Witamy Wydawnictwo Tajfuny na Woblinku! Wreszcie cała oferta Tajfunów dostępna jest w księgarni internetowej Woblink w formie ebooków! Od dziś możecie znaleźć książki elektroniczne takich pisarzy i pisarek jak Osamu Dazai, Yōko Ogawa, Amanda Lee Koe, Aoko Matsuda, Kanoko Okamoto czy Hiromi Kawakami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was wspaniałą powitalną promocję. Cała oferta Wydawnictwa Tajfuny dostępna jest w formie ebooka i książki papierowej w promocyjnych cenach.

Tajfuny – wyjątkowe wydawnictwo

Tajfuny to wyjątkowe wydawnictwo przybliżające polskim czytelnikom nieznaną do tej pory literaturę Azji Wschodniej. Nakładem Tajfunów ukazują się zarówno wielkie, kultowe, ale dotąd nieznane dzieła znanych azjatyckich autorów, jak i świeże, współczesne tytuły, które jeszcze nie dotarły do Polski.

Książki wydawane przez Tajfuny są wyjątkowe nie tylko ze względu na treść, ale również proces ich przygotowania. Pozycje Tajfunów są starannie wybierane, rzetelnie tłumaczone i redagowane – wszystkie przekłady są kolacjonowane. Z wydawnictwem współpracują zaufani tłumacze i znawcy Azji. Na dodatek przy projektowaniu okładek każdej z książek pracują artyści z Azji.

promocja wydawnictwa tajfuny
Ebooki Wydawnictwa Tajfuny w cenie -30%!

Wydawnictwo Tajfuny – oferta

Do tej pory ukazało się 11 książek Tajfunów. Pierwszą z nich był „Zmierzch”, powieść Osamu Dazai – giganta japońskiej literatury pierwszej połowy XX wieku. To nowe, poprawione i wzbogacone tłumaczenie jednego z najważniejszych awangardowych azjatyckich pisarzy.

Kolejną książką warszawskiego wydawcy była „Gąsienica” – zbiór opowiadań autorstwa Ranpo Edogawa. Ten japoński pisarz żył w latach 1894-1965. W znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju w Azji literatury kryminalnej. Jego pierwsze dzieła stylem przypominały książki Arthura Conan Doyle’a, a z czasem zaczęły ewoluować ku opowiadaniom grozy w stylu Edgara Allana Poe.

Kolejną książką Tajfunów był „Niedźwiedzi bóg” Hiromi Kawakami. To eksperymentalna książka, na którą składają się dwie wersje jednego opowiadania. Jedna została napisana przed wybuchem elektrowni w Fukushimie, druga została zmieniona – ukazuje świat postapokaliptyczny po katastrofie nuklearnej.

W kwietniu 2020 roku swoją premierę miał zbiór awangardowych opowiadań Aoko Matsudy. Co ciekaw była to nie tylko Polska premiera – „Układ(a)ne” w polskim tłumaczeniu były pierwszym na świecie przekładem z japońskiego!

W 2020 roku ukazało się tłumaczenie debiutanckiego zbióru opowiadań opowiadań queerowej singapurskiej pisarki Amandy Lee Koe. Pisarka otrzymała za „Ministerstwo moralnej paniki” Singapore Literature Prize i Singapore Book Award. Amanda Lee Koe pisze o przełamywaniu barier i o miłości – zapomnianej, przegranej, nieakceptowanej. Większość opowieści przedstawiona jest z perspektywy ludzi, którzy zwykle są uciszani.

ministerstwo tajfuny wydawnictwo

Wydawnictwo Tajfuny prowadzi również serię mini, w której publikowane są miniatury literatury azjatyckiej, nie tylko pod względem treści, ale również rozmiaru. Do tej pory w serii „Tajfuny mini” ukazały się trzy tytuły – „Gorączka złotych rybek” Kanoko Okamoto, „Cytryna” Motojirō Kajii i „W lesie pod wiśniami w pełnym rozkwicie” Ango Sakaguchi.

wydawnictwo tajfuny mini

Do tej pory najnowszą książką Tajfunów jest „Ogród” Hiroko Oyamada. To zbiór piętnastu opowiadań, które pierwszy raz dostępne są w Polskim tłumaczeniu. To opowieści o rodzinie, macierzyństwie, starości i relacjach międzyludzkich autorstwa  współczesnej japońskiej pisarki wyróżnionej Nagrodą Shincho dla młodych pisarzy i Nagrodą im. Akutagawy.

Zapowiedzi Wydawnictwa Tajfuny

W tym roku ukaże się jeszcze kilka książek Tajfunów. W lecie ukaże się „Piercing” Ryū Murakamiego, następnie „Fukuwarai” Kanako Nishi, a we wrześniu swoją premierę będzie miała trzecia książka Yōko Ogawy w ofercie Tajfunów pt. „Memory Police”. Ostatnia z nich znalazła się w finale Międzynarodowej Nagrody Bookera w 2020 roku. Wcześniej nakładem Tajfunów ukazały się dwie książki Yōko Ogawy – „Grobowa cisza, żałobny zgiełk” (2020) i „Ukochane równanie profesora” (2019).