Tegoroczna jesień nie zawodzi nawet najbardziej wybrednych czytelników. Wrzesień obfitował w warte uwagi premiery, a na początku tego miesiąca poznaliśmy laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury i Nagrody Nike. Jednak to nie koniec znakomitych książkowych nowości i wydarzeń literackich. Przed nami Conrad Festiwal oraz lektura znakomitych książek, które mają swoją premierę 14 października. Wśród nich między innymi najnowsza powieść Wojciecha Chmielarza, kontynuacja „Czasu burz” Charlotte Link i kolejna odsłona „Historii bez cenzury” Wojciecha Drewniaka.

16 października – ebookowe premiery Woblinka

Melodia mgieł dziennych – Marta Bijan
Wydawnictwo Mova

Świat sztuki, muzyki oraz uzależnień – a wszystko to na tle pełnej dźwięków, hipnotyzującej Warszawy. Es jest trzydziestodwuletnią menadżerką najpopularniejszej wokalistki w kraju, Melodii. Ich pozornie niewinne spotkanie na parkingu należącym do wytwórni muzycznej wywołuje lawinę zdarzeń, która wydaje się zmierzać do pełnego mroku finału. Lektura tej gorzkiej powieści wywołuje uczucie dyskomfortu.

premiery
Kup ebooka na Woblink.com

Rebeka – Daphne Du Maurier
Wydawnictwo Albatros

W czasie wyprawy na Riwierę Francuską pewna nieśmiała dziewczyna poznaje bogatego wdowca, Maxima de Wintera. Niedługo później postanawia za niego wyjść i wyjechać do rodzinnej posiadłości Maxima. Na miejscu w mężczyźnie zachodzą niewyjaśnione zmiany, a świeżo upieczona pani de Winter dochodzi do wniosku, że w ogóle go nie zna. Dziewczyna zostaje sama w rezydencji, gdzie cały czas unosi się duch poprzedniej żony Maxima, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Postanawia dowiedzieć się kim była jej poprzedniczka i  jaki los ją spotkał…

Powieść Daphne Du Maurier zainspirowała Stephena Kinga i Alfreda Hitchcocka. King otwarcie przyznaje, że „Rebeka” jest jedną z najważniejszych książek w jego życiu.

Kup ebooka na Woblink.com

10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie – Elif Shafak
Wydawnictwo Poznańskie

Czy tytułowe 10 minut i 38 sekund wystarczy, żeby opowiedzieć całe ludzkie życie? Leila nie żyje – jej mózg jeszcze pracuje, ale ciało jest martwe. Każda minuta przynosi ze sobą coraz więcej wspomnień wydarzeń, smaków czy zapachów. Pozornie wyrwane z kontekstu obrazy układają się w opowieść o życiu w świecie, w którym wiele osób nadal nie ma prawa do bycia sobą.

Powieść Elif Shafak znalazła się na krótkiej liście książek nominowanych do Nagrody Bookera.

premiery
Kup ebooka na Woblink.com

Prosta sprawa – Wojciech Chmielarz
Wydawnictwo Marginesy

„Prosta sprawa” to pierwsza powieść sensacyjna Wojciecha Chmielarza, autora bestsellerowego cyklu kryminalnego z Jakubem Mortką i zekranizowanego przez Canal+ „Żmijowiska”. Autor pisał ją w czasie lockdownu i publikował w odcinkach na swoim facebookowym profilu.

Młody mężczyzna przyjeżdża do Jeleniej Góry, aby odwiedzić swojego przyjaciela Prostego i spłacić swój dług. Po dotarciu na miejsce odkrywa zdemolowane mieszkanie kolegi, ale jego samego nigdzie nie ma. Wkrótce pojawiają się dwaj umięśnieni bandyci, więc w ruch idą pięści. I tak oto mężczyzna zostaje wplątany w bardzo niebezpieczną grę. Kluczem do wszystkiego okazuje się Prosty, którego chcą dorwać zarówno jeleniogórscy gangsterzy, jak i czeska mafia.

Kup ebooka na Woblink.com

Dziki łubin – Link Charlotte
Wydawnictwo Znak

„Dziki łubin” to kontynuacja „Czasu burz”. Powieść przybliża dalsze losy rodziny Degnelly z Prus Wschodnich. Rok 1938, Trzecia Rzesza. W państwie rządzonym przez Adolfa Hitlera kwitnie antysemityzm, a przeciwnicy władzy muszą liczyć się z narastającymi represjami. Za chwilę oblicze Europy zmieni się bezpowrotnie, ale młoda Belle Lombard nie interesuje się polityką. Chce zostać gwiazdą filmową i związać się z mężczyzną swojego życia. Felicja, matka dziewczyny, większą uwagę zwraca na fabrykę, niż na własną córkę. Rozważa podjęcie współpracy z nazistami. W  jej życiu pojawiają się Maksym i Alex. Na którego z nich będzie mogła liczyć w tych niebezpiecznych czasach?

premiery
Kup ebooka na Woblink.com

Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL – Wojciech Drewniak
Wydawnictwo Znak

Kolejna, piąta już odsłona „Historii bez cenzury” – tym razem o czasach PRL-u. Wojciech Drewniak opisuje Polskę Rzeczpospolitą Ludową pokazując jej absurdy, a także wyjaśniając dlaczego tak wiele osób wciąż wspomina ją z łezką w oku.

Kup ebooka na Woblink.com

Amerykański brud – Jeanine Cummins
Wydawnictwo NieZwykłe

„Amerykański brud” to powieść określana mianem literackiego arcydzieła i współczesnych „Gron gniewu”. Prawa do niej zostały sprzedane aż do 28 krajów, a to wszystko jeszcze przed oficjalną premierą książki.

Lydia Quixano Perez mieszka w Acapulco. Tam też prowadzi księgarnię. Ma wspaniałego męża dziennikarza i syna Lucę. Pomimo tego, że władze w mieście przejmują kartele narkotykowe, Lydia prowadzi bezpieczne i komfortowe życie. Pewnego dnia księgarnię odwiedza mężczyzna, który chce kupić książki. Kobieta nie wiem, że jej nowy klient to szef kartelu, który opanował miasto. Kiedy mąż Lydii publikuje informacje o Javierze, życie rodziny zmienia się bezpowrotnie.

premiery
Kup ebooka na Woblink.com

Gure. Historie z Kraju Basków – Katarzyna Mirgos
Wydawnictwo Czarne

„Gure” to osobisty przewodnik autorki po historii Baskonii, jej polityce, wierzeniach, a także współczesnym życiu. Czytelnicy znajdą tu  opowieści o dawnych mitach i religijności, pełne emocji opisy kradzieży dzieci czy analizę relacji baskijsko-katalońskich, a także narodzin odrębnej tożsamości.

Kup ebooka na Woblink.com

Upiorne Święta – Graham Masterton, Robert Cichowlas, Jakub Ćwiek, Adam Przechrzta, Hanna Greń, Przemysław Wilczyński, Artur Urbanowicz, Marek Zychla, Tomasz Hildebrandt, Jakub Bielawski
Wydawnictwo Akurat

To zbiór mrożących krew w żyłach historii o nadchodzących świętach. Czołowi polscy autorzy literatury grozy opisują Boże Narodzenie, jakiego nikt nie chciałby przeżyć… W zbiorze znalazł się także tekst Grahama Mastertona, autora horrorowych klasyków jak „Dżinn” czy „Manitou”. Po lekturze „Upiornych Świąt” Gwiazdka już nigdy nie będzie taka sama.

premiery
Kup ebooka na Woblink.com

Wszystkie powyższe tytuły, i wiele innych, znajdziecie w promocji, która trwa do 20 października.