Bestsellery styczeń 2020 – ebooki
Minął już pierwszy miesiąc nowego roku. Styczeń to zawsze czas oczekiwania na zapowiedzi i premiery literackie. Przyjrzyjmy się zatem ebookom, które najchętniej kupowaliście w styczniu 2020 roku. Wśród nich są nowości, ale także książki, które kupowaliście chętnie już w zeszłym roku. Oto bestsellery styczeń 2020!
Bestsellery styczeń 2020 – ebooki
I miejsce: Zaufasz mi – Diana Brzezińska
W styczniu 2020 najchętniej kupowaliście kontynuację debiutanckiej książki Diany Brzezińskiej. „Zaufasz mi” to drugi tom serii kryminalnej zapoczątkowanej przez książkę „Będziesz moja”. Koszmar w Szczecinie trwa – miastem wstrzają wiadomości o kolejnych przypadkach tajemniczych samobójstw. Życia pozbawiają się kolejno – młody chłopak, nastolatka i ojciec dwójki dzieci, głowa rodziny. Po raz kolejny pojawia się pytanie czy wszyscy popełnili samobójstwo, czy miały przy tym udział osoby trzecie? Ada Czarnecka, policjantka znana z pierwszego tomu, walczy z negatywnymi emocjami, jakie wzbudziło w niej rozwiązanie poprzedniej sprawy. Jednak jej współpracownik, Krystian Wilk, nie pozwala jej odciąć się od świata – wszystko wskazuje na to, że to nie koniec serii samobójstw. Na dodatek Krystian chce mieć Adę bliżej siebie – czuje do niej bowiem coś więcej…
II miejsce: Zimowla – Dominika Słowik
Nikogo nie powinno dziwić drugie miejsce „Zimowli” na liście bestsellerów Woblinka. Za tę powieść Dominka Słowik otrzymała w połowie stycznia Paszport Polityki w kategorii literatura. Ponadto Woblink to jedyna księgarnia internetowa, w której „Zimowla” jest dostępna.
Akcja powieści rozgrywa się w Cukrówce – małym miasteczku położonym w Dolinie Zmornickiej, w którym życie płynie bardzo powoli. Pewnego dnia zaczynają się w nim dziać dziwne rzeczy. Szarą codzienność przerywają nietypowe zachowania jej mieszkańców i tajemnicze zdarzenia, jak chociażby mimowolne dzwonienie kościelnych dzwonów.
III miejsce „27 śmierci Toby’ego Obeda” – Joanna Gierak-Onoszko
Trzecie miejsce najchętniej kupowanych ebooków na Woblinku przypadło reportażowi „27 śmierci Toby’ego Obeda” autorstwa Joanny Gierak-Onoszko.
Głównym „bohaterem” książki jest Kanada, kraj kojarzący się z tolerancyjną polityką premiera Justina Trudeau. Joanna Gierak-Onoszko pokazuje mroczną, dla wielu nieznaną twarz, kraju Klonowego Liścia. Sporo jest o nietolerancji wobec rdzennych mieszkańców, ponurej przeszłości, czasów, gdy osadnicy zaczęli przybywać z Europy i „cywilizować” tubylców. Wiele miejsca autorka poświęca szkołom z internatem, do których trafiały dzieci rdzennych mieszkańców Kanady. Zamiast rzetelnej nauki, na miejscu czekała na nich przemoc, głód, poniżenie i prześladowanie.
IV miejsce „Zadra” – Robert Małecki
„Zadra” to czwarty tom kryminalnej serii Roberta Małeckiego z komisarzem Bernardem Grossem w roli głównej. Tym razem śledczy bada sprawę kości znalezionych w lesie nieopodal Grodna. Ślady doprowadzą go do tajemniczego zniknięcia studentów, które miało miejsce przeszło szesnaście lat wcześniej.
V. „Szczelina” – Josef Karika
„Szczelina” od wielu miesięcy znajduje się wśród najchętniej kupowanych ebooków na Woblinku. Wciągająca fabuła, w tle zagadka Trybecza – pasma górskiego na Słowacji. O tym miejscu od dziesięcioleci krążą legendy. Podobno znikają tak ludzie, a w okolicy dochodzi do zjawisk paranormalnych. Po analizie setek artykułów na ten temat Jozef Karika postanowił napisać powieść, w której lawiruje na granicy snu i jawy, prawdy i fikcji literackiej.
VI. „Głosy z zaświatów” – Remigiusz Mróz
„Głosy z zaświatów” to nowość na liście bestsellerów. Książka miała swoją premierę 29 stycznia, ale była dostępna na Woblinku w przedsprzedaży. Jest to druga część cyklu Remigiusza Mroza o Sewerynie Zaorskim.
Seweryn Zaorski powoli układa swoje życie na nowo. Niestety do zakładu patomorfologii w Żeromicach coraz częściej trafiają zwłoki małych dzieci z całej okolicy. Nikt nie jest w stanie rozwiązać tajemniczych śmierci ofiar, bo kompletnie nic nie wskazuje na to, że zostały zamordowane. Kto jest odpowiedzialny za zgony niewinnych dzieci? I jaki związek może to mieć z dziwnymi wiadomościami, otrzymywanymi przez Zaorskiego? W tym czasie Kaja Burzyńska musi stawić czoła skomplikowanemu życiu rodzinnemu i upiornym głosom tych, których ma na sumieniu.
VII. „Podróż Cilki” – Heather Morris
15 stycznia nakładem Wydawnictwa Marginesy, ukazała się „Podróż Cilki” – kontynuacja bestsellerowego „Tatuażysty z Auschwitz”, autorstwa Heather Morris. W drugim tomie Morris opisała historię młodej Cilki, która po wyzwoleniu obozu została zesłana na Sybir.
Styczeń 1945 roku. Po trwającym blisko trzy lata pobycie w Auschwitz, dziewiętnastoletnia Cilka Klein zobaczyła żołnierzy Armii Czerwonej i podobnie, jak garstka innych ocalałych więźniów, miała nadzieję na koniec koszmaru. Niestety – dziewczyna została oskarżona przez komunistyczne władze o kolaborację i skazana na piętnaście lat łagru w głębi Związku Radzieckiego, na Syberii.
VIII. „Dlaczego śpimy” – Walker Matthew
„Dlaczego śpimy” to popularnonaukowa książka dr Walkera Matthew. Jej głównym tematem jest sen. Badacz stara się prostym językiem odpowiedzieć na pytania czemu potrzebny nam jest sen, jaki wpływ na jego przebieg mają używki, czemu miewamy z nim problemy. Matthew daje również wskazówki jak i ile powinniśmy spać.
IX. „Czas burz” – Charlotte Link
Pierwszy tom nowego cyklu Charlotte Link, która pokazuje swoją nową twarz. Fabuła książki zaczyna się się w 1914 roku. Świat stoi u progu wojny, a Niemcy przygotowują się do wojny. Osiemnastoletnia Felicja wiedzie spokojne życie w rodzinnym majątku w Prusach Wschodnich. Dumna i uparta dziewczyna nie interesuje się światem polityki, do którego mimowolnie wprowadza ją jej przyjaciel Maksym. Między młodymi rodzi się uczucie, ale chłopak marzy, by poświęcić swoje życie dla socjalistycznych ideałów. Dlatego odrzuca Felicję i opuszcza Prusy, aż w końcu trafia do ogarniętej rewolucją Rosji.
X. „Żmijowisko” – Wojciech Chmielarz
Nie dziwi obecność „Żmijowiska” na liście. Na jesień 2019 ukazał się bowiem serial Canal+ Polska, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza, a sam autor był jego twórcą. Książka przedstawia losy grupy przyjaciół, która wybrała się na wakacje do tytułowego Żmijowiska nad jeziorem. Jednego z wieczorów znika nastoletnia córka jednego z wczasowiczów. Śledztwo nie wskazało żadnych śladów – rok po tragedii ojciec wraca do miejscowości by na własną rękę wznowić poszukiwania córki.
Bestsellery styczeń 2020 – druga dziesiątka
XI. „O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie”
XII. „Tatuażysta z Auschwitz” – Heather Morris
XIII. „Ósme życie (dla Brilki). Tom 1” – Nino Haratischwili
XIV. „Osiem”
XV. „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”
XVI. „Nie ma” – Mariusz Szczygieł
XVII. „Będziesz moja” – Diana Brzezińska
XVIII „Chrobot” – Tomasz Michniewicz
XIX. „Matki i córki” – Trestikova Radka
XX. „Bieguni” – Olga Tokarczuk
Kategorie
- Aktualności (518)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (29)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (30)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (186)
- Premiery książek (98)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)