Kryminał to gatunek, który ostatnimi czasy święci triumfy. Czytelnicy z chęcią sięgają po klasyczne powieści kryminalne, a także po nowe kryminały pisane zarówno przez znanych pisarzy, jak i debiutantów. Ten typ literatury gwarantuje tajemnicze zagadki, niewyjaśnione morderstwa, mroczne i nieprzewidywalne sprawy, a także ekscytujące zwroty akcji.

Marek Krajewski, Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Robert Małecki czy Kathryn Croft to tylko kilka autorów, których powieści kryminalne znajdują się na listach bestsellerów. Jednak po jakie tytuły wśród kryminałów czytelnicy sięgają najczęściej?

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać – po co warto sięgnąć?

Poniższa lista została przygotowana w oparciu o najczęściej kupowane kryminały w ebookach na Woblinku. Oto ranking TOP 10 kryminałów, które warto przeczytać.

1. „Pokrzyk”, Katarzyna Puzyńska

Ranking najlepszych kryminałów otwiera najnowsza część powieści kryminalnej Katarzyny Puzyńskiej. Ludzie we Wnykach wierzą, że każdy, kto odwiedzi stary dwór położony pod lasem umrze. Klątwa ma dotykać każdego, kto przekroczy próg. W okolicy umiera staruszka. Przy ciele kobiety przyłapano Klementynę Kopp, podejrzaną w sprawie innego morderstwa.

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać: Katarzyna Puzyńska - Pokrzyk ebook
Kup ebooka na Woblinku

2. „Iluzjonista”, Remigiusz Mróz

Mówiąc o kryminałach, które warto przeczytać nie można nie wspomnieć o dziełach Remigiusza Mroza. Gerard Edling w 1988 roku prowadził śledztwo zakończone złapaniem i skazaniem sprawcy serii tajemniczych zabójstw. Został on nazwany Iluzjonistą. Jego ofiary nie łączyło nic, poza wypalonym na skórze znak zapytania. Przeszło trzydzieści lat później na opolskim kąpielisku znalezione zostaje ciało z charakterystycznym podpisem Iluzjonisty. Jedyną osobą, która może pomóc prokuratorze w rozwiązaniu tej sprawy jest Edling, wydalony ze służby mężczyzna z własnymi sekretami z przeszłości.

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać: Remigiusz Mróz - Iluzjonista ebook
Kup ebooka na Woblinku

3. „Mock. Golem”, Marek Krajewski

To najnowszy kryminał Marka Krajewskiego. Breaslau, 1920 rok. W mieście pojawia się tajemnicza sekta „mesjaszy”. Przewodzi jej Theodor Jauch, guru podsycający obecny w Breslau antysemityzm. W tym samym czasie Eberhard Mock walczy ze swoim największym demonem, alkoholizmem. Ta pozycja zdecydowanie zasłużyła na swoje miejsce w rankingu TOP 10 kryminałów.

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać: Marek Krajewski - Mock Golem ebook
Kup ebooka na Woblinku

4. „Wyrok”, Remigiusz Mróz

Najnowszy, dziesiąty tom cyklu z Joanną Chyłką to kolejna pozycja na naszej liście najlepszych książek kryminalnych. Mecenas Oryński, świeżo po zdanym egzaminie adwokackim ma zastąpić Chyłkę i pracować w kancelarii Żelazny & McVay. Mężczyzna będzie musiał podjąć się obrony chłopaka oskarżonego o brutalne zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły. Pierwsza sprawa Oryńskiego zaważy na jego dalszej karierze.

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać: Remigiusz Mróz - Wyrok ebook
Kup ebooka na Woblinku

5. „Miłość leczy rany”, Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda wraca z nową serią kryminałów, które trzeba przeczytać. To dzieła pełne zbrodni, miłości, walki i nadziei. Igor to znany na Dolnym Śląsku uzdrowiciel. Mężczyzna pomaga innym i prowadzi spokojne życie. Jednak nikt nie zna jego przeszłości i pilnie strzeżonych sekretów, nawet narzeczona.
W Uralu lata temu doszło do brutalnej zbrodni, w której zginęli szefowie lokalnego gangu. Na sprawcę mordu wydano wyrok śmierci. Interpol i zawodowi mordercy poszukują przestępcy na całym świecie. Czy cieszący się szacunkiem uzdrowiciel i zabójca mogą być tą samą osobą?

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać: Katarzyna Bonda - Miłość leczy rany ebook
Kup ebooka na Woblinku

6. „Żmijowisko” Wojciech Chmielarz

Wojciech Chmielarz w jednej z najlepszych książek kryminalnych ostatnich lat, czyli „Żmijowisku” opisuje losy grupki znajomych, którzy wybrali się na wakacyjny wypoczynek do małej wioski położonej nad malowniczym jeziorem, tytułowego Żmijowiska. W czasie wyjazdu w tajemniczych okolicznościach znika córka jednego z małżeństw. Po dziewczynie nie zostaje nawet najmniejszy ślad. Policyjne śledztwo prowadzi donikąd. Rok później ojciec zaginionej wraca do Żmijowiska by jeszcze raz poszukać córki.

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać: Wojciech Chmielarz - Żmijowisko ebook
Kup ebooka na Woblinku

7. „Cicha noc” Małgorzata Rogala

To zdecydowanie jedna z TOP 10 książek kryminalnych. W czasie przyjęcia, na którym świętowano sukces jednego z reality show, zamordowany zostaje reżyser programu. Zabójcą jest najprawdopodobniej jeden z uczestników imprezy. Do rozwikłania tej tajemnicy zostanie oddelegowana Agata Górska. Ma jeden cel – morderca ma być ujęty jeszcze przed zbliżającymi się świętami.

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać: Małgorzata Rogala - Cicha noc ebook
Kup ebooka na Woblinku

8. „Rytuały wody”, Eva Garcia Saenz de Urturi

„Rytuał wody” to wyśmienity kryminał, który warto przeczytać. Jest to również kontynuacja bestsellerowej „Ciszy białego miasta”. W górach znaleziono zwłoki zamordowanej ciężarnej kobiety. Morderca popełniając zbrodnie inspirował się rytuałem potrójnej śmierci sprzed wieków. Niespodziewanie okazuje się, że ofiara to pierwsza dziewczyna śledczego Krakena, a to morderstwo jest tylko zwiastun kolejnego.

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać: Eva Garcia Saenz De Urturi - Rytuały wody ebook
Kup ebooka na Woblinku

9. „Rana” Wojciech Chmielarz

Przedostatnie na liście najlepszych kryminałów znajduje się dzieło Wojciecha Chmielarza; to studium zła, które czai się w zaciszu domowego ogniska. Niespodziewanie pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica prywatnej szkoły w Warszawie. Nauczycielka dziewczyny chce za wszelką cenę dowiedzieć się, co stało się z Marysią. Śledztwo zaprowadzi kobietę do makabrycznych tajemnic i tragicznego końca.

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać: Wojciech Chmielarz - Rana ebook
Kup ebooka na Woblinku

10. „Poza kontrolą” Kathryn Croft

Szukasz trzymających w napięciu książek kryminalnych? Ranking Woblink jest nimi wypełniony! Callie wychodzi za mąż za wdowca z dwójką dzieci, Jamesa. Czuje, że jej marzenie o rodzinie nareszcie się spełnia. Nie podejrzewa jednak, że za kilka miesięcy zostanie aresztowana… pod zarzutem morderstwa.

Ranking TOP 10 książek kryminalnych, które trzeba przeczytać: Kathryn Croft - Poza kontrolą ebook
Kup ebooka na Woblinku

 

Najlepsze książki kryminalne – ranking Woblink

Nasz dzisiejszy wpis jest pełen kryminałów, które trzeba przeczytać. Z pewnością zmrożą one krew w Twoich żyłach i dostarczą wielu emocji!

 

Sprawdź również najpopularniejsze i najlepsze serie kryminalne dostępne w naszej ofercie!