagłą śmiercią ojca. Pragnie znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, których nie zdążył zadać mu za życia. Choć nie wierzy w istnienie świata duchów, to jednak — pod wpływem irracjonalnego impulsu — organizuje seans spirytystyczny.
Nieśmiadomy mocy, w jaką podczas seansu wyposażyły go demony, Stefan rzuca klątwę na żydowskiego chłopca. Szlomek w najmniej spodziewanych momentach wije się jak wąż i wydaje z siebie wwiercające się w umysł kocie wrzaski. Oto początek śledztwa w sprawie demonicznej.
Kot w Tokio – Nick Bradley, tłum. Maria Makuch
Jedną z najciekawszych premier Wydawnictwa Znak w lutym 2022 niewątpliwie jest „Kot w Tokio” autorstwa Nicka Bradleya. Kim może być tajemniczy kot błądzący ulicami tętniącej życiem metropolii? Czy to demiurg? Szaleniec? Przewodnik? A może jakaś zjawa, duch miasta, który w niecodzienny sposób łączy ze sobą ludzi i zdarzenia? W powieści łączą się losy tautora, którego tajemnicza dziewczyna prosi o odtworzenie na plecach mapy Tokio; bezdomnego, samotnie przebywającego w opuszczonym hotelu; zapracowanego taksówkarza zmagającemu się z poczuciem straty po zmarłej żonie i mężczyzny uzależnionego od gier komputerowych. Książkę polecają „The Guardian”, „The Times”, David Mitchell i Joanna Bator.
Klub rozkoszy – Jüne Plã, tłum. Andrzej Szyper
„Klub rozkoszy” to książka dla ludzi kochających seks. Ten międzynarodowy bestseller sprzedał się w samej Francji w nakładzie przeszło 500 000 egzemplarzy. Autorka zaprasza czytelników do dołączenia do grona ludzi, którzy mają odwagę włączyć światło w sypialni i czerpią inspirację z tego niezwykłego poradnika. Jüne Plã przedstawia 1001 sposobów na sprawienie przyjemności sobie i nie tylko sobie. Pisze również o tym, jak czerpać z seksu jeszcze więcej przyjemności i jak skutecznie zadowolić swojego partnera lub partnerkę.
Adresy – Deirdre Mask, tłum. Agnieszka Wilga
„Adresy” to nie tylko jedna z najciekawszych premier Wydawnictwa Znak, to również jedna z najlepszych premier pierwszej połowy 2022 roku w ogóle. Mottem, przyświecającym publikacji Deirdre Mask o adresach jest – Powiedz mi, gdzie mieszkasz, a powiem Ci, kim jesteś. Autorka snuje opowieść o tym, co oznacza posiadanie (lub brak) adresu zamieszkania. Jaką funkcję w naszym życiu odgrywa układ ulic, ich nazwy, numeracja domów. Pozycja obowiązkowa dla miłośników map i urbanizacji.
Na Kremlu wiecznie zima – Robert Service, tłum. Jerzy Wołk-Łaniewski
„Na Kremlu wiecznie zima” to książka, która ukazuje się w najbardziej odpowiednim momencie. Książka Roberta Service’a o drugich rządach Władimira Putina pozwoli lepiej zrozumieć to co dzieje się obecnie w Rosji i przy granicy z Ukrainą.
Putin rządzi Rosją już ponad 20 lat i nic nie wskazuje, by to się miało szybko zmienić. Potężne wojsko, wszechobecna propaganda i wszechwładne siły bezpieczeństwa. Ograniczanie wolności demokratycznych i obywatelskich, dobrze znany w krajach komunistycznych kult jednostki. Cyberprzestępstwa, zabójstwa polityczne i zbrojne ataki. Świat patrzy na współczesną Rosję z mieszaniną strachu, respektu i podziwu. Rosja ma wielkie pieniądze i silną armię. Rosja to Władimir Putin. Niewiele można mu zrobić i trzeba się z nim liczyć. Jak Polskę widzą z Kremla? Czego jeszcze nie wiemy o rządach Putina? Co sami Rosjanie myślą na temat własnego kraju?
Zniknięcie pani Christie – Marie Benedict, tłum. Ewa Penksyk-Kluczkowska
Na pewno znacie kryminały Agaty Christie, ale wyobrażaliście sobie kiedykolwiek kryminał, w którym występuje literacka marka Herkulesa Poirot?
Fabuła książki Marie Benedict zaczyna się od zniknięcia Agaty Christie. Jest rok 1926, śledczy znajdują jej pusty samochód na skraju głębokiego, ponurego stawu. Jedyne ślady w pobliżu, to ślady opon i futro pozostawione w samochodzie. Jej mąż i córka nie wiedzą o jej miejscu pobytu. Jedenaście dni później Agatha zjawia się, tak samo tajemniczo, jak zniknęła, twierdzi, że ma amnezję i nie udziela żadnych wyjaśnień na temat jej nieobecności.
Zagadka jedenastu dni trwa. Znana pisarka Marie Benedict wprowadza nas w świat Agathy Christie, eksploruje przeszłość, wyobrażając sobie, dlaczego tak błyskotliwa kobieta znalazła się w centrum tak mrocznych historycznych tajemnic.
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (518)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (29)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (91)
- Fantastyka (29)
- Filmy na podstawie książek (27)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (30)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (188)
- Premiery książek (98)
- Rankingi książek (101)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (204)
- Zapowiedzi książek (57)