Druga edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Wiśle, rodzinnym mieście autora „Pod Mocnym Aniołem”.

II Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry – goście

W drugiej edycji Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha weźmie udział blisko stu autorów i redaktorów z całej Polski. Wśród zaproszonych gości są m.in. Magdalena Grzebałkowska, Ewa Winnicka, Agata Romaniuk, Katarzyna Tubylewicz, Urszula Chylaszek, Krystyna Kurczab-Redlich, Witold Szabłowski, Jacek Hugo-Bader, Tomasz Stawiszyński, Dionisios Sturis, Małgorzata Rejmer, Małgorzata Halber, Natalia Fiedorczuk, Sylwia Chutnik, Anna Dziewitt-Meller, Paweł Smoleński, Marcin Meller, Wojciech Jagielski, Grzegorz Kasdepke, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Wojciech Tochman, Cezary Łazarewicz, Adam Robiński, Zbigniew Rokita, Jakub Kornhauser i Filip Springer.

W programie przewidziano 45 spotkań literackich, które będą odbywały się na trzech scenach w centrum Wisły, część wydarzeń będzie transmitowana w mediach społecznościowych i w kanałach internetowych Festiwalu i jego partnerów.

“Wierzymy w moc słowa! W literaturze, sztuce, mediach. W historiach, które opowiadamy sobie nawzajem i wtedy, kiedy nikt nie słucha. W chaosie współczesności i natłoku informacji odpowiedzialność za to, co  piszemy, jak mówimy,  w jaki sposób opowiadamy świat, jest może nawet ważniejsza niż kiedyś. Jerzy Pilch był mistrzem słowa, ironicznym i czułym obserwatorem rzeczywistości. Misją Festiwalu Słowa Granatowe Góry jest zachować to, co najlepsze w twórczości Pilcha. I wciąż na nowo zadawać pytania, na które on szukał odpowiedzi”

– wyjaśniają organizatorzy.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej festiwalu. Na wydarzenie wspólnie zapraszają: Miasto Wisła, Wiślańskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle wraz z Uniwersytetem Śląskim i Biblioteką Śląską.

Jerzy Pilch – patron Festiwalu Granatowe Góry

W czerwcu 2022 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Granatowe Góry, który powstał z myślą o zachowaniu tego, co najlepsze w twórczości Jerzego pilcha, mistrza słowa, ironicznego i czułego obserwatora rzeczywistości.

Jak można przeczytać na stronie Festiwalu – „Wierzymy w moc słowa. W literaturze, sztuce, mediach. W historiach, które opowiadamy sobie nawzajem i wtedy, kiedy nikt nie słucha. W chaosie współczesności i natłoku informacji odpowiedzialność za to, co piszemy, jak mówimy, w jaki sposób opowiadamy świat, jest może nawet ważniejsza niż kiedyś”.