10 bestsellerowych autorów Woblinka na Międzynarowody Dzień Pisarzy
3 marca 1984 roku członkowie PEN Clubu postanowili ustanowić święto, które ma na celu promowanie literatury na całym świecie oraz wspieranie przyjaźni i intelektualnej współpracy między pisarzami. Ponadto zwrócono uwagę na obronę wolności słowa i rozwój literackiej społeczności. Od tamtej pory obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji przedstawiamy wam autorów i autorki, których książki kupujecie najchętniej.
3 marca – Międzynarodowy Dzień Pisarzy
Nasza lista powstała na podstawie danych sprzedaży od 1 stycznia 2020 roku do dziś. Przy okazji przygotowaliśmy wyjątkową promocję, w której znajdziecie ebooki wszystkich wymienionych pisarzy przecenione nawet o -55%!
Remigiusz Mróz
Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że najchętniej kupowaliście książki Remigiusza Mroza. To jeden z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających polskich pisarzy. W swoim dorobku ma już przeszło 40 powieści i nic nie wskazuje na to, żeby miał na tym poprzestać. Z matematyczną regularnością pisze kilka książek rocznie. Tylko w 2020 roku ukazało się aż siedem powieści Mroza! Na księgarskich półkach zagościły powieści „Halny”, „Ekstradycja”, „Precedens”, „Głosy z zaświatów”, „Echo z otchłani”, „Lot 202”, „Osiedle RZNiW”.
Tess Gerritsen, autorka bestsellerowych thrillerów medycznych, porównała Mroza do takich pisarzy, jak Stieg Larsson czy Jo Nesbø. Z wykształcenia jest prawnikiem, co ma odzwierciedlenie w wielu jego powieściach. Najgłośniejszym cyklem Mroza jest seria z charyzmatyczną adwokat Joanną Chyłką w roli głównej. Na podstawie cyklu powstał serial telewizyjny produkcji TVN. W tytułowej roli wystąpiła Magdalena Cielecka.
Wojciech Chmielarz
Na drugim miejscu najchętniej kupowanych autorów znalazł się Wojciech Chmielarz, autor bestsellerowych kryminałów. W 2015 roku otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru, najważniejsze polskie wyróżnienie przyznawane za najlepszy kryminał roku. Nagrodę otrzymał za „Przejęcie”, trzeci tom serii z Jakubem Mortką w roli głównej. Na podstawie „Żmijowiska” powstał serial produkcji Canal+ Polska, który spotkał się bardzo przychylnym przyjęciem widzów.
Joanna Jax
Na ostatnim miejscu podium znalazła się Joanna Jax, autorka specjalizująca się w pisaniu powieści historycznych i sag rodzinnych. Joanna Jakubczak, bo tak naprawdę nazywa się Jax, przez wiele lat pracowała w korporacjach finansowych. W 2018 roku zdecydowała się zrezygnować z pracy na etacie i tamtej pory całkowicie oddała się pisaniu kolejnych powieści.
W 2018 roku w ramach akcji Czytaj PL, mogliście za darmo czytać i słuchać pierwszej części cyklu „Zemsta i przebaczenie” pt. „Narodziny gniewu”.
Marek Krajewski
Na czwartym miejscu znalazł się Marek Krajewski, autor kultowych kryminałów, których fabuła w większości rozgrywa się we Wrocławiu pierwszej połowy XX wieku. Jest autorem bestsellerowych cykli, których głównymi bohaterami są Eberhard Mock i Edward Popielski. Krajewski z wykształcenia jest filologiem klasycznym, co widać w jego książkach. Wiele wątków jego powieści łączy się z zagadkami językowymi, bohaterowie rozmawiają o historii starożytnej i wykazują zainteresowania filozofią, głównie stoicką. Ciekawostki o Marku Krajewskim znajdziecie w naszym artykule poświęconym pisarzowi.
Szczepan Twardoch
Na piątym miejscu najchętniej wybieranych przez was autorów znalazł się Szczepan Twardoch. To do niego należała ubiegłoroczna jesień. 16 września ukazała się jego najnowsza powieść pt. „Pokora”, natomiast w październiku na Canal+ swoją premierę miał serial „Król”, który powstał na podstawie powieści o tym samym tytule. Nie dość, że autor brał udział w tworzeniu scenariusza, to na dodatek kilka razy pojawił się na ekranie w epizodycznej roli.
Robert Małecki
Na szóstym miejscu znalazł się Robert Małecki, autor bestsellerowego cyklu kryminalnego z komisarzem Bernardem Grossem w roli głównej. Za „Skazę”, pierwszy tom serii, otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. Małecki jest z wykształcenia politologiem, pracował jako dziennikarz oraz nauczyciel kreatywnego pisania.
„Skazę” oraz „Zadrę” (trzeci tom cyklu z Grossem) mogliście za darmo czytać i słuchać w ramach akcji Czytaj PL, kolejno w 2019 i 2020 roku.
Olga Tokarczuk
Kilka dni temu pisaliśmy o „Czułym narratorze”, pierwszej książce Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Wystarczyło zaledwie dwa i pół miesiąca, by „Czuły narrator”, stał się jednym z największych polskich bestsellerów. Łącznie w ciągu 3 miesięcy od premiery sprzedało się blisko 120 tysięcy egzemplarzy książki. Również w księgarni internetowej Woblink książki pisarski sprzedawały się znakomicie. Autorka znalazła się na ósmym miejscu najchętniej wybieranych autorów ostatnich kilkunastu miesięcy.
Joanna Gierak-Onoszko
Od dnia premiery książki „27 śmierci Toby’ego Obeda” książka nie znika z list bestsellerów. Za swoją debiutancką książkę Joanna Gierak-Onoszko była nominowana do większości najważniejszych nagród literackich w Polsce, w tym do Nagrody Nike, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody im. Gombrowicza oraz Nagrody Conrada.
„27 śmierci Toby’ego Obeda” to wstrząsająca opowieść o mniej znanej twarzy Kanady, kraju powszechnie kojarzonego z tolerancją, wolnością i szczęściem. Gierak-Onoszko pisze o rdzennych mieszkańcach terenów dzisiejszej Kanady, którzy trafiali do chrześcijańskich internatów, by uczyć się języka, kultury i zwyczajów kolonizatorów. Prawda jest taka, że na siłę byli zabierani ze swoich domów i trafiali do piekła, z którego nie można było tak łatwo uciec. Na miejscu czekały na ich przemoc, cierpienie i prześladowanie. Reporterka rozmawia z ofiarami terroru, którzy zmagają się traumami i bolesnymi wspomnieniami z przeszłości. To również książka o tym, jak wygląda próba rozliczenia się kraju z niechlubną przeszłością.
Stefanie Stahl
Na dziewiątym miejscu znalazła się Stefanie Stahl, niemiecka terapeutka, psycholożka i autorka bestsellerowych poradników. W swojej najpopularniejszej książce, „Kochaj najlepiej, jak potrafisz”, pisze o relacjach międzyludzkich. Przekonuje swoich czytelników, że każdy człowiek ma w sobie ukryty potencjał, by móc stworzyć satysfakcjonujący związek. Stahl podkreśla, jak ważne dla rozwoju jest dzieciństwo, ukształtowana w tym czasie emocjonalność i praca nad traumatycznymi wspomnieniami. W książce nie brakuje porad i ćwiczeń, które pomogą w pracy nad sobą.
Warto dodać, że „Kochaj najlepiej, jak potrafisz” była jedną z najchętniej wypożyczanych – słuchanych i czytanych – pozycji ubiegłorocznej akcji Czytaj PL!
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Pierwszą dziesiątke najchętniej wybieranych autorów i autorek Woblinka zamyka Agnieszka Lingas-Łoniewska, autorka kilkudziesięciu powieści obyczajowych. Pochodząca z Wrocławia pisarka, zwana jest przez swoich czytelników Dilerką Emocji. W swoich powieściach łączy wątki romansu, dramatu obyczajowego z sensacją, a nawet kryminałem. Jest pomysłodawczynią akcji Karma zamiast Kwiatka – podczas spotkań zbiera karmę dla zwierząt, którą przekazuje wrocławskim schroniskom i domom pomocy zwierzętom.
Użytkownicy Woblinka najchętniej sięgali po serię „Zakręty losu”, określany jako miłosno-dramatyczny rollercoaster.
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (517)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (28)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (29)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (185)
- Premiery książek (97)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)