2 października Canal+ Polska podzielił się ze swoimi fanami na Facebooku informacją o zakończeniu zdjęć do serialowej adaptacji powieści „Król” autorstwa Szczepana Twardocha.

Zakończyły się zdjęcia do serialowej adaptacji jednej z najgłośniejszych polskich powieści ostatnich lat. Canal+ Polska podjął się realizacji telewizyjnej serialu, którego scenariusz powstał na podstawie powieści „Króla”, książki Szczepana Twardocha. Co ciekawe, autor od samego początku brał udział w pracach, najpierw nad scenariuszem, a następnie realizajcą produkcji. W serialu wystąpią między innymi: Michał Żurawski, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński i Arkadiusz Jakubik. Data premiery jeszcze nie jest znana, choć mało prawdopodobne wydaje się żeby serial ukazał się jeszcze w tym roku.

Za reżyserię „Króla” odpowiedzialny jest Jan P. Matuszyński, laureat dwóch Złotych Orłów za „Watahę” i „Ostatnią rodzinę”. „Król” to piąty serial telewizyjny przy którym pracuje Matuszyński.

 

❗❗❗ Właśnie zakończyliśmy zdjęcia do 👉"KRÓLA" – naszego serialu w reżyserii Jan P. Matuszynski na podstawie…

Publiée par CANAL+ Polska sur Mercredi 2 octobre 2019

Król – opis książki

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937.

Nowa powieść Szczepana Twardocha w interpretacji Macieja Stuhra.

Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami  zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą.

Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii — znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica — stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka.

Król
Kup ebooka, książkę lub audiobooka na Woblink.com

Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z Kumem Kaplicą…

Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.

Grafika wyróżniająca: profil Canal+ Polska na Facebooku.