Od 21 lutego w księgarni internetowej Woblink dostępna jest nowa powieść Georgiego Gospodinowa pt. „Schron przeciwczasowy”. Gospodinow jest jednym z najważniejszych współczesnych pisarzy europejskich. W 2019 roku pisarz otrzymał Literacką Nagrodę Europy Środkowej „Angelus” za powieść „Fizyka smutku”.

georgiego gospodinowa schron przeciwczasowy
Odkryj książki Georgiego Gospodinowa w księgarni internetowej Woblink.com

Schron przeciwczasowy – nowa powieść Gospodinowa

21 lutego do sprzedaży, w formie ebooka i papierowej, trafiła najnowsza powieść Georgiego Gospodinowa pt. „Schron przeciwczasowy”. Powieść na język polski przełożyła Magdalena Pytlak.

Schron przeciwczasowy” to sentymentalna podróż, w której przeszłość staje się remedium na problemy teraźniejszości. Bohater książki – Gaustyn, osobliwy i niestrudzony wynalazca – wędruje w czasie. Swoją ideę niesienia innym pomocy realizuje w wyjątkowej klinice przeszłości w Szwajcarii, którą zakłada dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Pacjenci mogą wybierać spośród wszystkich minionych dekad XX wieku, by odnaleźć swoją bezpieczną przestrzeń. Wkrótce oferowana przez Gaustyna kuracja przyciąga nie tylko chorych, ale także wszystkich tych, którzy chcieliby powrócić do szczęśliwych chwil. Klinika odblokowuje ich wspomnienia, przywracając czas, w którym czuli spokój i spełnienie.

Tak o najnowszej książce Gospodinowa pisała Olga Tokarczuk – „ta powieść to literacka monografia najdelikatniejszego ludzkiego daru – zmysłu czasu i jego przemijania. Rzadko trafiają nam się tak szalone i cudowne książki”.

georgi gospodinow schron przeciwczasowy
Kup ebooka lub książkę papierową na Woblink.com

Georgi Gospodinow – jeden z najważniejszych pisarzy europejskich

Gerogi Gospodinow to obecnie jeden z najważniejszych pisarzy europejskich. Gazeta „La Repubblica” nazwała bułgarskiego pisarza Proustem Wschodu. Oprócz pisania powieści Gospodinow tworzy również scenariusze, dramaty i poezję. W 2019 roku otrzymał Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus za powieść „Fizyka smutku”. W 2016 roku na podstawie opowiadania „Ślepa Wajsza” Theodoer Ushev stworzył krótkometrażowy film animowany, który otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Przy okazji premiery „Schronu przeciwczasowego”, w księgarni internetowej Woblink znajdziecie ebooka cenionej powieści Gospodinowa pt. „Fizyka smutku” za jedyne 18,99 zł!

fizyka smutku georgi gospodinow powieść premiera nowość
Kup ebooka na Woblink.com