Nowy rok rozpoczął się od bardzo dobrych i interesujących premier. W noworocznych propozycjach wydawców znajdą coś dla siebie zarówno fani literatury faktu jak i miłośnicy fantastyki czy powieści obyczajowych. Prezentujemy najciekawsze nowości stycznia 2020, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Oto najciekawsze nowości stycznia 2020 roku:

Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze, Łukasz Lamża

Autor „Światów równoległych”, dziennikarz naukowy Łukasz Lamża prowadzi czytelników przez krainę teorii spiskowych, pseudonauki i szarlatanerii pokazując, że zmierzenie się z wywołującymi największe emocje zagadnieniami to bardzo dobry sposób na poznanie obiektywnej i naukowej prawdy.

Nowości stycznia 2020
Kup ebooka na Woblink.com

Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji, Jelena Kostiuczenko

Rosja to kraj wielu kontrastów, co dobitnie pokazuje swoim reportażem Jelena Kostiuczenko. Opisuje ludzi z marginesu społeczeństwa – narkomanów, ubogie rodziny, koczowników czy dzikich lokatorów. Świat pokazany w tym reportażu pozbawiony jest sprawiedliwości i solidarności

Kup ebooka na Woblink.com

Strupki, Paulina Jóźwik

Życie Hanny Maj skończyło się na długo przed śmiercią. Jej choroba sprawiła, że nie rozpoznaje już żyjących. Coraz częściej odwiedzają ją zmarli. Pola wraca do rodzinnych stron dzień przed pogrzebem babci i chce odzyskać stracone przez Hannę wspomnienia. Paulina Jóźwik w „Strupkach” zadaje pytanie o to, czy można pozostać sobą, kiedy ktoś bliski traci pamięć i zapomina, kim jesteśmy.

Nowości stycznia 2020
Kup ebooka na Woblink.com

Światło w środku nocy, Jojo Moyes

Najnowsza powieść autorki „Zanim się pojawiłeś”. W „Świetle w środku nocy” Jojo Moyes pisze o odważnych i niepokornych kobietach, które w świecie pełnym zakazów chcą iść za głosem wolności.

Nowości stycznia 2020
Kup ebooka na Woblink.com

Czas burz, Charlotte Link

Pierwszy tom nowej, wielopokoleniowej sagi historycznej Charlotte Link, bestsellerowej autorki. Rok 1914, świat stoi u progu wojny. Nastoletnia Felicja prowadzi spokojne życie w Prusach Wschodnich. Rozczarowana wyborem przyjaciela dziewczyna wychodzi za przystojnego przedsiębiorcę, jednak wojenne koleje losu doprowadzą do ponownego spotkania Felicji z dawnym ukochanym.

Kup ebooka na Woblink.com

Podróż Cilki, Heather Morris

„Podróż Cilki” to kontynuacja bestsellerowego „Tatuażysty z Auschwitz”. Po wyzwoleniu obozu Auschwitz Cilka zostaje uznana przez radziecką władzę za kolaborantkę, co skutkuje zesłaniem jej na Syberię. Tak rozpoczyna się dramatyczna podróż kobiety w głąb Rosji.

Nowości stycznia 2020
Kup ebooka na Woblink.com

Zadra, Robert Małecki

„Zadra” to najnowszy kryminał Roberta  Małeckiego z Bernardem Grossem w roli głównej. Mężczyzna bada sprawę odnalezionych w lesie nieopodal Grodna kości. Nowe tropy zaprowadzą Grossa prosto do sprawy tajemniczego zaginięcia pary studentów sprzed lat.

Kup ebooka na Woblink.com

Gdyby to nie był Everest…, Piotr Trybalski, Leszek Cichy

To opowieść o zdobywaniu Everestu, a także o przygotowaniach do samej wyprawy i rekordach padających po niezwykłym wyczynie polaków. „Gdyby to nie był Everest… to byśmy chyba nie weszli” – takie słowa powiedział Leszek Cichy podczas rozmowy radiowej z samego wierzchołka góry. Chwilę później Cichy wraz z Krzysztofem Wielickim stali się pierwszymi ludźmi, który zdobyli Everest zimą.

Nowości stycznia 2020
Kup ebooka na Woblink.com

Głosy z zaświatów, Remigiusz Mróz

„Głosy z zaświatów” to kontynuacja bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza „Listy zza grobu”. Seweryn Zaorski powoli zaczyna układać swoje życie na nowo. Niestety do zakładu patomorfologii w Żeromicach zaczynają trafiać zwłoki dzieci z całej okolicy. Nikt nie jest w stanie rozwikłać serii tajemniczych zgonów, gdyż nic nie wskazuje na to, że dzieci zostały zamordowane. Kto jest odpowiedzialny za ich śmierć? I czy ma to związek z zagadkowymi wiadomościami jakie otrzymuje Zaorski?

Kup ebooka na Woblink.com

Dom na kurzych łapach, Sophie Anderson

Dwunastoletnia Marinka mieszka razem z babcią w niewielkiej chatce. Babcia dziewczynki jest Strażniczką Bramy między światami i wskazuje umarłym drogę. Marinka jest przez to samotna, bo jak poznać przyjaciela mieszkając w domu, który ucieka od żywych ludzi, aby nikt go nie znalazł? Kiedy dziewczynka poznaje koleżankę ze świata umarłych decyduje się kontynuować tę znajomość wbrew zasadom. Przez tę decyzję babcia znika, a Marinka musi wyruszyć na poszukiwanie jej po drugiej stronie Bramy.

Kup ebooka na Woblink.com

The Ghost Bride. Narzeczona ducha, Choo Yangsze

Powieść została zainspirowana chińskimi wierzeniami i tradycjami. To porywająca opowieść pełna duchów, intryg i namiętności. Malezja, koniec XIX wieku. Li Lan pochodzi z ubogiej rodziny i nie ma dużych szans na znalezienie męża. Otrzymuje jednak zaskakującą propozycję, która może odmienić jej los. Ma poślubić dziedzica bogatego roku. Jest jednak jeden problem. Przyszły narzeczony jest martwy. Zgodnie z chińską tradycją duch zmarłego kawalera nie zazna spokoju do momentu, aż nie odnajdzie narzeczonej wśród żywych.

Nowości stycznia 2020
Kup ebooka na Woblink.com

Jane Goodall. Pani od szympansów, Danuta Tymowska

Jane Goodall to aktywistka, pisarka, wysłanniczka pokoju ONZ  i podróżniczka. Została odznaczona licznymi honorowymi tytułami, a jej ambasadorką jest Angelina Jolie. Wisława Szymborska marzyła o tym, by ją poznać. Biografia Goodall napisana przez Danutę Tymowską to pierwsza pełna opowieść o tej niezwykłej kobiecie.

Kup ebooka na Woblink.com

No pasa nada!Nic się nie dzieje, Beata Kowalik

W tej książce przedstawione zostały historie o współczesnych kobietach, które mieszkają w zdominowanym przez mężczyzn Meksyku. W tym kraju prawdziwi macho szanują wyłącznie Matkę Boską z Guadelupe, a kobiety uważane są za nieczyste, szalone i po prostu gorsze.

Kup ebooka na Woblink.com

Wszystkie tytuły z powyższej listy znajdziecie u nas w promocji do 4 lutego.