Od 18 do 20 czerwca w księgarni internetowej Woblink wszystkie ebooki Wydawnictwa Marginesy w promocji do -50% procent. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na ofertę Wydawnictwa Marginesy. Jaume Cabré, Wojciech Chmielarz, Zośka Papużanka, Igor Brejdygant, Heather Morris – to tylko część ze znanych pisarzy, których książki ukazały się pod szyldem Marginesów! W krótkim artykule przedstawiamy ebooki, które warto kupić w promocji.

marginesy promocja do -50%
Klinkij w banner by przejść do promocji

Nowości:

Mimo trudnej sytuacji rynkowej, wywołanej pandemią koronawirusa, w Wydawnictwie Marginesy, na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy ukazało się kilka arcyciekawych tytułów. Wszystkie znajdziecie w naszej wyjątkowej promocji!

Wśród nich najnowszy kryminał Wojciecha Chmielarza, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru. „Wyrwa” to opowieść o mężczyznach, którzy dzielili uczucie do jednej kobiety. Obaj też muszą zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. To także historia o poczuciu straty i głuchej rozpaczy, które zmieniają się szukający ujścia gniew. To wreszcie opowieść o splątanych uczuciach, trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.

Wyrwa Wojciech Chmielarz premiera wywiad
Kup „Wyrwę” w formie ebooka, audiobooka lub książki papierowej!

Kolejnym tegorocznym hitem Marginesów jest nowa powieść Zośki Papużanki pt. „Przez”. Bohaterem książki jest mężczyzna, który zaczyna przez okno wynajmowanego przez siebie mieszkania podglądać i fotografować mieszkańców sąsiedniego bloku. Całkowicie odcina się od świata, zrywa kontakt ze wszystkimi wokół. Kiedyś mieszkał w jednym z obserwowanym mieszkań. Żyje w nim żona, którą porzucił kilka lat wcześniej. „Przez” to książka nie tylko o obsesji, złożoności pracy ludzkiego myślenia i potrzebie poczucia kontroli, ale również o miłości do fotografii, która tutaj wyrasta na pierwszoplanowego bohatera.

przez marginesy promocja papużanka
Kup ebooka na Woblink.com!

17 czerwca ukazała się najnowsza powieść Maxa Cegielskiego. „Prince Polonia” to opowieść o pokoleniu, które narodziło się w ostatniej dekadzie PRL-u, młodych ludziach, których od polityki i autorytetów „Solidarności” bardziej obchodziły koncerty, własne zespoły i ikony światowej popkultury.

max cegielski prince polonia marginesy
Kup ebooka na Woblink.com!

Na początku maja ukazało się wznowienie bestsellerowego kryminału Igora Brejdyganta pt „Szadź”. Pretekstem do ponownego wydania była premiera serialu produkcji TVN, który powstał na podstawie powieści. Główną bohaterką „Szadzi” jest komisarz Agnieszka Polkowska, śledcza znana z twardych metod pracy, ostrego języka i nieprzeciętnej inteligencji. Jest bardzo oddana pracy i osobiście podchodzi do prowadzonych śledztw. Tym razem musi rozwiązać sprawę brutalnych morderstw popełnianych przez chorego psychicznie mężczyznę, który przejawia jakiekolwiek emocje tylko wtedy, gdy zabija.

Szadź brejdygant marginesy
Kup ebooka na Woblink.com!

Książki o Holokauście

W ofercie Wydawnictwa Marginesy znajduje się też kilka książek poświęconych tematowi Holocaustu – są to zarówno powieści, wspomnienia, jak i prace naukowe. Najgłośniejsza, a zarazem najbardziej kontrowersyjna z nich to „Tatuażysta z Auschwitz” – powieść Heather Morris, która od kilku lat nie schodzi z list bestsellerów. To oparta na podstawie wspomnień tytułowego tatuażysty opowieść o miłości, która narodziła się w hitlerowskim obozie śmierci w Auschwitz.

Wśród książek non-fiction warto wymienić dwie – „Przemilczane” Joanny Ostrowskiej, czyli historię kobiet zmuszanych do pracy seksualnej w trakcie II wojny światowej, oraz „Kobiety z bloku 10” poświęconą eksperymentom medycznym, przeprowadzanym na więźniach obozu w Auschwitz.

Warto również zwrócić uwagę na biografię Ireny Sendlerowej – kobiety, która całą wojnę pomagała Żydom. Zaangażowana była również w przemycanie dzieci z getta; umieszczała je w przybranych rodzinach, domach dziecka i u sióstr katolickich. Za swoją działalność została uhonorowana wieloma ważnymi wyróżnieniami, nadano jej tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, otrzymała również Order Orła Białego i Order Uśmiechu.

Biografie

Wśród biografii Wydawnictwa Marginesy znajdziecie między innymi opowieści o malarce Tamarze Łempickiej, tenisistce Marii Szarapowej, artystce Fridzie Kahlo, premierze Wielkiej Brytanii Winstonie Churchillu, aktorach i aktorkach Jerzym Treli, Annie Dymnej i Marylin Monroe, pisarzu Januszu Głowackim i wielu wielu innych.

Książki górskie

Jednym z trzonów Wydawnictwa Marginesy są książki poświęcone tematyce górskiej. Do tej pory nakładem wydawnictwa ukazały się książki o polskich himalaistach, Szerpach pierwszych skoczkach narciarskich i Wandzie Rutkiewicz.

polscy himalaiści marginesy promocja
Kup ebooka na Woblink.com!

Promocja na ebooki Wydawnictwa Marginesy trwa od 18 do 20 czerwca. Nie przegap i skorzystaj jak najszybciej w księgarni internetowej Woblink.com