W księgarni internetowej Woblink znajdziecie promocję, w której zebraliśmy dla was najciekawsze powieści na lato, do czytania w wakacje 2020! Od 23 do 29 lipca wybrane ebooki przeceniliśmy nawet do -50%! 

W promocji znajdziecie przeszło czterysta pozycji. Wśród nich książki wydane przez Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Pauza, Dom Wydawniczy Rebis, Książkowe Klimaty, Marginesy, Insignis, Muza SA, Otwarte, Prószyński i S-ka, SQN, Wielką Literę, Wydawnictwo Albatros, Niebieską Studnię, Czwartą Stronę, MG oraz Filię.

Powieści na lato: nowości

Prince Polonia, Max Cegielski

Wakacje to idealny czas na czytanie najnowszych premier. Na pierwszy ogień polecamy powieść Maxa Cegielskiego pt. „Prince Polonia”. Prowadzący program Xięgarnia po raz kolejny zwraca się ku Wschodowi. Tym razem przenosi czytelników do lat 80. XX wieku. „Prince Polonia” to opowieść o pokoleniu, które narodziło się w ostatniej dekadzie PRL-u, młodych ludziach, których od polityki i autorytetów „Solidarności” bardziej obchodziły koncerty, własne zespoły i ikony światowej popkultury.

max cegielski prince polonia marginesy na lato powieści
Kup ebooka na Woblink.com!

Wyrwa, Wojciech Chmielarz

Przy okazji wywołania książki Cegielskiego, nie można pominąć innej nowości od Wydawnictwa Marginesy, czyli „Wyrwy”, najnowszej powieści Wojciecha Chmielarza, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru. „Wyrwa” to opowieść o mężczyznach dzielących uczucie do tej samej kobiety. Obaj muszą skonfrontować się z jej tajemniczą śmiercią. 

powieści na lato 2020 wyrwa
Kup „Wyrwę” w formie ebooka, audiobooka lub książki papierowej!

Od jednego Lucypera, Anna Dziewit-Meller

„Od jednego Lucypera” to opowieść o Śląsku, rodzinie i kobietach. Anna Dziewit-Meller przedstawia historię górniczej rodziny i opowiada o mrocznych latach czterdziestych XX wieku, klasowej emancypacji, a także współczesnych problemach. Autorka porusza także temat, który wciąż bywa pomijany – rola i udział kobiet w historii, tej małej i wielkiej.

powieści na lato 2020 od jednego lucypera
Kup ebooka na Woblink.com!

Lot 202, Remigiusz Mróz

Jedno jest pewne – „Lot 202”, najnowsza powieść Remigiusza Mroza, będzie królować na plażach i działkach podczas tegorocznych wakacji. Tym razem autor cyklu o Chyłce przedstawia opowieść, w której tajemnicze zaginięcie nastolatka w Nowej Hucie sprzed lat łączy się z niebezpiecznym lotem polskiego premiera do Kanady. Trzymający w napięciu thriller, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom powieści z dreszczykiem.

na lato powieści lot 2020 mróz
Kup ebooka na Woblink.com

Telefonistka, Gretchen Berg

Tym razem mamy dla was propozycję od Wydawnictwa Insignis. W połowie czerwca ukazała się powieść „Telefonistka” Gretchen Berg. To opowieść osadzona w latach 50. XX wieku w małym amerykańskim miasteczku. Hermetyczność społeczności daje się we znaki – informacje krążą tu z prędkością światła. Jest jednak osoba, która wie zdecydowanie więcej niż inni – to tytułowa telefonistka. Podsłuchując rozmowy poznaje najpilniej strzeżone sekrety i wyssane z palca plotki. Jedna z plotek doprowadza do katastrofy i wywraca do góry nogami porządek panujący w miejscowości.

telefonistka na lato książki nowości
Kup ebooka na Woblink.com

Powieści na lato: czas na nadrabianie

Powieści Olgi Tokarczuk

Jeśli jeszcze nie czytaliście wszystkich książek polskiej noblistki, to wychodzimy wam naprzeciw z pomocną dłonią. W naszej promocji znajdziecie wszystkie powieści i zbiory opowiadań Olgi Tokarczuk wydane przez krakowskie Wydawnictwo Literackie. Szczególnie polecamy „Księgi Jakubowe”, monumentalną, przeszło 900-stronicową powieść noblistki. Być może w wakacje niektórzy z was znajdą czas, by w spokoju pochłonąć tę książkę. Powieść jest efektem kilkuletniej, tytanicznej pracy autorki. Tokarczuk przedstawia w niej losy Jakuba Franka, filozofa i pisarza, który przewodził żydowskiej sekcie frankistów. Tłem opowieści jest wielobarwna Rzeczpospolita Obojga Narodów. W 2015 roku, za „Księgi Jakubowe” Tokarczuk otrzymała podwójną Nagrodę Literacką Nike – wyborem jury oraz czytelników.

na lato powieści olga tokarczuk
Kup książkę lub ebooka na Woblink.com 

Powieści Jose Saramago

Wśród noblistów, których książki znalazły się w promocji, znalazł się także portugalski pisarz Jose Saramago. W kontekście wyborów prezydenckich, które nie dawno odbyły się w Polsce, warto sięgnąć po książkę „Miasto białych kart”. Saramago przedstawia bliżej nienazwane miasto, które czytelnicy mogą znać z innej powieści Portugalczyka pt. „Miasto ślepców”. Tym razem Saramago snuje opowieść o wyborach, których uczestniczy postanowili w niecodzienny sposób skorzystać ze swojego prawa wyborczego. Aż 80 procent uprawnionych do głosowania wrzuca do urn białe niewypełnione karty. Władza odbiera tę masową manifestację jako zamach na demokrację i spisek wymierzony w stronę rządzących. Błyskawicznie zapada decyzja o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, jednocześnie rząd opuszcza miasto i swoich obywateli. Nikt nie potrafi przewidzieć do czego doprowadzą decyzje reżimu. W tej wstrząsającej, trzymającej w napięciu opowieści, Saramago stara się zgłębić studium opresyjności, bezwzględności władzy i nieludzkiego podejścia do społeczeństwa.

miasto białych kart saramago woblink
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Powieści Murakamiego

Wszystkim miłośnikom współczesnego realizmu magicznego polecamy powieści Harukiego Murakamiego. Japoński pisarz od wielu lat wymieniany jest wśród murowanych kandydatów do zdobycia Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W promocji proponujemy wam kilkanaście jego książek – długich i krótkich powieści, eseje oraz zbiory opowiadań. 

Murakami jest bardzo charakterystycznym pisarzem. W jego książkach niczym leitmotiv powtarzają się pewne stałe elementy. Zwykle pisze o dojrzewaniu lub przedstawia miłosne perypetie ludzi w średnim wieku, w tle wybrzmiewa muzyka klasyczna, jazz i klasyka rocka, a jego bohaterowie spotykają niecodzienne sytuacje, jak np. gadające koty lub zjawy. Fabuła książek Murakamiego zwykle rozgrywa się we współczesnym Tokio bądź jego okolicach.

Murakami Kronika ptaka nakręcacza
Kup ebooka na Woblink.com

Wielcy nieobecni: Jerzy Pilch i Carlos Ruiz Zafón

2020 rok jest wyjątkowo przygnębiający dla miłośników literatury. W ciągu ostatnich kilku miesięcy pożegnaliśmy kilku wybitnych pisarzy, a wśród nich Jerzego Pilcha, wybitnego polskiego prozaika, felietonistę i scenarzystę. W zestawieniu tytułów, które polecamy na wakacje nie może zabraknąć jego książek. Wybraliśmy dziewięć książek Pilcha, m.in. „Bezpowrotnie utraconą leworęczność”, „Pod Mocnym Aniołem” i „Tysiąc spokojnych miast”.

Kup książkę lub ebooka na Woblink.com

 Drugim pisarzem, którego śmierć przyjęliśmy z wielkim smutkiem, jest Carlos Ruiz Zafón. 19 czerwca hiszpańskie media podały, że autor kultowego „Cienia wiatru” zmarł w swoim mieszkaniu w Los Angeles. 

Najważniejszym dziełem Zafóna jest czterotomowy cykl „Cmentarz Zapomnianych Książek”, którego akcja rozgrywa się w Barcelonie II połowy XX wieku. Saga, na którą składają się powieści „Cień wiatru”, „Gra anioła”, „Więzień nieba” i „Labirynt duchów” to zamknięta opowieść o losach Daniela Sempere. Pewnego dnia ojciec zabiera chłopaka na tytułowy Cmentarz Zapomnianych Książek, skąd Daniel, spośród setek ukrytych tomów, ma wybrać sobie jedną książkę, którą będzie mógł zabrać. Młody Sempere wybiera „Cień wiatru” autorstwa Juliana Caraxa. Powieść tak bardzo mu się spodobała, że postanawia odszukać inne dzieła Caraxa. Okazuje się to być karkołomnym zadaniem – wszystkie książki tego autora zostały spalone, a wokół jego osoby roztacza się aura tajemnicy. Odszukanie zachowanych książek może najbliższych Daniela kosztować zdrowie, a nawet życie.

cień wiatru muza sa promocja ebooki
Kup ebooka na Woblink.com

Pełną listę ebooków, które znalazły się w promocji znajdziecie w naszej księgarni internetowej Woblink.com.