Bestsellerowi autorzy Woblinka na Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek 2022
Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek, ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club, obchodzimy tradycyjnie 3 marca. Ten dzień ma w szczególny sposób zwrócić uwagę na rolę autora w kształtowaniu rynku książki. To też kolejny dzień na celebrowanie dla wszystkich miłośników literatury. Przy tej okazji pokażemy wam bestsellerowych autorów Woblinka, których ebooki możecie dziś kupić w promocyjnych cenach.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek przedstawiamy wam bestsellerowych autorów Woblinka, których ebooki możecie kupić dniach 3-9 marca w promocyjnych cenach, nawet do -55%.
Top 10 bestsellerowych autorów i autorek Woblinka
I miejsce: Remigiusz Mróz
Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się autorów Woblinka znalazł się Remigiusz Mróz. W 2021 roku książki Mroza sprzedały się w łącznym nakładzie blisko 2 milionów egzemplarzy. Pisarz ma na swoim koncie już 40 książek, w tym 10 serii literackich. Na podstawie cyklu „Chyłka” powstał serial wyprodukowany przez TVN o tym samym tytule, a na początku 2022 roku ukazał się serial „Behawiorysta”, na podstawie książki o tym samym tytule”.
Najnowszą powieścią Remigiusza Mroza jest „Projekt Riese”, która ukazała się 26 stycznia 2022 roku. Tym razem autor postawił na osobną powieść, której bohaterowie wybierają się do Gór Sowich, aby zwiedzić Projekt Riese. To kryptonim największego, rozpoczętego i niedokończonego, projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec. W czasie eksploracji tunelu dochodzi do zawalenia stropów. Turyści zostają odcięci od świata. Robią wszystko, żeby utrzymać się przy życiu. Nie wiedzą jeszcze, że na powierzchni stało się coś, co sprawiło, że świat jaki znali już nie istnieje
II miejsce: Olga Tokarczuk
Obecność Olgi Tokarczuk w zestawieniu najlepiej sprzedających się autorów nie powinno nikogo dziwić. Według szacunków tygodnika „Wprost” książki Olgi Tokarczuk sprzedały się w 2019 roku w Polsce w nakładzie 496 016 egz., a portal Plejada podaje, że w 2021 roku mogło to być już ponad 800 tys. egzemplarzy. Bez wątpienia taki skok popularności pisarka może zawdzięczać przyznaniu jej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Wcześniej autorka otrzymała Międzynarodową Nagrodę Bookera za angielskie tłumaczenie powieści „Bieguni”. W 2021 roku znalazła się ponownie na tzw. shrortliście Nagrody za tłumaczenie książki „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.
Ostatnim wielkim osiągnięciem autorki jest obecność na liście bestsellerów „The New York Times”. Niespełna dwa tygodnie od premiery tłumaczenia „Ksiąg Jakubowych” w Stanach Zjednoczonych, a książka już zdążyła trafić na jedną z najbardziej prestiżowych list sprzedażowych na świecie. Po dziesięciu dniach od premiery powieść Olgi Tokarczuk znalazła się na 10 miejscu zestawienia, a biorąc pod uwagę niezależne amerykańskie księgarnie, na 5!
III miejsce : Marek Krajewski
Niekwestionowanym królem polskiego noir kryminału jest Marek Krajewski. Ma to swoje odzwierciedlenie na topce sprzedaży Woblinka. W lutym 2022 roku ukazała się najnowsza książka autora – „Demonomachia”. Co ciekawe, jest to pierwsza powieść grozy w jego dorobku. Ponadto jej fabuła rozgrywa się w Krakowie, a nie we Wrocławiu (Breslau) czy Lwowie, jak większość kryminałów Krajewskiego. Gimnazjalista Stefan Zborski nie może pogodzić się z nagłą śmiercią ojca. Pragnie znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, których nie zdążył zadać mu za życia. Choć nie wierzy w istnienie świata duchów, to jednak — pod wpływem irracjonalnego impulsu — organizuje seans spirytystyczny.
Nieśmiadomy mocy, w jaką podczas seansu wyposażyły go demony, Stefan rzuca klątwę na żydowskiego chłopca. Szlomek w najmniej spodziewanych momentach wije się jak wąż i wydaje z siebie wwiercające się w umysł kocie wrzaski. Oto początek śledztwa w sprawie demonicznej.
IV miejsce: Jędrzej Pasierski
Jednym z najpopularniejszych autorów kryminałów ostatnich lat niewątpliwie jest Jędrzej Pasierski – autor cyklu kryminalnego z Niną Warwiłow w roli głównej. Warto przypomnieć, że w 2020 roku autor otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru za drugi tom serii – „Roztopy”.
W lutym 2022 roku ukazała się piąta część cyklu pt. „Gniazdo”. Akcja powieści rozgrywa się w czasie świąt Bożego Narodzenia w Beskidzie Niskim. Do ekscentrycznego potomka rodziny nafciarskiej, Gabriela Koniarskiego, przybywają goście. Kolacja odbywa się w nowo wybudowanym ośrodku znajdującym się na szczycie góry. Jak to bywa u Pasierskiego, coś musi pójść nie tak. Po serii niewygodnych pytań do gospodarza, świętowanie przerywa zbrodnia. Krąg podejrzanych zamyka się w liczbie osób zamkniętych w ośrodku. Nina Warwiłow musi działać szybko, żeby uniemożliwić mordercy kolejną zbrodnię.
V miejsce: Wojciech Chmielarz
Pierwszą piątkę najchętniej kupowanych autorów zamyka Wojciech Chmielarz, autor bestsellerowych kryminałów. W 2015 roku otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru, najważniejsze polskie wyróżnienie przyznawane za najlepszy kryminał roku. Nagrodę otrzymał za „Przejęcie”, trzeci tom serii z Jakubem Mortką w roli głównej. W 2019 roku, na podstawie powieści „Żmijowisko”, powstał serial produkcji Canal+ Polska, który spotkał się bardzo przychylnym przyjęciem widzów. Na początku 2022 roku ukazało się poprawione wznowienie jednej z pierwszych książek Chmielarza – „Królowa głodu”. Powieść pierwotnie ukazała się w 2014 roku. Pierwszy raz dostępna jest też w formie ebooka.
VI miejsce Jojo Moyes
Jojo Moyes to jedna z najchętniej czytanych na świecie autorek powieści obyczajowych. Nie inaczej jest w Polsce – autorka jest jedną z najlepiej sprzedających się pisarek Wydawnictwa Znak. Choć od kilku lat jej tytuły ukazują się w naszym kraju, do tej pory nie mieliśmy okazji poznać jej debiutanckiej książki – „Pod osłoną deszczu”. To debiutancka powieść autorki, która podbiła serca polskich czytelników takimi książkami jak „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś” czy „Moje serce w dwóch światach”. Dzięki tej premierze dowiecie się, jak wyglądały pierwsze literackie kroki bestsellerowej pisarki.
VII miejsce: Joanna Jax
Na siódmym miejscu znalazła się Joanna Jax, autorka specjalizująca się w pisaniu powieści historycznych i sag rodzinnych. Joanna Jakubczak, bo tak naprawdę nazywa się Jax, przez wiele lat pracowała w korporacjach finansowych. W 2018 roku zdecydowała się zrezygnować z pracy na etacie i tamtej pory całkowicie oddała się pisaniu kolejnych powieści.
W 2018 roku w ramach akcji Czytaj PL, mogliście za darmo czytać i słuchać pierwszej części cyklu „Zemsta i przebaczenie” pt. „Narodziny gniewu”.
VIII miejsce: Wiesław Myśliwski
Wiesław Myśliwski to jeden z najważniejszych polskich pisarzy przełomu XX i XXI wieku. Wielokrotnie wyróżniany był prestiżowymi polskimi nagrodami literackimi. Jest dwukrotnym laureatem Nagrody Literackiej Nike – za powieści „Widnokrąg” i „Traktat o łuskaniu fasoli”. W swoim dorobku ma nie tylko powieści, ale również dramaty. Utwory Myśliwskiego były wystawiane w teatrach, Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia, jak również filmowane. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody W.S. Reymonta, Nagrody im. Jurzykowskiego, Nagrody Literackiej Gdynia, a także nagród zagranicznych, w tym The Best Translated Book Award, którą otrzymał w USA wraz z tłumaczem Billem Johnsonem za „Kamień na kamieniu”. Książki Myśliwskiego były przekładane na wiele języków.
IX miejsce: Diana Brzezińska
Diana Brzezińska jest polską pisarką, prawniczką, wielbicielką literatury i jazdy konnej. Jest aplikantem radcowskim przy szczecińskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Praca zawodowa zainspirowała ją do napisania debiutanckiej powieści „Będziesz moja” (recenzję znajdziecie TUTAJ), która rozpoczęła poczytny cykl o Adzie Czarneckiej i Krystianie Wilku. To połączenie pełnego napięcia kryminału z elektryzującym romansem. Więcej o tej serii przeczytacie TUTAJ. Czwarta książka autorki pt. „On” to historia pozornie prostej sprawy morderstwa młodej kobiety. „Nie dopniesz swego” to najnowszy tytuł Diany Brzezińskiej.
X miejsce: Joanna Gierak-Onoszko
Mimo że od premiery książki „27 śmierci Toby’ego Obeda” minęło już kilka lat – reportaż nie znika z list bestsellerów. Za swoją debiutancką książkę Joanna Gierak-Onoszko była nominowana do większości najważniejszych nagród literackich w Polsce, w tym do Nagrody Nike, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody im. Gombrowicza oraz Nagrody Conrada.
„27 śmierci Toby’ego Obeda” to wstrząsająca opowieść o mniej znanej twarzy Kanady, kraju powszechnie kojarzonego z tolerancją, wolnością i szczęściem. Gierak-Onoszko pisze o rdzennych mieszkańcach terenów dzisiejszej Kanady, którzy trafiali do chrześcijańskich internatów, by uczyć się języka, kultury i zwyczajów kolonizatorów. Prawda jest taka, że na siłę byli zabierani ze swoich domów i trafiali do piekła, z którego nie można było tak łatwo uciec. Na miejscu czekały na ich przemoc, cierpienie i prześladowanie. Reporterka rozmawia z ofiarami terroru, którzy zmagają się traumami i bolesnymi wspomnieniami z przeszłości. To również książka o tym, jak wygląda próba rozliczenia się kraju z niechlubną przeszłością.
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (517)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (28)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (29)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (185)
- Premiery książek (97)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)