Dominika Słowik została wyróżniona Paszportem Polityki w dziedzinie literatury za rok 2019. Pisarka otrzymała nagrodę za powieść „Zimowla”.

Zimowla

Druga powieść Dominiki Słowik. Jej debiut – „Atlas: Doppelganger” został bardzo dobrze przyjęty. „Zimowla” to powieść bardzo wyczekiwana, w której autorka zabiera czytelnika w świat niewyjaśnionych zjawisk i tajemniczych zjawisk, pozornie nieciekawej codzienności.

Książka w formie ebooka dostępna jest tylko na Woblink.com!

Znajdź książkę, ebooka lub audiobooka na Woblink.com

Opis wydawcy:

W swojej drugiej powieści Dominika Słowik – finalistka Nagrody Literackiej Gdynia – po mistrzowsku zaciera granice między możliwym i niemożliwym, by zabrać czytelnika w gąszcz niewyjaśnialnych zjawisk codzienności.

Miasteczko w Dolinie Zmornickiej oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Czy uda się otworzyć od zawsze zamknięte drzwi i odkryć najściślej strzeżony sekret? Cukrówkę coraz gęściej spowija niebezpieczeństwo i lepki mrok…

W drugiej po fenomenalnie przyjętym „Atlasie: Doppelganger” powieści Dominika Słowik po mistrzowsku zaciera granice między możliwym i niemożliwym, by zabrać czytelnika w gąszcz niewyjaśnialnych zjawisk codzienności.

Dominika Słowik – finalistka Nagrody Literackiej Gdynia za debiut „Atlas: Doppelganger”. Mieszka w Krakowie.