Witamy wydawnictwo ArtRage – ebooki do -55%
Nie tak dawno witaliśmy w naszym sklepie internetowym wydawnictwo ArtRage. Dziś mamy dla was pierwszą promocję z prawdziwego zdarzenia, związaną z premierą powieści „Duchy z miasteczka Demmin”.
Czym jest ArtRage?
Do niedawna ArtRage był tylko (albo aż!) serwisem oferującym niecodzienną sprzedaż dzieł kultury, zarówno w formie papierowej jak i cyfrowej. Na portalu można kupić książki, komiksy, gry planszowe, a nawet oryginalne printy prac przeróżnych artystów. Najpopularniejsze są podzielone tematycznie pakiety, które dostępne są tylko przez określony czas.
W 2022 roku ArtRage zdecydował się na rozszerzenie działalności i rozpoczął działalność wydawniczą. W tegorocznej ofercie ArtRage ukazały bądź ukażą się odświeżone klasyki literatury, współczesna nagradzana proza oraz literackie debiuty. Z wielką radością informujemy, że w ofercie Woblinka znajdziecie ebooki książek wydawanych przez ArtRage.
Pierwsze publikacje Wydawnictwa ArtRage
Jedną z pierwszych książek, które ukazały się nakładem wydawnictwa była, wydana wspólnie z Wydawnictwem Książkowe Klimaty, powieść „Nazwij to snem”. Książka pierwotnie ukazała się w 1934 roku i początkowo, wbrew przychylnym opiniom krytyków, nie odniosła sukcesu. Drugie życie i sukces przyniosło jej drugie wydanie, które ukazało się trzydzieści lat później. Przy drugim wejściu na rynek, „Nazwij to snem” odniosło spektakularny sukces i w krótkim czasie sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy! Powieść znalazła się na opublikowanej w 2005 roku liście 100 najlepszych powieści napisanych w języku angielskim po 1923 roku magazynu TIME.
Bohaterem książki jest Dawid Schearl, mały chłopiec, syn żydowskich imigrantów, mieszkający z rodziną w nowojorskich slumsach. Wraz z nim poznajemy brutalny i bezwzględny, pełen konfliktów świat ludzi starających ułożyć sobie życie na obczyźnie. Nowego, obcego miasta, w którym trudno się zadomowić nie równoważą chłopcu niestety trudne stosunki rodzinne.
Kolejną publikacją ArtRage jest krótka powieść „Oni” autorstwa Kay Dick. Podobnie jak wymieniona już tutaj książka Rotha, to książka, która wzbudziła zachwyt w momencie wydania, po czym została zapomniana na ponad cztery dekady. Obecnie powieść Kay Dick, uznawana za dystopijny majstersztyk, ukazuje się po raz pierwszy we Francji, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Polsce.
Verena Kessler – Duchy z miasteczka Demmin, tłum. Małgorzata Gralińska, ArtRage, Książkowe Klimaty
„Duchy z miasteczka Demmin”, najnowsza publikacja Wydawnictwa ArtRage, to debiut niemieckiej pisarki Vereny Kessler. Centralnym punktem fabuły powieści jest zbiorowe samobójstwo blisko tysiąca mieszkańców miasteczka Demmin, które popełnili wiosną 1945 roku w obawie przed zbliżającą się Armią Czerwoną.
Bohaterka książka – Larry – jest nastolatką marzącą, by w przyszłości zostać reporterką wojenną i całe swoje życie podporządkowuje realizacji tego marzenia. We wspomnieniach starszych mieszkańców powraca jednak przeszłość. Larry obserwuje życie pani Dohlberg, sąsiadka, która była uczestniczką tragicznych wydarzeń wiosny 1945 roku. Dziewięćdziesięciolatka wciąż wraca myślą do tego, co stało się w miasteczku u schyłku wojny. I choć Larry i pani Dohlberg mieszkają obok siebie, nigdy ze sobą nie rozmawiają. Ani o teraźniejszości, ani o przeszłości.
Zapowiedzi Wydawnictwa ArtRage
Nona Fernandez – Strefa mroku, tłum. Agata Ostrowska, ArtRage
Akcja powieści rozpoczyna się w 1984 roku, w samym środku rządów Pinocheta. W Chile znikają setki ludzi, dziesiątki tysięcy trafiają do więzień. Do siedziby dysydenckiej gazety wchodzi członek tajnej policji. Mężczyzna pragnie się wyspowiadać – jego zdjęcie i tytuł z okładki – „Torturowałem” prześladują narratorkę przez całe dorosłe życie. Nona Fernandez swoją „Strefą mroku” udowadnia, że nadal można napisać coś nowego, świeżego na temat zbrodniczych dyktatur XX wieku. Autorka mieszka fikcję z dokumentem – w fabułę zwinnie wplata reporterskie fragmenty i wspomnienia, tworząc niebywałą rekonstrukcję ludzkiego dramatu. Jak pisał Ariel Dorfman na łamach „New York Timesa” – „[„Strefa mroku”] to szalenie nowatorską powieść, która wnosi wiele do literatury nie tylko w Chile”. „Strefa mroku” była nominowana do National Book Award w kategorii „Literatura w przekładzie”
Charles Yu – Interior Chinatown, przeł. Aga Zano, ArtRage
POWIEŚĆ
Powieść nagrodzona w 2020 roku National Book Award.
W czerwcu 2022 roku ukaże się kolejna ważna premiera w tłumaczeniu Agi Zano. Tym razem to nagrodzona National Book Award opowieść o tym, co oznaczają azjatyckie korzenie w Stanach Zjednoczonych. Charles Yu wyrasta na jeden z najważniejszych młodych głosów amerykańskiej literatury. Autor żongluje motywami zaczerpniętymi z historii, popkultury, amerykańskich dzielnic azjatyckich korzeni i hollywoodzkich filmów kung-fu. Na dodatek wszystko to w przezabawnej, inteligentnej prozie zapisanej w formie scenariusza filmowego.
Aleksandra Pakieła – Oto ciało moje, ArtRage
DEBIUT
„Oto ciało moje” to debiut prozatorski Aleksandry Pakieły, blogerki książkowej, absolwentki Polskiej Szkoły Reportażu, reporterki. Jej pierwsza książka będzie „powieścią o zaburzeniach odżywiania i wpływie wychowania katolickiego na stosunek do postrzegania własnego ciała. To liryczno-naturalistyczna historia o dziedziczeniu rodzinnych traum, samotności i stygmatyzacji społecznej. Brutalnie szczery i odważny zapis walki z bulimią”.
Mark McKenna – Powrót do Uluru, tłum. Tomasz S. Gałązka, ArtRage
Reportaż
„Powrót do Uluru”, książka jednego z najważniejszych żyjących historyków Australii, która ukaże się niebawem nakładem Wydawnictwa ArtRage, inauguruje serię reportażu zagranicznego pt. „Luneta”. Publikacja jest efektem badań i wstrząsająych odkryć naukowych autora. McKenna, gdy zabierał się do pisania historii środkowej Australii, nie zdawał sobie sprawy na co trafi w trakcie swoich prac. Reportażysta zaczyna zgłębiać sprawę morderstwa Aborygena Yokunnuny, za które odpowiedzialny był biały policjant Bill McKinnon. Na jaw wychodzą nowe dowody i zeznania, zarówno ze strony rodziny ofiary, jak i zabójcy. A w sercu całej sprawy znajduje się Uluru – święte miejsce, w którym zgubnie zbiegły się [różne] ścieżki.
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (518)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (29)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (30)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (186)
- Premiery książek (98)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)