Kryminał to gatunek, który ostatnimi czasy święci triumfy. Czytelnicy z chęcią sięgają po klasyczne powieści kryminalne, a także po nowe kryminały pisane zarówno przez znanych pisarzy, jak i debiutantów. Ten typ literatury gwarantuje tajemnicze zagadki, niewyjaśnione morderstwa, mroczne i nieprzewidywalne sprawy, a także ekscytujące zwroty akcji.

Marek Krajewski, Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Robert Małecki czy Kathryn Croft to tylko kilka autorów, których powieści kryminalne znajdują się na listach bestsellerów. Jednak po jakie tytuły wśród kryminałów czytelnicy sięgają najczęściej?

Poniższa lista została przygotowana w oparciu o najczęściej kupowane kryminały w ebookach na Woblinku. Oto TOP 10 kryminałów, na które warto zwrócić uwagę.

1. „Pokrzyk”, Katarzyna Puzyńska

Najnowsza część sagi kryminalnej Katarzyny Puzyńskiej. Ludzie we Wnykach wierzą, że każdy kto odwiedzi stary dwór położony pod lasem umrze. Klątwa ma dotykać każdego, kto przekroczy próg. W okolicy umiera staruszka. Przy ciele kobiety przyłapano Klementynę Kopp, podejrzaną w sprawie innego morderstwa.

TOP 10 kryminałów
Kup ebooka na Woblinku

2. „Iluzjonista”, Remigiusz Mróz

Gerard Edling w 1988 roku prowadził śledztwo zakończone złapaniem i skazaniem sprawcy serii tajemniczych zabójstw. Został on nazwany Iluzjonistą. Jego ofiary nie łączyło nic, poza wypalonym na skórze znak zapytania. Przeszło trzydzieści lat później na opolskim kąpielisku znalezione zostaje ciało z charakterystycznym podpisem Iluzjonisty. Jedyną osobą, która może pomóc prokuratorze w rozwiązaniu tej sprawy jest Edling, wydalony ze służby mężczyzna z własnymi sekretami z przeszłości.

TOP 10 kryminałów
Kup ebooka na Woblinku

3. „Mock. Golem”, Marek Krajewski

To najnowszy kryminał Marka Krajewskiego. Breaslau, 1920 rok. W mieście pojawia się tajemnicza sekta „mesjaszy”. Przewodzi jej Theodor Jauch, guru podsycający obecny w Breslau antysemityzm. W tym samym czasie Eberhard Mock walczy ze swoim największym demonem, alkoholizmem.

TOP 10 kryminałów
Kup ebooka na Woblinku

4. „Wyrok”, Remigiusz Mróz

Najnowszy, dziesiąty tom cyklu z Joanną Chyłką. Mecenas Oryński, świeżo po zdanym egzaminie adwokackim ma zastąpić Chyłkę i pracować w kancelarii Żelazny & McVay. Mężczyzna będzie musiał podjąć się obrony chłopaka oskarżonego o brutalne zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły. Pierwsza sprawa Oryńskiego zaważy na jego dalszej karierze.

TOP 10 kryminałów
Kup ebooka na Woblinku

5. „Miłość leczy rany”, Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda wraca z nową serią kryminałów, pełną zbrodni, miłości, walki i nadziei. Igor to znany na Dolnym Śląsku uzdrowiciel. Mężczyzna pomaga innym i prowadzi spokojne życie. Jednak nikt nie zna jego przeszłości i pilnie strzeżonych sekretów, nawet narzeczona.
W Uralu lata temu doszło do brutalnej zbrodni, w której zginęli szefowie lokalnego gangu. Na sprawcę mordu wydano wyrok śmierci. Interpol i zawodowi mordercy poszukują przestępcy na całym świecie. Czy cieszący się szacunkiem uzdrowiciel i zabójca mogą być tą samą osobą?

Kup ebooka na Woblinku

6. „Żmijowisko” Wojciech Chmielarz

Wojciech Chmielarz w „Żmijowisku” opisuje losy grupki znajomych, którzy wybrali się na wakacyjny wypoczynek do małej wioski położonej nad malowniczym jeziorem, tytułowego Żmijowiska. W czasie wyjazdu w tajemniczych okolicznościach znika córka jednego z małżeństw. Po dziewczynie nie zostaje nawet najmniejszy ślad. Policyjne śledztwo prowadzi donikąd. Rok później ojciec zaginionej wraca do Żmijowiska by jeszcze raz poszukać córki.

Kup ebooka na Woblinku

7. „Cicha noc” Małgorzata Rogala

W czasie przyjęcia, na którym świętowano sukces jednego z reality show, zamordowany zostaje reżyser programu. Zabójcą jest najprawdopodobniej jeden z uczestników imprezy. Do rozwikłania tej tajemnicy zostanie oddelegowana Agata Górska. Ma jeden cel – morderca ma być ujęty jeszcze przed zbliżającymi się świętami.

Kup ebooka na Woblinku

8. „Rytuały wody”, Eva Garcia Saenz de Urturi

„Rytuał wody” to wyśmienity kryminał i kontynuacja bestsellerowej „Ciszy białego miasta”. W górach znaleziono zwłoki zamordowanej ciężarnej kobiety. Morderca popełniając zbrodnie inspirował się rytuałem potrójnej śmierci sprzed wieków. Niespodziewanie okazuje się, że ofiara to pierwsza dziewczyna śledczego Krakena, a to morderstwo jest tylko zwiastun kolejnego.

TOP 10 kryminałów
Kup ebooka na Woblinku

9. „Rana” Wojciech Chmielarz

Nowy kryminał Wojciecha Chmielarza to studium zła, które czai się w zaciszu domowego ogniska. Niespodziewanie pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica prywatnej szkoły w Warszawie. Nauczycielka dziewczyny chce za wszelką cenę dowiedzieć się, co stało się z Marysią. Śledztwo zaprowadzi kobietę do makabrycznych tajemnic i tragicznego końca.

TOP 10 kryminałów
Kup ebooka na Woblinku

10. „Poza kontrolą” Kathryn Croft

Callie wychodzi za mąż za wdowca z dwójką dzieci, Jamesa. Czuje, że jej marzenie o rodzinie nareszcie się spełnia. Nie podejrzewa jednak, że za kilka miesięcy zostanie aresztowana… pod zarzutem morderstwa.

TOP 10 kryminałów
Kup ebooka na Woblinku

Wszystkie powyższe tytuły kupicie, jeszcze TYLKO DZISIAJ, w promocji, nawet do 50% taniej, na Woblinku.