14 października – ebookowe premiery na Woblink.com
Tegoroczna jesień nie zawodzi nawet najbardziej wybrednych czytelników. Wrzesień obfitował w warte uwagi premiery, a na początku tego miesiąca poznaliśmy laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury i Nagrody Nike. Jednak to nie koniec znakomitych książkowych nowości i wydarzeń literackich. Przed nami Conrad Festiwal oraz lektura znakomitych książek, które mają swoją premierę 14 października. Wśród nich między innymi najnowsza powieść Wojciecha Chmielarza, kontynuacja „Czasu burz” Charlotte Link i kolejna odsłona „Historii bez cenzury” Wojciecha Drewniaka.
16 października – ebookowe premiery Woblinka
Melodia mgieł dziennych – Marta Bijan
Wydawnictwo Mova
Świat sztuki, muzyki oraz uzależnień – a wszystko to na tle pełnej dźwięków, hipnotyzującej Warszawy. Es jest trzydziestodwuletnią menadżerką najpopularniejszej wokalistki w kraju, Melodii. Ich pozornie niewinne spotkanie na parkingu należącym do wytwórni muzycznej wywołuje lawinę zdarzeń, która wydaje się zmierzać do pełnego mroku finału. Lektura tej gorzkiej powieści wywołuje uczucie dyskomfortu.
Rebeka – Daphne Du Maurier
Wydawnictwo Albatros
W czasie wyprawy na Riwierę Francuską pewna nieśmiała dziewczyna poznaje bogatego wdowca, Maxima de Wintera. Niedługo później postanawia za niego wyjść i wyjechać do rodzinnej posiadłości Maxima. Na miejscu w mężczyźnie zachodzą niewyjaśnione zmiany, a świeżo upieczona pani de Winter dochodzi do wniosku, że w ogóle go nie zna. Dziewczyna zostaje sama w rezydencji, gdzie cały czas unosi się duch poprzedniej żony Maxima, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Postanawia dowiedzieć się kim była jej poprzedniczka i jaki los ją spotkał…
Powieść Daphne Du Maurier zainspirowała Stephena Kinga i Alfreda Hitchcocka. King otwarcie przyznaje, że „Rebeka” jest jedną z najważniejszych książek w jego życiu.
10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie – Elif Shafak
Wydawnictwo Poznańskie
Czy tytułowe 10 minut i 38 sekund wystarczy, żeby opowiedzieć całe ludzkie życie? Leila nie żyje – jej mózg jeszcze pracuje, ale ciało jest martwe. Każda minuta przynosi ze sobą coraz więcej wspomnień wydarzeń, smaków czy zapachów. Pozornie wyrwane z kontekstu obrazy układają się w opowieść o życiu w świecie, w którym wiele osób nadal nie ma prawa do bycia sobą.
Powieść Elif Shafak znalazła się na krótkiej liście książek nominowanych do Nagrody Bookera.
Prosta sprawa – Wojciech Chmielarz
Wydawnictwo Marginesy
„Prosta sprawa” to pierwsza powieść sensacyjna Wojciecha Chmielarza, autora bestsellerowego cyklu kryminalnego z Jakubem Mortką i zekranizowanego przez Canal+ „Żmijowiska”. Autor pisał ją w czasie lockdownu i publikował w odcinkach na swoim facebookowym profilu.
Młody mężczyzna przyjeżdża do Jeleniej Góry, aby odwiedzić swojego przyjaciela Prostego i spłacić swój dług. Po dotarciu na miejsce odkrywa zdemolowane mieszkanie kolegi, ale jego samego nigdzie nie ma. Wkrótce pojawiają się dwaj umięśnieni bandyci, więc w ruch idą pięści. I tak oto mężczyzna zostaje wplątany w bardzo niebezpieczną grę. Kluczem do wszystkiego okazuje się Prosty, którego chcą dorwać zarówno jeleniogórscy gangsterzy, jak i czeska mafia.
Dziki łubin – Link Charlotte
Wydawnictwo Znak
„Dziki łubin” to kontynuacja „Czasu burz”. Powieść przybliża dalsze losy rodziny Degnelly z Prus Wschodnich. Rok 1938, Trzecia Rzesza. W państwie rządzonym przez Adolfa Hitlera kwitnie antysemityzm, a przeciwnicy władzy muszą liczyć się z narastającymi represjami. Za chwilę oblicze Europy zmieni się bezpowrotnie, ale młoda Belle Lombard nie interesuje się polityką. Chce zostać gwiazdą filmową i związać się z mężczyzną swojego życia. Felicja, matka dziewczyny, większą uwagę zwraca na fabrykę, niż na własną córkę. Rozważa podjęcie współpracy z nazistami. W jej życiu pojawiają się Maksym i Alex. Na którego z nich będzie mogła liczyć w tych niebezpiecznych czasach?
Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL – Wojciech Drewniak
Wydawnictwo Znak
Kolejna, piąta już odsłona „Historii bez cenzury” – tym razem o czasach PRL-u. Wojciech Drewniak opisuje Polskę Rzeczpospolitą Ludową pokazując jej absurdy, a także wyjaśniając dlaczego tak wiele osób wciąż wspomina ją z łezką w oku.
Amerykański brud – Jeanine Cummins
Wydawnictwo NieZwykłe
„Amerykański brud” to powieść określana mianem literackiego arcydzieła i współczesnych „Gron gniewu”. Prawa do niej zostały sprzedane aż do 28 krajów, a to wszystko jeszcze przed oficjalną premierą książki.
Lydia Quixano Perez mieszka w Acapulco. Tam też prowadzi księgarnię. Ma wspaniałego męża dziennikarza i syna Lucę. Pomimo tego, że władze w mieście przejmują kartele narkotykowe, Lydia prowadzi bezpieczne i komfortowe życie. Pewnego dnia księgarnię odwiedza mężczyzna, który chce kupić książki. Kobieta nie wiem, że jej nowy klient to szef kartelu, który opanował miasto. Kiedy mąż Lydii publikuje informacje o Javierze, życie rodziny zmienia się bezpowrotnie.
Gure. Historie z Kraju Basków – Katarzyna Mirgos
Wydawnictwo Czarne
„Gure” to osobisty przewodnik autorki po historii Baskonii, jej polityce, wierzeniach, a także współczesnym życiu. Czytelnicy znajdą tu opowieści o dawnych mitach i religijności, pełne emocji opisy kradzieży dzieci czy analizę relacji baskijsko-katalońskich, a także narodzin odrębnej tożsamości.
Upiorne Święta – Graham Masterton, Robert Cichowlas, Jakub Ćwiek, Adam Przechrzta, Hanna Greń, Przemysław Wilczyński, Artur Urbanowicz, Marek Zychla, Tomasz Hildebrandt, Jakub Bielawski
Wydawnictwo Akurat
To zbiór mrożących krew w żyłach historii o nadchodzących świętach. Czołowi polscy autorzy literatury grozy opisują Boże Narodzenie, jakiego nikt nie chciałby przeżyć… W zbiorze znalazł się także tekst Grahama Mastertona, autora horrorowych klasyków jak „Dżinn” czy „Manitou”. Po lekturze „Upiornych Świąt” Gwiazdka już nigdy nie będzie taka sama.
Wszystkie powyższe tytuły, i wiele innych, znajdziecie w promocji, która trwa do 20 października.
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (518)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (29)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (91)
- Fantastyka (29)
- Filmy na podstawie książek (27)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (30)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (188)
- Premiery książek (98)
- Rankingi książek (101)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (204)
- Zapowiedzi książek (57)