Styczeń 2022 – najciekawsze premiery Wydawnictwa Znak -35%
Styczeń już prawie za nami. Niektóre wydawnictwa od początku roku pracują na wysokich obrotach. Jednym z nich jest krakowskie Wydawnictwo Znak. Przedstawiamy wam najciekawsze premiery, które na dodatek znajdziecie w promocji nawet do -35%!
Jojo Moyes – Pod osłoną deszczu, tłum. Monika Bukowska
„Pod osłoną deszczu” to debiutancka powieść autorki, która podbiła serca polskich czytelników takimi książkami jak „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś” czy „Moje serce w dwóch światach”. Wydawnictwo Znak zdecydowało się na pokazanie polskim czytelnikom, jak wyglądały pierwsze literackie kroki bestsellerowej pisarki.
Sinclar McKay – Drezno 1945. Ogień i mrok, tłum. Jan Dzierzgowski
W styczniu ukazał się niezwykle interesujący reportaż Sinclara McKaya poświęcony jednemu z najtragiczniejszych nalotów w historii – nalotu na Drezno, którego dokonali zachodni alianci 13 lutego 1945 roku. Zabytkowe miasto, przedwojenna siedziba artystów, perła architektury, zostało całkowicie zniszczone. 796 maszyn zrzuciło na Drezno 2680 ton bomb burzących i zapalających. Dokonano zniszczeń porównywalnych do tych powstałych w wyniku wybuchu bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę. W pożarach i eksplozjach zginęło 35 tysięcy osób, dziesiątki tysięcy odniosły poważne obrażenia. Ściana ognia przez wiele godzin paliła ludzi żywcem. Autor książki, Sinclair McKay, pokazuje przebieg tej akcji i losy miasta. Oddaje głos naocznym świadkom, którym udało się przetrwać nalot: młodym chłopcom, lekarzowi operującemu w trakcie bombardowania, lotnikom, którzy przeprowadzili atak. Dociera też do amerykańskich jeńców, wśród których znajdował się Kurt Vonnegut, późniejszy autor głośnego manifestu antywojennego Rzeźnia numer pięć.
Lea Kampe – Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej, tłum. Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
Książka Lei Kampe to opowieść o niezwykłym życiu Ireny Sendlerowej, jednej z największych bohaterek XX wieku, którą wreszcie możemy poznać taką, jaka była: pełną pasji, niezłomną i gotową do poświęceń. Poruszająca opowieść o sile charakteru i uczuciu, które rozkwitło w cieniu wojny.
Adrienne Herbert – Power hour. Godzina mocy, tłum. Aleksandra Weksej
Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju poradniki, które pomagają ludziom w poprawie produktywności. Jedną z takich książek jest „Power hour” autorstwa Adrienne Herbert. Autorka próbuje przekonać swoich czytelników, że osiąganie takich marzeń, jak przebiegnięcie maratonu, nauka języka czy napisanie własnej książki to nic trudnego. W swoim poradniku pisz o planowaniu dnia, tak by znaleźć czas na realizację własnych marzeń, celów i założeń. Adrienne Herbert jest autorką podcastu o Power hour i mówczynią TEDx. W czasie swojej pracy niejednokrotnie udowodniła tysiącom swoich słuchaczy, że realizacja marzeń jest nie tylko możliwa, ale również bardzo prosta.
Joanna Lamparska – Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów
Zima 1945 – II wojna światowa ma się ku końcowi. Polacy, którzy przybywają na Dolny Śląsk, natrafiają na poniemieckie „skarby”. W domowych skrytkach i depozytach znajdują dzieła sztuki, odkrywają porcelanę i biżuterię zamurowane w ścianach domów. Joanna Lamparska wchodzi do hermetycznego świata poszukiwaczy. W archiwach odnajduje dramatyczne historie zbrodni dokonanych dla złota, śledzi mafię handlującą dokumentami oficerów SS, rozmawia z dziećmi „strażników skarbów”.
Zachwyć się! Naucz się medytować od wielkich filozofów
„Zachwyć się” to znakomita propozycja dla tych, którzy chcą znaleźć w życiu sposób na wyciszenie i relaks. W swojej książce Marcin Fabjański pisz o tym, że pełne lekkości, radości i medytacyjne życie jest w zasięgu ręki każdego z nas. Medytację praktykowali m.in. Marek Aureliusz, Budda, Epikur czy Laozi, na długo przed tym, zanim pojawiły się kursy mindfulness.
Marcin Fabjański jest filozofem i popularyzatorem medytacji. We Włoszech zakładał szkoły filozoficznej, wcześniej wydał takie bestsellery, jak „Uwolnij się!” czy „Stoicyzm uliczny”. W swojej najnowszej książce proponuje nam nowatorskie podejście do medytacji. Czerpiąc z mądrości filozofów i ze swojego wieloletniego doświadczenia, wzbogacił tekst o dziesięć praktycznych ćwiczeń medytacyjnych.
Wznowienia Wydawnictwa Znak
Warto również zwrócić uwagę na wznowienia Wydawnictwa Znak, które w nowej formie ukazały się w styczniu 2022 roku. Wśród najciekawszych tytułów znajdują się m.in. „Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie”, „Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić” i opowieści o Koszmarnym Karolku („Koszmarny Karolek i cuchnąca bomba”, „Koszmarny Karolek i napad na bank”, „Koszmarny Karolek i wstrętne gacie”).
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (517)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (28)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (29)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (185)
- Premiery książek (97)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)