Czerwiec 2022 – najciekawsze ebookowe nowości Woblinka
Czerwiec dopiero co się zaczął, a my już zacieramy ręce na myśl o tytułach, jakie ukazały się na rynku. W tym miesiącu swoją premierę mają m. in. pierwsza powieść Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla – „Empuzjon” i tłumaczenie „Rytmu Harlemu” Colsona Whiteheada, dwukrotnego laureata Nagrody Pulitzera. Wśród czerwcowych nowości znalazły się także drugi tom serii o Anne Shirley, szósta część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką i wyczekiwana biografia Wołodymyra Zełenskiego. A to tylko część najciekawszych ebookowych premier Woblinka.
Czerwiec 2022 – najciekawsze ebookowe nowości
Wszystkie tytuły z naszej listy znajdziecie w specjalnych cenach. W promocji zawarliśmy także inne warte uwagi nowości. Jedno jest pewne – początek miesiąca pokazuje, że czerwiec będzie pełen wyjątkowych premier!
Empuzjon – Olga Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie
Na ten tytuł czekało wielu wielbicieli literatury. 1 czerwca ukazała się pierwsza powieść Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla – „Empuzjon”. Jej akcja rozgrywa się w 1913 roku w uzdrowisku Görbersdorf (dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku). U podnóża gór działa bardzo popularne sanatorium leczące choroby „piersiowe i gardlne”. Do uzdrowiska przybywa student ze Lwowa, Mieczysław Wojnicz. Młody mężczyzna liczy na to, że nowatorskie metody stosowane w sanatorium powstrzymają rozwój jego choroby. W czasie pobytu w pensjonacie Mieczysław poznaje innych kuracjuszy, z którymi rozmawia między innymi o tym, czy Europie grozi wojna, czy demony istnieją oraz czy podczas lektury da się odgadnąć kto napisał dany tekst: mężczyzna czy kobieta. Ale nie tylko konwersacje zajmują Wojnicza. Do młodzieńca docierają mrożące krew w żyłach historie o tragicznych wydarzeniach w górskich okolicach sanatorium. Zagadka przerażających wypadków pochłania go coraz bardziej…
Anne z Avonlea – Lucy Maud Montgomery, tłum. Anna Bańkowska, Wydawnictwo Marginesy
„Anne z Avonlea” to drugi tom serii o Anne Shirley w dużo bliższym oryginałowi przekładzie Anny Bańkowskiej, który wzbudził wiele emocji oraz zapoczątkował liczne dyskusje na temat nowych tłumaczeń klasycznych tytułów. W tej części Anne dojrzewa i wkracza w dorosłość. Dziewczyna zamiast, jak początkowo planowała, wyjechać na studia, zostaje w Avonlea, chcąc opiekować się zmagającą się z utratą wzroku Marillą. Podejmuje pracę w lokalnej szkole i zawiera nowe znajomości. Dodatkowo razem z Marillą decydują się na przygarnięcie kilkuletnich bliźniąt! Davy i Dora wprowadzą w ich życie mnóstwo radości i wesołego chaosu.
Mój ostatni miesiąc – Marcel Moss, Wydawnictwo Filia
Marcel Moss, który dotychczas pisał przede wszystkim thrillery psychologiczne i kryminały, wydał swoją pierwszą powieść dla młodzieży. „Mój ostatni miesiąc” to opowieść o przyjaźni, miłości, akceptacji i odkrywaniu własnej tożsamości. Sebastian stracił matkę w tragicznym wypadku. Od tego momentu jego życie zmienia się bezpowrotnie. Chłopak popada w depresję i sięga po używki. Kiedy pod wpływem narkotyków omal nie doprowadza do tragedii, jego ojciec namawia go do podjęcia wolontariatu w hospicjum Eden. Poznaje tam chorego na raka Mateusza, któremu zdaniem lekarzy pozostał miesiąc życia. Mateusz ma jednak zamiar oszukać przeznaczenie, a Sebastian pragnie mu w tym pomóc.
Rytm Harlemu – Colson Whitehead, tłum. Rafał Lisowski, Wydawnictwo Albatros
To najnowsza powieść Colsona Whiteheada, dwukrotnego laureata Nagrody Pulitzera, za powieści „Kolej podziemna” i „Miedziaki”. „Rytm Harlemu” jest uznawany za jeden z najlepszych tytułów 2021 roku według Baracka Obamy i „New York Timesa”. Whitehead stworzył błyskotliwą sagę rodzinną i pełen napięcia kryminał w jednym. Pisze o problemach rasowych, szemranych interesach, nowojorskim półświatku i mężczyźnie, który po prostu chciał być szczęśliwy. A wszystko to na tle burzliwych lat 60. ubiegłego wieku.
Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm – Karolina Sulej, Społeczny Instytut Wydawniczy
„Ciałaczki” to wielowymiarowa książka,która powstała, często z trudnych i bolesnych, rozmów. Karolina Sulej opowiada na jej kartach historie niezwykłych kobiet: artystek, prowokatorek czy rewolucjonistek. Bohaterki różnią się od siebie, ale łączy jedno – chcą pokazać, że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych. Uczą, jak stawiać granice, mówią o przemocy, dyskryminacji oraz slut-shamingu, a także namawiają do pokochania siebie i wyzbycia się poczucia wstydu.
Długa noc – Wojciech Chmielarz, Wydawnictwo Marginesy
„Długa noc” to najnowsza powieść Wojciecha Chmielarza i wielki powrót Jakuba Mortki. W szóstym tomie z cyklu komisarz, po kilku latach pracy w Hadze, wraca do Polski. Na miejscu czekają na niego nowe przepisy i zwierzchniczka będąca jego byłą podwładną. Dodatkowo okaże się, że Mortka będzie musiał stanąć przed największym wyzwaniem w swoim życiu. Jak daleko będzie w stanie się posunąć, aby uratować bliskich? Ta jesienna noc zaważy również na losie pozostałych bohaterów – młodej matki zmuszonej do wyjścia na ulicę, żeby zarobić na życie, przesłuchiwanego mężczyzny, który wydaje się skrywać jakiś sekret i człowieka spędzającego ostatnią noc na wolności. Celem tego ostatniego jest zabicie jak największej ilości osób.
Zełenski. Poza scenariuszem – Serhij Rudenko, tłum. Katarzyna Losson, Marek Zapór, Wydawnictwo Poznańskie
W obliczy rosyjskiej inwazji, oczy całego świata skierowały się w kierunku Ukrainy. Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie przypuszczał , że dojdzie do wybuchu wojny, a Wołodymyr Zełenski, dzięki swojej heroicznej postawie, stanie się jedną z najważniejszych postaci. Serhij Rudenko, dziennikarz od lat przyglądający się Zełenskiemu i dokumentujący jego życie, wyjaśnia kim jest prezydent Ukrainy i w jaki sposób aktor komediowy stanął na czele całego narodu.
Tajemnice Fleat House – Lucinda Riley, tłum. Małgorzata Stefaniuk, Wydawnictwo Albatros
Wydawnictwo Albatros postanowiło umilić czytelnikom czas oczekiwania na ostatnią powieść z bestsellerowego cyklu Lucindy Riley „Siedem sióstr” i wydało niepublikowaną dotąd książkę autorki. „Tajemnica Fleat House” to klimatyczny kryminał przywołujący na myśl prozę Agathy Christie wzbogacony o charakterystyczne dla Riley łączenie przeszłości z teraźniejszością. W Szkole Świętego Szczepana umiera jeden z uczniów. Mimo, że nic nie wskazuje na udział osób trzecich, ojciec chłopca żąda wszczęcia śledztwa. Sprawa zostaje przydzielona błyskotliwej detektyw Jazz Hunter. Młodą kobietę czeka najtrudniejsze dochodzenie w jej całej karierze.
Wielka historia małej wyspy – Egill Bjarnason, tłum. Agnieszka Nowakowska, Wydawnictwo Znak
„Wielka historia małej wyspy” Agnieszki Nowakowskiej to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy marzą o wybraniu się na Islandię. Autorka przedstawia fascynujące opowieści o dziejach tego niesamowitego kraju i ciekawostki o jego mieszkańcach. Gdyby nie ta mała wyspa, Avengersi nie mieliby Thora, a Tolkien mógłby nigdy nie napisać „Władcy Pierścieni”! W końcu Islandia to nie tylko zapierające dech w piersi widoki, wulkany, lodowce i gejzery, ale także miejsce, gdzie doszło do pierwszego strajku kobiet.
Krąg polarny – Liza Marklund, tłum. Elżbieta Frątczak-Nowotny, Wydawnictwo Czarna Owca
W czerwcu swoją premierę ma także książka książka nominowana do Nagrody Szwedzkiej Akademii Pisarzy Kryminalnych: „Krąg polarny” Lizy Marklund. Grupa nastolatek w latach 80. XX wieku zakłada dyskusyjny klub książki, tytułowy Krąg polarny. Nieoczekiwanie jedna z nich znika. Cztery dekady później dochodzi do odkrycia jej pozbawionego głowy ciała. Śledztwo w tej sprawie poprowadzi szef policji Wiking Stormberg. To mężczyzna, w którym przed laty zakochało się kilka z dziewcząt. Jakie sekrety kryją się w przeszłości?
Zaklinanie węży w gorące wieczory – Małgorzata Żarów, Wydawnictwo Czarne
„Zaklinanie węży w gorące wieczory” to brawurowy debiut prozatorski przeznaczony tylko dla pełnoletnich czytelników. Młoda kobieta przemierza surrealistyczną Warszawę. Jest ubrana w podartą suknię ślubną, a w ręce dzierży butelkę wina. Na swojej drodze spotyka Ambrożego, artysty bez talentu, Ramonę, która robi manicure i wróży z dłoni i Stefana zapewniającego, że jest albinosem (przynajmniej jedna część jego ciała jest). W tej książce kicz miesza się z katastrofizmem, a pornografia z grozą. Wszystko to składa się na prześmiewczy portret współczesności.
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (518)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (29)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (91)
- Fantastyka (29)
- Filmy na podstawie książek (27)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (30)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (188)
- Premiery książek (98)
- Rankingi książek (101)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (204)
- Zapowiedzi książek (57)