Król – koniec zdjęć do serialowej adaptacji powieści Twardocha
2 października Canal+ Polska podzielił się ze swoimi fanami na Facebooku informacją o zakończeniu zdjęć do serialowej adaptacji powieści „Król” autorstwa Szczepana Twardocha.
Zakończyły się zdjęcia do serialowej adaptacji jednej z najgłośniejszych polskich powieści ostatnich lat. Canal+ Polska podjął się realizacji telewizyjnej serialu, którego scenariusz powstał na podstawie powieści „Króla”, książki Szczepana Twardocha. Co ciekawe, autor od samego początku brał udział w pracach, najpierw nad scenariuszem, a następnie realizajcą produkcji. W serialu wystąpią między innymi: Michał Żurawski, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński i Arkadiusz Jakubik. Data premiery jeszcze nie jest znana, choć mało prawdopodobne wydaje się żeby serial ukazał się jeszcze w tym roku.
Za reżyserię „Króla” odpowiedzialny jest Jan P. Matuszyński, laureat dwóch Złotych Orłów za „Watahę” i „Ostatnią rodzinę”. „Król” to piąty serial telewizyjny przy którym pracuje Matuszyński.
Król – opis książki
Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937.
Nowa powieść Szczepana Twardocha w interpretacji Macieja Stuhra.
Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą.
Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii — znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica — stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka.
Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z Kumem Kaplicą…
Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.
Grafika wyróżniająca: profil Canal+ Polska na Facebooku.
Kategorie
- Aktualności (516)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (28)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (29)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (142)
- Nowości na Woblinku (205)
- O książkach (185)
- Premiery książek (96)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)