Najciekawsze ebooki Wydawnictwa Pascal do -42%
W dniach 22-28 lutego w księgarni internetowej Woblink znajdziecie wyjątkową promocję. Aż pięćdziesiąt najciekawszych ebooków Wydawnictwa Pascal do kupienia w cenach do -42%!
TOP 50 ebooków Wydawnictwa Pascal w promocji do -42%
Wydawnictwo Pascal specjalizuje się nie tylko w książkach podróżniczych i opowieściach z najdalszych zakątków świata. W swojej ofercie ma również powieści, książki obyczajowe, reportaże i publikacje popularnonaukowe. Spośród pięćdziesięciu pozycji, które znalazły się w promocji wybraliśmy dla was pięć, na które warto zwrócić szczególną uwagę.
Pokojówka – Nita Prose
W ofercie Wydawnictwa Pascal znajdują się nie tylko książki podróżnicze i popularnonaukowe. Wśród powieści można znaleźć m.in. „Pokojówkę”, powieść polecaną przez samego Łukasza Orbitowskiego. Jak pisze autor „Kultu” – „[„Pokojówka”] to wciągająca historia kryminalna z nietuzinkową bohaterką”.
Tytułowa postać książki – Molly – jest pokojówką i pracuje w hotelu Regency Grand. W budynku doszło do morderstwa – w jednym z pokoi zabity został pan Black. W swoim języku Molly powiedziałaby jednak, że pan Black jest nieodwracalnie niedysponowany. Dlaczego? Molly ma bowiem cechy autystyczne. „Pokojówka” to niezwykle wciągająca opowieść z kilkoma mocnymi zwrotami akcji i suspensowym zakończeniem.
Kolumbia. Polka w krainie tysiąca kolorów, szmaragdów i najlepszej kawy – Aleksandra Andrzejewska
„Kolumbia” to propozycja dla wszyskich miłośników Ameryki Południowej. Autorka bloga Polka w Kolumbii zabiera czytelników w podróż po wyjątkowym kraju Ameryki Łacińskiej, który ma wybrzeże nad dwoma oceanami. Ponadto w jego obrębie znajdują się ośnieżone szczyty Andów, cztery pustynie oraz spory fragment Amazonii. Aleksandra Andrzejewska pisze o hydroelektrowniach, wiecznie obradzających drzewach owocowych oraz przepysznej kawie. Ponadto opisuje mroczne strony życia w Kolumbii. To kraj, który nadal słynie z Pabla Escobara, konfliktów i ładunków kokainy przemycanych do Europy w kartonach z bananami. Blogerka porównuje życie nad Amazonką do życia nad Wisłą, przez co książka znakomicie nadaje się do czytania przez polskich odbiorców.
Stany osobne Ameryki – Aneta Radziejowska
„Stany osobne Ameryki” to zbiór wciągających reportaży Anety Radziejowskiej, Polski od wielu lat mieszkającej w Nowym Jorku. To wyjątkowo aktualna relacja z czasu ostatniego kryzysu. Radziejowska pisze nie tylko o skutkach zapaści i pandemii, ale też przyczynach obecnej kondycji Ameryki. Każdy z rozdziałów tej książki przedstawia punkt widzenia konkretnych Amerykanów – zarówno znanych, jak i całkowicie anonimowych. Autorka książki unika jednoznacznych ocen i nie wyciąga pochopnych wniosków. Bohaterowie „Stanów osobnych Ameryki” opowiadają o pandemii COVID-19, Donaldzie Trumpie, YouTubie, Facebooku, nierównościach społecznych i wielu innych tematów dominujących w ciągu ostatnich lat w USA.
Siła przetrwania – Maciej Piera
„Siła przetrwania” przedstawia opowieści o ludziach, którzy chcąc spełniać swoje górskie marzenia i cele, w wyniku różnych, czasem nieprzewidzianych, okoliczności i błędów znaleźli się w śmiertelnym zagrożeniu. Wielu z nich zostało zmuszonych do walki o swoje życie.
Co mogło być przyczyną największych górskich tragedii? Zły sprzęt? Nieodpowiednie przygotowanie? Załamanie pogody? A może zwyczajnie brak szczęścia, pech? Maciej Piera, autor popularnego bloga Szczytomaniak, szuka odpowiedzi na pytania dlaczego doszło do nieszczęśliwych wypadków i czy dało się ich uniknąć. W swojej książce pt. „Siła przetrwania” Piera przedstawia punkt widzenia ocalałych, uczestników akcji ratunkowych, świadków i członków rodzin ludzi, którzy zginęli w drodze na szczyt.
„Siła przetrwania” to niezwykle cenna pozycja, dzięki której być może uda się zapobiec chociaż jednej tragedii.
Japonia – Paulina Walczak-Matla, Maciej Matla
Trzecią z opowieści Polaków za granicą, którą polecamy, jest „Japonia”, czyli „Subiektywny przewodnik nieokrzesanego gaijina po meandrach zaskakującej rzeczywistości” autorstwa Pauliny Walczak-Matli i Macieja Matli. Autorzy bloga „Rodziną w świat” z dystansem i dużą dawką humoru opisują swój dwuletni pobyt w stolicy Japonii – Tokio.
Paulina i Maciej odpowiadają na pytania: jak się nie zbłaźnić w restauracji i dlaczego jest to niemożliwe?; Czy Polacy również Japończyków nauczyli jeść widelcem?; Smak umami, czyli dlaczego to jest takie dobre?; Jak się pracuje w Japonii?; Dlaczego Japonki mają fajnie?; Gdzie jest ojciec?; Co mają trzęsienia ziemi do wyposażenia mieszkania?; Czy szintoizm to religia idealna?
Dlatego jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Kraju Kwitnącej Wiśni to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję!
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (517)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (28)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (29)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (185)
- Premiery książek (97)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)