Najbardziej wyczekiwane premiery książek, czyli co czytać w 2025 roku? Zapowiedzi i nowości wydawnicze
Co będziemy czytać w 2025 roku? Chociaż nie znamy jeszcze wszystkich zapowiedzi i premier książkowych na najbliższe miesiące, to część wydawców podzieliła się już swoimi planami. I trzeba przyznać, że prezentują się one znakomicie! Miłośników literatury na pewno ucieszy fakt, że do księgarń trafią powieści Paula Lyncha, laureata Nagrody Bookera 2023 i piąta część cyklu Igrzyska Śmierci Suzanne Collins. Ponadto w tym roku ukaże się kolejne tytuły noblistów Jona Fossego i Abdulrazaka Gurnaha. Polscy czytelnicy będą mieli także okazję sięgnąć po nową powieść dwukrotnej laureatki Nagrody Bookera Hilary Mantel. Swoją premierę będzie miało także długo wyczekiwane „Żądło” Paula Murraya i „Nasze wieczory” Alana Hollinghursta. Poznaj premiery książek zapowiedziane na 2025!
Spis treści
- Nowości książkowe 2025 – co będziemy czytać w tym roku?
- Literacki rok – zapowiedzi i premiery książek 2025
- Nowości książkowe styczeń 2025
- Nowości książkowe luty 2025
- Nowości książkowe marzec 2025
- Nowości książkowe kwiecień 2025
- Nowości książkowe maja 2025
- Nowości książkowe czerwca 2025
- Nowości książkowe sierpień 2025
- Nowości książkowe październik 2025
- Nowości książkowe listopad 2025
- Nowości i zapowiedzi wydawnicze 2025 – data nieznana
Nowości książkowe 2025 – co będziemy czytać w tym roku?
Bez wątpienia, wszyscy miłośnicy literatury zdecydowanie będą mieli na co czekać! W tym roku na polskich czytelników czeka wiele tłumaczeń znakomitych i długo wyczekiwanych powieści. Ukażą się nowe książki noblistów Jona Fossego i Abdulrazaka Gurnaha. Zapaleni czytelnicy będą mieli również okazję sięgnąć po nową powieść dwukrotnej laureatki Nagrody Bookera Hilary Mantel. Do księgarń trafią także powieści Paula Lyncha, laureata Nagrody Bookera 2023 i piąta część cyklu Igrzyska Śmierci Suzanne Collins. W 2025 roku swoją premierę będzie miało długo wyczekiwane „Żądło” Paula Murraya i „Nasze wieczory” Alana Hollinghursta.
W polskim przekładzie ukaże się również najnowsza powieść Mony Awad, autorki bestsellerowego „Króliczka”. Kolejnym wartym uwagi tytułem jest „Gdzie śpiewają góry” Nguyễn Phan Quế Mai. To międzynarodowy bestseller i prozatorski debiut nagradzanej wietnamskiej poetki. Warto zaznaczyć, że w 2025 roku kultowy zbiór opowiadań Roberta W. Chambersa „Król w żółci” po raz pierwszy ukaże się w całości po polsku w świetnym przekładzie Tomasza S. Gałązki.
Literacki rok – zapowiedzi i premiery książek 2025
Nowości książkowe styczeń 2025
Inwazja uzdrawiaczy ciał. Na manowcach amerykańskiej medycyny – Matthew Hongoltz-Hetling, tłum. Hanna Pasierska, Wydawnictwo Czarne
Data premiery: 15 stycznia
„Inwazja uzdrawiaczy ciał” to wciągający oraz niepozbawiony humoru reportaż o medycznych szarlatanach w Stanach Zjednoczonych. Zielonoświątkowiec tenisista, który twierdził, że dietą odkwaszającą można wyleczyć wszystkie choroby świata. Małżeństwo praktykujące uzdrawianie przez nałożenie rąk. Imigrantka z Polski lecząca Amerykanów pijawkami, która założyła akademię hirudoterapii w Las Vegas. Mężczyzna postrzegający się za wcielenie kosmicznego bóstwa, które zostało zesłane, aby przynieść ziemianom cudowny lek.
Matthew Hongoltz-Hetling łączy historie swoich bohaterów z opisem dysfunkcyjnego systemu ochrony zdrowia w Stanach Zjednoczonych.
Demon z samotnej wyspy – Ranpo Edogawa, tłum. Andrzej Świrkowski, Wydawnictwo Tajfuny
Data premiery: 20 stycznia
Ranpo Edogawa, zainspirowany twórczością Edgara Allana Poego, napisał powieść zaskakującą, szokującą i testującą współczesną wrażliwość. Autor „Gąsienicy” w „Demonie z samotnej wyspy” zawarł wszystko to, za co pokochali go czytelnicy – atmosferę gotyckiej powieści, zagadkę morderstwa w zamkniętym pokoju, groteskową erotykę i przygodę.
Kinnosuke Minoura to zwyczajny młody człowiek ze zwyczajną pracą. Skrycie podkochuje się w koleżance z firmy. Malutkie przejęzyczenie wywraca jego dotychczasowe życie o 180 stopni. Bohater trafia w sam środek spirali szokujących zbrodni, sekretnych szyfrów, ukrytych skarbów i diabolicznych spisków. Przewodnikiem Minoury po tym świecie będzie zakochany w nim Michio Moroto, student medycyny przeprowadzający makabryczne eksperymenty na zwierzętach.
Rilla ze Złotych Iskier – Montgomery Lucy Maud, tłum. Anna Bańkowska, Wydawnictwo Marginesy
Data premiery: 22 stycznia
W styczniu 2025 roku ukaże się już ósma część przygód płomiennowłosej Anne w nowym, najbliższym oryginałowi, tłumaczeniu Anny Bańkowskiej.
Piętnastoletnia Rilla jest najmłodszym z dzieci Anne i Gilberta Blythe’ów. Nastolatka szykuje się na swoją pierwszą zabawę taneczną. Żeby tylko jakiś chłopiec poprosił ją do tańca! Nie wie jeszcze, że są dużo gorsze rzeczy, które mogą popsuć ten wieczór – na przykład wiadomość o wybuchu wojny w Europie.
Beztroska dotychczas Rilla będzie musiała odnaleźć w sobie siłę i dojrzałość, żeby odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zwłaszcza kiedy znajdzie noworodka, którego matka umarła przy porodzie, a ojciec wyjechał na wojnę…
Nakarmię cię strachem – Trang Thanh Tran, tłum. Dominik Górka, Wydawnictwo Young
Data premiery: 29 stycznia
Jade Nguyen przybywa do Wietnamu, by odwiedzić ojca, z którym nie widziała się od dawna. Jej podróż ma tylko jeden cel – przetrwać pięć tygodni w domu po francuskich kolonizatorach. Dziewczyna zdecydowała się na przyjazd tylko dlatego, że ojciec obiecał jej pieniądze na studia.
Jednak złowrogi dom ma inne plany. Ściany wydają dudniący dźwięk, a robaki zostawiają nogi i czułki w najdziwniejszych miejscach. Bohaterka odnajduje ślady swoich przodków w ogrodach, które kiedyś pielęgnowali. A nocą zauważa ducha panny młodej, który ją ostrzega: Nie jedz.
Jednak ani jej ojciec, ani siostra nie wierzą, kiedy Jade opowiada o duchach. Dziewczyna zgłasza się po pomoc do Florence. Czy uda im się ocalić rodzinę Jade przed morderczym domem, nim będzie za późno?
Duchy zostają – Hilary Mantel, tłum. Martyna Tomczak, Wydawnictwo Czarne
Data premiery: 29 stycznia
Hilary Mantel, autorka bestsellerowych powieści historycznych i dwukrotna laureatka Nagrody Bookera, znowu sięga w przeszłość. Tym razem jednak w swoją własną. W najnowszej książce opowiada o tym, jak dziewczyna z robotniczych przedmieść Manchesteru została cenioną pisarką. Jednak „Duchy zostają” to też refleksja nad pracą pamięci. Co decyduje o spojrzeniu na minione lata?
Mantel pisze o własnej cielesności, o dojrzewaniu i chorobie. Opisuje świat – zasadniczo nieprzyjazny, szczególnie dla dziewczyn z niezamożnych domów.
Nadzieja – J.M. Coetzee, tłum. Aga Zano, Wydawnictwo Znak
Data premiery: 29 stycznia
„Nadzieja” to dzieło wybitnego powieściopisarza, eseisty, tłumacza i krytyka literackiego. J.M. Coetzee został uhonorowany Literacką Nagrodą Nobla w 2003 roku i dwukrotnie Nagrodą Bookera (1983 i 1999).
W „Nadziei” pisze o kobiecych tęsknotach i sekretach. Mężatka na nowo odkrywa swoją kobiecość. Seniorka przeżywa drugą młodość. Wreszcie Elizabeth Costello – ulubiona postać pisarza – staje w obliczu śmierci. Każda z bohaterek to swoista przewodniczka po świecie uczuć, gdzie splatają się tak różne emocje jak strach, pożądanie, miłość i nienawiść.
Nowości książkowe luty 2025
Gdzie śpiewają góry – Nguyễn Phan Quế Mai, tłum. Izabela Matuszewska, Wydawnictwo Albatros
Data premiery: 1 lutego
„Gdzie śpiewają góry” to międzynarodowy bestseller i prozatorski debiut nagradzanej wietnamskiej poetki. Powieść ta w 2020 roku znalazła się w podsumowaniu najlepszych książek roku wg redakcji „New York Timesa”. Rekomendowali ją m.in. przez redaktorzy „The Washington Post”, „O, The Oprah Magazine”, „USA Today”.
Urodzona na początku XX wieku Dieu Lan zostaje razem z dziećmi zmuszona do opuszczenia rodzinnego gospodarstwa po wprowadzonej przez nowy komunistyczny rząd reformie rolnej. Lata później opowiada o tych wydarzeniach wnuczce Hương, dorastającej w czasie brutalnej wojny amerykańsko-wietnamskiego.
To poetycka, napisana żywnym językiem i poruszająca saga rodzinna. Nguyễn Phan Quế na jej kartach pisze o tym, jak ludzkie uczucia potrafią pomóc przetrwać w nawet najmroczniejszych czasach.
Żądło – Paul Murray, tłum. Łukasz Witczak, Wydawnictwo Filtry
Data premiery: 5 lutego
„Żądło” to obszerna, realistyczna saga rodzinna napisana w tragikomicznym tonie. Paul Murray przedstawia pełne kłopotów życie irlandzkiej rodziny Barnesów. Niegdyś dochodowy biznes samochodowy Dickiego podupada. Jego zona sprzedaje swoją biżuterię na eBayu. Z kolei nastoletnia córka pary, Cass, niegdyś najlepsza w klasie, obecnie chce tylko dotrwać do egzaminów pijąc na umór. Jej brat, dwunastoletni PJ, wprowadza ostatnie poprawki w swoim wielkim planie ucieczki w domu.
Kiedy wszystko poszło tak bardzo nie tak? Czy jeden pechowy moment może całkowicie zmienić kierunek, w jakim podąża życie? Czy w napisanej już historii można jeszcze liczyć na szczęśliwe zakończenie?
Król w żółci – Robert W. Chambers, tłum. Tomasz S. Gałązka, Wydawnictwo ArtRage
Data premiery: 10 lutego
„Król w żółci” to kultowy zbiór opowiadań Roberta W. Chambersa, który wywarł wielki wpływ na kulturę – literaturę grozy, w tym twórczość H.P. Lovecrafra, popkulturę, czego dowodzi pierwszy sezon popularnego pierwszego sezonu serialu „True Detective” czy gra wideo „Signalis”.
„Król w żółci” po raz pierwszy ukaże się w całości po polsku w świetnym przekładzie Tomasza S. Gałązki. Na całość tomu składa się dziesięć utworów. Robert W. Chambers, jeden z ojców horroru i weird fiction, przechodzi w nich stopniowo od świata nadprzyrodzonej grozy do bardziej klasycznych historii z wątkami romantycznymi.
Rouge – Mona Awad, tłum. Natalia Wiśniewska, Wydawnictwo Poznańskie
Data premiery: 12 lutego
„Rouge” to kolejna po „Króliczku” i „Wszystko dobrze” powieść Mony Awad w polskim przekładzie. Tym razem autorka przedstawia czytelnikom utrzymaną w konwencji horroru, gotycką baśń o samotnej sprzedawczyni w sklepie z odzieżą. Niespodziewana śmierć marki bohaterki spycha ją na złudną ścieżkę w pogoni za młodością i pięknem.
Czy Belle uda się uciec przed losem matki i znaleźć więź, która jest czymś więcej niż tylko powierzchownością?
To jest Ales – Jon Fosse, tłum. Iwona Zimnicka, Wydawnictwo ArtRage
Data premiery: 17 marca
Tym razem laureat Literackiej Nagrody Nobla 2023 roku prezentuje czytelnikom przejmującą nowelę o pamięci i stracie. Autor pisze o pięciopokoleniowej rodzinie i na kanwę ich historii opowiada o miłości i ludzkim losie.
Ponad dwie dekady temu młody Asle wypłynął łodzią na fiord i nigdy nie wrócił. Tymczasem Signe, siedząc w należącym od pokoleń do rodziny Aslego domu, wraca pamięcią do chwil, kiedy na niego czekała, do wspólnego życia, do rodziny.
Null – Szczepan Twardoch, Wydawnictwo Marginesy
Data premiery: 26 lutego
Pierwszy kwartał 2025 roku przyniesie czytelnikom nową książkę Szczepana Twardocha. „Null” będzie osadzony w realiach wojny w Ukrainie. Główny bohater o pseudonimie „Koń” porzuca swoje dotychczasowe życie, aby walczyć w obronie Ukrainy
To opowieść o człowieczeństwie, życiu, śmierci, wolności i odwadze. Autor porusza na jej kartach takie tematy jak braterstwo broni, przemoc, lojalności i moralne dylematy związane z wojną.
Warto podkreślić, że „Null” ukaże się nakładem wydawnictwa Marginesy, a dotychczas powieści Szczepana Twardocha były wydawane pod szyldem wydawnictwa Literackiego.
Stolik dla dwojga – Amor Towles, tłum. Aleksandra Kamińska
Data premiery: 26 lutego
„Stolik dla dwojga” to nowa książka autora międzynarodowego hitu „Dżentelmen w Moskwie”.
Koneser sztuki, fałszerz, kobieta chcąca odkryć sekret ojczyma i znana czytelnikom z „Dobrego wychowania” Evelyn, która wraca, żeby dokończyć swoją historię.
Autor umieszcza akcję „Stolika dla dwojga” w zatłoczonym i głośnym Nowym Jorku. Bohaterowie, którzy w zgiełku wielkiego miasta odbędą serię niemal przypadkowych spotkań pokażą, że niekiedy jedna rozmowa może odmienić całe życie.
Intermezzo – Sally Rooney, tłum. Jerzy Kozłowski, Wydawnictwo W.A.B.
Data premiery: 26 lutego
Autorka bestsellerowych „Normalnych ludzi” powraca z poruszającą opowieść o żałobie, miłości i rodzinie.
Peter i Ivan Koubekowie są braćmi, jednak poza tym faktem łączy ich niewiele. Pierwszy z nich jest trzydziestokilkuletnim przebojowym prawnikiem z Dublina. Drugi to dwudziestodwuletni mistrz szachowy. Peter po śmierci ojca nie może zasnąć bez leków i z trudem podtrzymuje relacje z dwiema bardzo różnymi kobietami. Ivan, w pierwszych tygodniach żałoby,
Jednak po śmierci ojca . Ivan z kolei to dwudziestodwuletni mistrz szachowy. Zawsze uważał siebie za towarzysko nieporadnego samotnika, przeciwieństwo wyrobionego starszego brata. Teraz, w pierwszych tygodniach żałoby starszą od siebie kobietę po przejściach. Ich losy szybko się splatają.
Dla dwóch pogrążonych w żałobie braci i ludzi, których kochają, nadchodzi czas pożądania, rozpaczy i nowych możliwości.
Nie ma przed czym uciekać – Rebecca Makkai, tłum. Rafał Lisowski, Wydawnictwo Poznańskie
W lutym 2025 roku na polskim rynku ukaże się książka Rebecci Makkai. Warto zaznaczyć że to debiutancka powieść autorki takich głośnych bestsellerów jak „Wierzyliśmy jak nikt” i „Mam do Pana kilka pytań”.
Główną bohaterką „Nie ma przed czym uciekać” jest bibliotekarka dla małych dzieci w Hannibal w stanie Missouri, Lucy Hull. Niespodziewanie zostanie porywaczką i porwaną. A wszystko to za sprawą jej ulubionego dzieciaka, dziesięcioletniego Iana Drake’a, który ucieka z domu.
Nad wyraz pojętny chłopiec jest uzależniony od czytania, ale potrzebuje pomocy Lucy, żeby przemycić książki obok swojej apodyktycznej matki. Kobieta zapisała nawet swojego synka na zajęcia antygejowskie prowadzone przez niesławnego pastora Boba. Żeby uratować Iana przez rodzicami i pastorem, Lucy pozwala porwać się chłopcu. Nietypowa para wyrusza w zwariowaną podróż Ale czy tylko Ian ucieka?
Nowości książkowe marzec 2025
Most na rzece Kwai – Pierre Boulle, tłum. Jacek Giszczak, Wydawnictwo ArtRage
Data premiery: 13 marca
Birmańska dżungla, rok 1943. Angielscy jeńcy wojenni przebywający w obozie pułkownika Saito mają w krótkim terminie wybudować most. Pułkownik pogardza Anglikami. Niespodziewanie natrafia na silny opór ze strony pułkownika Nicholsona, brytyjskiego oficera, dla którego realizacja zadania staje się obsesją. Tymczasem brytyjscy agenci zrobią wszystko, żeby zburzyć obiekt o strategicznym znaczeniu.
Powieść Pierre’a Boulle’a stała się kanwą dla klasycznego filmu z 1957 roku, który został nagrodzony siedmioma Oscarami.
Long Island – Colm Tóibín, tłum. Jerzy Kozłowski, Wydawnictwo Rebis
“Long Island” to kontynuacja bestsellerowego „Brooklynu”. Lata 70. XX wieku. Od czasu wyjazdu Eilis z Irlandii minęło dwadzieścia lat. Teraz ma męża Włocha, dwójkę prawie dorosłych dzieci i mieszka na Long Island. Jej poukładane życie wywraca informacja o zdradzie męża, jakie dopuścił się z klientką Eilis. Jakby tego było mało, kochanka mężczyzny spodziewa się dziecka… Bohaterka postanawia wrócić do ojczystej Irlandii.
Przypadek Rachel – Caroline O’Donoghue, tłum. Iga Wiśniewska, Wydawnictwo Poznańskie
„Przypadek Rachel” to błyskotliwa i zabawna powieść o przyjaciołach, kochankach, pogrążonej w chaosie Irlandii oraz młodej kobiecie próbującej poradzić sobie z życiem.
Te brutalne rozkosze – Micah Nemerever, tłum. Jolanta Kozak, Wydawnictwo Mova
Data premiery: 26 marca
„Te brutalne rozkosze” to debiutancka powieść Micaha Nemerevera. Jej akcja rozgrywa się w Pittsburghu. Głównymi bohaterami jest dwójka studentów – Paul i Julian – którzy stopniowo nawiązują niezwykle intensywną, obsesyjną wręcz relację. Każdy z nich ma za sobą skomplikowaną przeszłość, a ich wzajemna fascynacja prowadzi o niewyobrażalnego finału.
Nowości książkowe kwiecień 2025
Tak daleko od domu – Sebastian Barry, tłum. Tomasz S. Gałązka
Data premiery: 7 kwietnia
„Tak daleko od domu” to porywająca powieść o I wojnie światowej oraz o powstaniu wielkanocnym. W 1914 roku osiemnastoletni Willie Dunne opuszcza Dublin, a razem z nim swoją rodzinę i ukochaną Grettę. Zaciąga się do wojska, aby stawiać czoła Niemcom w szeregach Królewskiego Pułku Fizylierów Dublińskich. We Flandrii czeka go niewyobrażalny ogrom przemocy. Przy życiu trzymają go tylko i wyłącznie listy od bliskich, towarzysze niedoli oraz Dostojewski.
Willie, którego ojciec jest policjantem, jest właściwie nieświadomy napięć politycznych narastających w Irlandii podczas jego nieobecności. Nie wie jeszcze, że zaraz po jego powrocie z frontu na urlop jego ojczyzna pogrąży się w bratobójczej walce.
North Woods – Daniel Philippe, tłum. Maciej Studencki, Wydawnictwo Poznańskie
Daniel Philippe przygotował dla czytelników przejmującą powieść o osamotnionym domu położonym w lasach Nowej Anglii, opowiedziana przez pryzmat losów jego mieszkańców na przestrzeni wieków. Finalista National Book Critics Circle Award, książka roku według „New York Timesa” i lektura obowiązkowa dla wielbicieli dobrej historii.
Nowości książkowe maja 2025
Tam na niebie są rzeki – Elif Shafak, tłum. Natalia Wiśniewska, Wydawnictwo Poznańskie
Tegoroczny maj przyniesie nam nową powieść Elif Shafak. „Tam na niebie są rzeki” była nominowana Goodreads Choice Awards w kategorii Historical Fiction. W swojej najnowszej książce finalistka Nagrody Bookera opowiada historię trzech bohaterów żyjących wzdłuż dwóch rzek. Ich losy splatają się w cieniu jednego z największych eposów wszech czasów.
Nowości książkowe czerwca 2025
The Wedding People – Alisen Espach, tłum. Katarzyna Makaruk, Wydawnictwo Poznańskie
„The Wedding People” to zaskakująca i poruszająca opowieść o niespodziewanym gościu weselnym, a także o całkowicie przypadkowych spotkaniach, które mogą wywrócić nasze życie do góry nogami.
Powieść Alisen Espach zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Goodreads w kategorii Fiction i znalazła się w zestawieniu „100 Must-Read Books of 2024” magazynu „Time”.
Nowości książkowe sierpień 2025
Theft – Abdulrazak Gurnah, tłum. Agnieszka Walulik, Wydawnictwo Poznańskie
W sierpniu nakładem wydawnictwa Poznańskiego ukaże się najnowsza powieść Abdulrazaka Gurnaha będąca jednocześnie jego pierwszą książką napisaną po zdobyciu Literackiej Nagrody Nobla. Na jej kartach opowiada historię trzech młodych osób w Tanzanii.
Nowości książkowe październik 2025
Sunrise on the Reaping – Suzanne Collins
Data premiery: 1 października
To piąta część cyklu Igrzyska Śmierci, a zarazem prequel. Tym razem czytelnicy cofną się o 24 lata przed wydarzeniami z pierwszego tomu bestsellerowej serii. „Sunrise on the Reaping” ma opowiadać o 50. Igrzyskach Głodowych, czyli drugiej edycji Ćwierćwiecza Poskromienia. Są to Igrzyska, w których brał udział Haymitch Abernathy, pierwszy (poza Lucy Gray) zwycięzca dystryktu 12., a później mentor Katniss. Ćwierćwiecze Poskromienia to specjalna edycja Głodowych Igrzysk Rozgrywa się co 25 lat, a od zwykłych Igrzysk odróżnia je wprowadzenie nowych zasad. Zazwyczaj będących dodatkowym utrudnieniem dla trybutów.
Najnowsza powieść Suzanne Collins ma swoją światową premierę w marcu 2025 roku. Polscy czytelnicy będą mogli po nią sięgnąć na jesień.
Nowości książkowe listopad 2025
Dzikie domy – Colin Barrett, tłum. Miłosz Biedrzycki, Wydawnictwo Filtry
Colin Barrett to irlandzki pisarz kanadyjskiego pochodzenia. Zadebiutował w 2009 roku na łamach czasopisma literackiego „The Stinging Fly”. „Dzikie domy”, jego pierwsza powieść, była nominowana do Nagrody Bookera. Tytuł ten ma ukazać się w polskim przekładzie w listopadzie 2025 roku, nakładem wydawnictwa Filtry.
Akcja książki rozgrywa się w szarym irlandzkim miasteczku Ballina. Autor kreśli portret irlandzkiej prowincji oraz jej mieszkańców jako grzęznących w bierności, która zabija życie. Barrett pokazuje, że to od każdej jednostki czy wyrwie się z marazmu.
Powieść znalazła się na liście najlepszych książek 2024 roku według „New York Timesa”.
Nowości i zapowiedzi wydawnicze 2025 – data nieznana
Nasze wieczory – Alan Hollinghurst, tłum. Katarzyna Makaruk, Wydawnictwo Filtry
Wielki powrót Alana Hollinghursta, nazywanego współczesnym Henrym Jamesem. Laureat Nagrody Bookera stworzył fantastyczny portret Anglii ostatniego czasu. Pisze także o uniwersalnych sprawach, takich jak nieubłagany upływ lat, poszukiwanie sensu, klasowe i życiowe ograniczenia czy wreszcie miłość.
„Nasze wieczory znalazły się na liście najlepszych książek 2024 roku według „New York Timesa”.
Onyx Storm. Onyksowa burza – Rebecca Yarros, Wydawnictwo Hype
„Onyx Storm” to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w świecie literatury fantasy. Rebecca Yarros kontynuuje swoją bestsellerową serię Empireum i po bijących rekordy popularności „Fourth Wing” i „Iron Flame” wraca z trzecim tomem cyklu. Autorka kontynuuje losy Violet Sorrengail, która po nauce w Basgiath War College staje w obliczu zbliżającej się wojny. Bohaterka musi poszukać sojuszników i dotrzeć do prawdy. Seria Empireum zdobyła uznanie czytelników dzięki połączeniu elementów fantasy i romansu z wartką akcją.
Więcej szczegółów wkrótce. Lista będzie aktualizowana na bieżąco!
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (518)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (31)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (91)
- Fantastyka (29)
- Filmy na podstawie książek (28)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (30)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (189)
- Premiery książek (98)
- Rankingi książek (101)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (204)
- Zapowiedzi książek (57)