Yuval Noah Harari, izraelski historyk, profesor i autor międzynarodowych bestsellerów, zapowiedział premierę swojej książki pt. „Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem”. Będzie to pierwszy tom otwierający serię skierowaną do najmłodszych czytelników. Książka ukaże się jesienią 2022 roku – również w Polsce.

Nowa książka Yuvala Noaha Harariego

Na Targach w Bolonii izraelski profesor, historyk i autor bestsellerowych tytułów, Yuval Noah Harari, zapowiedział swój nowy projekt przeznaczony dla najmłodszych czytelników. Tom otwierający serię będzie nosił tytuł „Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem”. Znalazły się w nim ilustracje hiszpańskiego artysty Ricarda Zaplany Ruiza. Książka ukaże się jesienią tego roku, a cały cykl ma składać się z czterech tomów.

Yuval Noah Harari jest znany przede wszystkim z takich tytułów jak „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, „21 lekcji na XXI wiek” i „Homo deus. Krótka historia jutra”. Każdy z nich został bestsellerem, który żywo zainteresował czytelników na całym świecie. Do tej pory sprzedały się łącznie w nakładzie przekraczającym 20 milionów egzemplarzy.

„Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem”

W swojej najnowsze książce Harari, w niezwykle barwny i wciągający sposób, przedstawia się młodym czytelnikom i chcę wciągnąć ich w pasjonujący świat wiedzy. Ziemią rządzą ludzie – od afrykańskiej sawanny po pokrytą lodem Grenlandię. Ale jak to się stało, że człowiek zaczął dysponować taką potęgą?

Autor w „Niepowstrzymanych” pokazuje, że posiadamy wielką siłę umożliwiającą nam tworzenie najróżniejszych, często dziwnych i tajemniczych, rzeczy: od demonów czy duchów po korporacje i rządy. Bestsellerowy autor odpowiada m.in. na pytania o to, jak dzięki ogniowi udało nam się zmniejszyć żołądki, a także co gra w piłkę może powiedzieć o byciu człowiekiem. Czytelnicy będą mogli poznać historię ludzkości, jakiej wcześniej nie znali. W trakcie podróży śladami wiedzy spotkają gigantyczne węże, karły czy Wielkiego Ducha Lwa mieszającego nad chmurami. „Niepowstrzymani” to książka nie tylko dla dzieci, ale i dla starszych czytelników. Każdy, kto kiedykolwiek zadał sobie takie pytania jak kim jestem, skąd się tu wziąłem, znajdzie w publikacji Harariego coś dla siebie.

Wydawnictwo Literackie trzyma rękę na pulsie i dzięki temu na polskim rynku wydawniczym „Niepowstrzymani” ukażą się w październiku bieżącego roku. Jak czytamy na facebookowym profilu wydawnictwa: „Nad przekładem pracuje już Michał Romanek.”

Zdjęcie Yuvala Noaha Harariego widniejące na grafice wyróżniającej: źródło World Economic Forum/Flickr