Targi Książki w Twoim domu: ebookowe nowości i bestsellery do -60%
Przypominamy, że od minionego piątku na Woblinku trwają Wirtualne Targi Książki, w których możecie wziąć udział z własnego łóżka! Przygotowaliśmy dla Was dużo ebooków w targowo niskich cenach. Oczywiście nie zapomnieliśmy o audiobookach i książkach papierowych – wyjątkowe tytuły w tych formatach również znajdziecie u nas w promocyjnych cenach. Zapraszamy na nasze „stoisko” – także w wygodnych dresach i piżamach 🙂
Stworzyliśmy dla was przejrzystą stronę internetową z wyraźnym podziałem na kategorie: najlepsze nowości, największe bestsellery i okazje cenowe. Dzięki niej będziecie mogli zobaczyć dokładnie jakie promocje dla was przygotowaliśmy. Tak jak w poprzednich edycjach Wirtualnych Targach Książki, połączyliśmy siły z najlepszymi polskimi wydawcami, abyście w tym nadal trudnym czasie mogli cieszyć się najciekawszymi ebookami w atrakcyjnych cenach.
Poniżej przygotowaliśmy kilka czytelniczych propozycji. Dodatkowo po kliknięciu w nagłówek, przeniesiecie się na konkretne promocje, gdzie będziemy mogli przejrzeć całą targową ofertę.
Targi Książki w Twoim domu:
Najlepsze nowości
Tegoroczna wiosna zdecydowanie rozpieszcza nas świetnymi nowościami. W ostatnim czasie ukazało się kilkanaście premier, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest „Miasto z mgły”, najnowsza oraz ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafóna będąca poszerzeniem literackiego świata Cmentarza Zapomnianych Książek. To zbiór opowiadań, a każde z niech pełne jest specyficznej atmosfery znanej czytelnikom z wcześniejszych powieści pisarza.
Wielbicielom polskich kryminałów polecamy najnowsze powieści topowych autorów kryminałów – „Nikt nie musi wiedzieć” Katarzyny Bondy, „Miasto szpiegów” Marka Krajewskiego czy „Zmora” Roberta Małeckiego. Dodatkowo, w przedsprzedaży, pojawił się „Wilkołak” Wojciecha Chmielarza. W „Nikt nie musi wiedzieć” Katarzyna Bonda, po prawie dziesięcioletniej przerwie, powraca do swojego bestsellerowego cyklu z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem, który będzie musiał zmierzyć się na najtrudniejszym śledztwem w całej jego karierze. W „Wilkołaku” Chmielarza czytelnicy ponownie spotkają detektywa Dawida Wolskiego prześladowanego przez widma przeszłości. Najnowsza książka Marka Krajewskiego to kryminał szpiegowski z bestsellerowej serii o Popielskim. Tym razem autor „Mocka” wybrał na miejsce akcji Wolne Miasto Gdańsk, w którym „Łyssy” będzie odkrywał nieznane karty z historii służb specjalnych II RP. Tej wiosny z premierowym tytułem powrócił także Robert Małecki. Jego „Zmora” to pełen napięcia kryminalny thriller o kłamstwach i sekretach mających w sobie niezwykle niszczycielską moc.
Innymi tytułami, które zdecydowanie warte są Waszej uwagi są „Rzeki płyną, jak chcą” Ałbeny Grabowskiej , „Przewóz” Andrzeja Stasiuka oraz „Sen o okapi” Mariana Leky. Książka Grabowskiej została okrzyknięta polskim odpowiednikiem kultowych „Małych kobietek” Louisy May Alcott. To opowieść o losach trzech sióstr, których życie z nadejściem wojny wywraca się do góry nogami. W „Przewozie” Stasiuk zabiera czytelników w podróż w przeszłość – do lata 1941 roku, gdzie świat podzielony jest na dwie części. Na jednym brzegu nocy stacjonują Rosjanie, na drugim Niemy. Pośrodku znajduje się przewoźnik, który w cieniu nocy przeprowadza płacących mu ludzi na drugą stronę. „Sen o okapi” to tłumaczenie powieści niemieckiej autorki Mariany Leky. Kiedy jedna z bohaterek śni sen o okapi na wszystkich mieszkańców wioski bada blady strach, gdyż ten sen zwiastuje śmierć. Nie wiadomo kto i w jaki sposób umrze, dlatego wszyscy członkowie społeczności starają się jak najlepiej przygotować na własne odejście.
Niedawno swoją premierę miało także tłumaczenie książki „Niepokój przychodzi o zmierzchu” Marieke Lucas Rijneveld, laureatki Nagrody Bookera 2020. To pełna emocji opowieść o rodzinie mierzącej się z tragedią. W wypadku ginie brat narratorki, małej dziewczynki. Dziesięciolatka próbuje poradzić sobie z jego śmiercią. Powieść była częściowo inspirowana biografią autorki, która w dzieciństwie straciła brata.
Wszystkie wymienione te nowości (i wiele innych!) znajdziecie na Woblinkowych Targach Książki.
Największe bestsellery
W kategorii „Najlepsze bestsellery” znalazła się zarówno literatura non-fiction, jak i piękna, kryminał czy obyczaj. Nie zabrakło tu także intrygujących poradników i pozycji z zakresu literatury popularnonaukowej. Pierwszą naszą propozycję jest „Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo, laureatki Nagrody Bookera z 2019 roku. To zbiór kilkunastu opowieści, w większości o czarnoskórych Brytyjkach, które opowiadają o swoich kochankach, rodzinach i przyjaciołach. Kolejnym wartym uwagi tytułem z promocji jest „Nomadland”, jeden z najgłośniejszych tytułów ostatniego czasu. Autorka, Jessici Bruder, opowiada o życiu współczesnych nomadów, którzy w wyniku różnych sytuacji byli zmuszeni do zamieszkania w kamperze i wyruszenia w trasę za pracą. Pozostając w filmowo-serialowych klimatach polecamy bestsellerową serię o Joannie Chyłce pióra Remigiusza Mroza np. najnowszą część cyklu „Afekt”. Tym razem Chyłka musi zmierzyć się z zawodowym koszmarem – zostaje jej przydzielone zadanie obrony pedofila.
Niedawno swoją premierę miała „Klara i słońce” Kazuo Ishiguro. To pierwsza powieść autora od przyznania mu Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Autor łączy w niej literaturę piękną z science ficion. Tytułowa Klara, sztuczna inteligencja, uczy się, że nie zawsze warto w pełni ufać ludzkim obietnicom. Z nową książką powraca także Haruki Murakami. Jego reportaż „Podziemie. Największy zamach w Tokio” to próba zrozumienia motywacji zamachowców – członków sekty Ōmu, którzy w 1995 roku rozpylili w tokijskim metrze sarin – a także zachowania ofiar.
Fanom kryminałów polecamy „Terapeutkę” B.A. Paris, autorki bestsellerowego tytułu „Za zamkniętymi drzwiami”. Na czytelników czekają tu mrożące krew w żyłach tajemnice sprzed lat, mroczne obsesje i ekskluzywne, szczelnie zamknięte osiedle.
W kategorii bestsellerów znalazł się także poradnik Stefanie Stahl „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”, w którym niemiecka psycholożka i psychoterapeutka zachęca do odkrycia oraz przytulenia swoich wewnętrznych dzieci: Dziecka Słońca i Dziecka Cienia, co pomoże w odnalezieniu wewnętrznej równowagi.
Okazje cenowe
Na naszych Targach Książki nie zabrakło także wyjątkowych okazji cenowych. W tej kategorii znajdziecie nowości wydawnictwa Stara Szkoła takie jak „Wiatr” Jozefa Kariki (14,95 zł) i „Kuklany las” Anny Musiałowicz (12,15 zł). Oba tytuły to powieści zaliczane do literatury grozy. W „Wietrze” autor „Szczeliny”, która przez wiele miesięcy nie schodziła z listy bestsellerów Woblinka, zabiera czytelników w obłąkańczą jazdę. Główny bohater znajduje na przypadkowym parkingu porzuconą kamerę samochodową. To, co na niej zobaczy zmieni jego życie w koszmar. Książka Anny Musiałowicz to groza subtelna i baśniowa. Pięcioletni Maciek po powrocie z wycieczki do lasu, wydaje się matce inny. Co stało się podczas wycieczki? Paweł idzie nocą przez znajomy las. Niespodziewanie gubi drogę – czy na zawsze?
Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, gorąco polecamy reportaż „27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko (16,80 zł). Książka była nominowana do Nagrody Conrada, Nagrody im. Witolda Gombrowicza i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, a ostatecznie otrzymał Nagrodę Nike Czytelników. Autorka pisze o ciemnej stronie Kanady, która powszechnie uważana jest za przykład kultury i tolerancji. Zwraca uwagę na rdzennych mieszkańców tego kraju, którzy trafili do chrześcijańskich internatów, aby uczyć się języka itp., a na miejscu doświadczyli prześladowania oraz przemocy. W korzystnej cenie znajdziecie również najnowszą książkę Joanny Bator, laureatki Nagrody Literackiej Nike pt. „Gorzko, gorzko” (24,04 zł) to pełna emocji saga rodzinna i opowieść o miłości, wolności, życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet.
Polecamy również mroczny kryminał „Wrzask” Izabeli Janiszewskiej (17,04 zł), rewelacyjny i wywołujący dreszcz thriller „Pielgrzym” Terry’ego Hayesa (19,20 zł) esej Timothy’ego Snydera „O tyranii” (8,99 zł) oraz „Kolej podziemną” Colsona Whiteheada (18,18 zł), która została uhonorowana Pulitzerem 2017. Dodatkowo wyróżniono ją tytułem National Book Award 2016. To przejmująca historia o piekle amerykańskich plantacji, na których pracowali czarnoskórzy niewolnicy. Warto zwrócić uwagę na pierwszą publikację Robina Dreeke’a, jaka ukazała się w polskim tłumaczeniu – „Jak czytać ludzi – radzi agent FBI” (15,96 zł) będący kluczem do odczytywania motywacji, intencji i dążeń innych ludzi.
Oczywiście w ramach domowych Targów Książki nie mogło zabraknąć wyjątkowych promocji na audiobooki i książki papierowe. Możecie uzupełnić swoją biblioteczkę gorącymi nowościami i bestsellerami, a dodatkowo na audiobookowej wyprzedaży upolujecie warte uwagi tytuły o połowę taniej!
Nasze Wirtualne Targi Książki będą trwały do 27 maja 2021 roku. Wszystkie ebooki, jakie znalazły się w promocji znajdziecie TUTAJ. Pamiętajcie: na naszym stoisku możecie pojawić się nawet w piżamie 🙂
Kategorie
- Aktualności (518)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (29)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (91)
- Fantastyka (29)
- Filmy na podstawie książek (27)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (30)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (188)
- Premiery książek (98)
- Rankingi książek (101)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (204)
- Zapowiedzi książek (57)