Serial „Magda M.” podbijał serca telewidzów w latach 2005-2007. Ponad dekadę od emisji ostatniego odcinka Radosław Figura, twórca i główny scenarzysta produkcji, powraca do historii Magdy M. i dopisuje do niej dalszy ciąg. W księgarni internetowej Woblink znajdziecie „Magdę M. Ciąg dalszy nastąpił” i „Magdę M. Słoneczna strona” także w formie audiobooka w interpretacji Joanny Brodzik, czyli odtwórczyni roli tytułowej bohaterki!

Serial Magda M.

„Magda M.” to polski serial telewizyjny, który można było oglądać na antenie TVN. Emitowano go od 6 września 2005 do 5 czerwca 2007. Jego bohaterami są prawnicy. W swojej pracy spotykają różnych ludzi, co umożliwiło twórcom serialu ukazanie wielu problemów społecznych i ważnych spraw, zawsze przedstawianych z dużą dawką zrozumienia. Na pierwszy plan wysuwa się historia tytułowej Magdy Miłowicz atrakcyjnej młodej prawniczki, która chce zrealizować swoje marzenia. Jej życie komplikuje się, kiedy spotyka Piotra Korzeckiego. Wydają się dla siebie stworzeni, jednak zawsze coś staje na ich drodze do szczęścia. W głównych rolach wystąpili Joanna Brodzik i Paweł Małaszyński.

Planowo miały powstać wyłącznie trzy serie, jednak produkcja zyskała tak dużą popularność wśród widzów, że postanowiono zrealizować dodatkowy, liczący dziesięć odcinków, sezon.

Fenomen produkcji z początku XXI wieku

Ogromną popularność, a wręcz fenomen serialu (w internecie funkcjonuje nawet termin „pokolenie Magdy M.”) potwierdzają liczby – co tydzień przed ekranami telewizorów siadało około 3 mln widzów, a w przypadku ostatnich odcinków aż 4,5 mln! Uznanie dla „Magdy M.” zostało wyrażone także nagrodami. Serial uhonorowano Telekamerą 2007 w kategorii Serial Obyczajowy, a jego producenci otrzymali nagrodę Hiacynt 2007 w kategorii Media za kreację postaci geja, który nie jest czarnym charakterem. Produkcja zdobyła także nagrodę Festiwalu w Cieszynie w kategorii serial obyczajowy.

„Magda M.” wpłynęła na widzów, a przede wszystkim widzki – młode kobiety inspirowały się tytułową bohaterką. Chciały mieć taką fryzurę i styl jak ona, a przede wszystkim taką karierę. Liczyły również na spotkanie wielkiej miłości, tak jak Magda. Co ciekawe, podobno odtwórcy głównych ról nie pałali do siebie sympatią.

Powrót Magdy M.

Wszyscy, którzy z wypiekami na twarzy śledzili losy Magdaleny Miłowicz, Piotra Korzeckiego oraz ich bliskich znajomych, mogą ponownie zanurzyć się w świat znany z serialu. A wszystko to za sprawą Radosława Figury, twórcy i głównego scenarzysty tej produkcji, który po ponad 10 latach od wyemitowania ostatniego odcinka postanowił wrócić do historii Magdy M. i dopisać do niej dalszy ciąg. W efekcie fani otrzymali dwie książki: „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” i „Magda M. Słoneczna strona”. Autor przybliża w nich dalsze losy nie tylko Magdy i Piotra, ale również Agaty, Karoliny czy mecenasa Waligóry.

Warto podkreślić, że lektorką audiobookowych wersji obu tytułów jest Joanna Brodzik, czyli nikt inny jak odtwórczyni roli Magdy M.! To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów serialu, a także dla tych, którzy nigdy go nie oglądali. Nie trzeba bowiem znać produkcji TVN-u, aby zanurzyć się w świecie Magdy M. Dodatkowo do 14 marca znajdziecie je u nas w promocyjnych cenach.

Magda M. Ciąg dalszy nastąpił

W 2018 roku nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak ukazała się książka Radosława Figury pt. „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił”. Akcja rozpoczyna się od poranku, jakich wiele – uroczego i przewidywalnego, typowego dla Piotra i Magdy. Mężczyzna czekał, aż ukochana dołączy do niego pod prysznicem. Magda z kolei wiedziała, że partner będzie odradzał jej botoks. Wiedziała że są na świecie kobiety piękniejsze niż ona. Jednak żadna z nich nie miała tego, co Piotr nazywał światełkiem w oczach. Bohaterka nie miała jednak pojęcia, że niebawem cały jej świat zmieni się nieodwracalnie, a ułożone już życie trzeba będzie poskładać na nowo. Czy Magda poradzi sobie z nową rzeczywistością? I czy szczęście może być dane raz na zawsze?

Magda M.
Kup audiobooka na Woblink.com

Poniżej podrzucamy fragment audiobooka:

Magda M. Słoneczna strona

Kilka dni temu swoją premierę miał audiobook drugiej części zatytułowanej „Magda M. Słoneczna strona”. Tym razem Radosław Figura pokazuje, że kobieca przyjaźń działa cuda, a nawet pomaga wyprostować najbardziej zawiłe życiowe zakręty. Magda nie chce ślubu, ale biała suknia i welon są marzeniem kogoś bardzo dla niej ważnego. Jaką decyzję podejmie bohaterka? Powie sakramentalne „tak” czy też spróbuje wykręcić się od ślubu? Agata z kolei stara się odnaleźć w roli matki – im bardziej próbuje się w tym wszystkim odnaleźć, tym gorsze są efekty. Do czego może popchnąć ją brak wsparcia ze strony męża i teściowej? Czy romans będzie jej lekarstwem na nieudany związek? Katastrofa wydaje się wisieć w powietrzu. Kolejna bohaterka, Karolina, wiedzie perfekcyjne życie. Mecenas Waligóra jest idealnym mężem, a dorastające dzieci realizują swoje pasje. Jednak Karolina mimo tego coraz częściej sięga po kieliszek wina. Czy otrzeźwi ją groźba utraty rodziny?

Kup audiobooka na Woblink.com

Radosław Figura, autor obu powyższych tytułów, od wielu lat wymyśla fabuły ciepło przyjmowanych przez Polki seriali. Pracował nie tylko przy „Magdzie M.” (jako twórca i główny scenarzysta), ale również przy takich tytułach jak „Teraz albo nigdy”, „Szpilki na Giewoncie” i „Lekarze”. Figura jest także poetą, autorem tekstów piosenek oraz dramaturgiem, którego sztuki grane są w Polsce, Australii, Niemczech. Prywatnie bardzo lubi jazz, szkocką whisky czy tajskie plaże. Jednak przede wszystkim opisuje się jako szczęśliwy opiekun angielskiego springer spaniela imieniem Frodo.