Wydawnictwo Pauza – cała oferta za połowę ceny
Pauza to kameralne wydawnictwo specjalizujące się w prozie zagranicznej. W jego ofercie znajdziecie takie powieści jak między innymi „Nocny prom do Tangeru”, „Historia przemocy”, „Turbulencje” czy „Dorośli”. Do 2 sierpnia na Woblinku trwa promocja, w której wszystkie ebooki Wydawnictwa Pauza kupicie 50% taniej!
Wydawnictwo Pauza – najlepsza proza obca
Pauza jest wyjątkowym i kameralnym wydawnictwem prowadzonym w całości przez jedną osobę – Anitę Musioł. W przeszłości pracowała w korporacjach, ale zawsze chciała samodzielne podejmować decyzje wydawnicze i kształtować profil wydawnictwa. Tworząc Pauzę zdecydowała się postawić na prozę zagraniczną – pierwsza książka z charakterystycznym „P” na okładce, trafiła w ręce czytelników w 2018 roku. Dotychczas pod szyldem Pauzy wydano powieści m.in. Theresy Bohman, Edouarda Louisa i Lauren Groff.
Do 2 sierpnia w księgarni Woblink znajdziecie ebooki Wydawnictwa Pauza za połowę ceny! Poniżej przedstawiamy tytuły, na które warto zwrócić szczególną uwagę.
Wydawnictwo Pauza – Woblink poleca:
Nocny prom do Tangeru – Kevin Barry, tłum. Łukasz Buchalski
W „Nocnym promie do Tangeru” Kevin Barry przedstawił losy dwóch mężczyzn oczekujących w porcie w Algeciras na przybycie tytułowego promu. Nie wiadomo jak się tam znaleźli i co ich łączy. Nie da się zatem uciec od porównań do kultowej sztuki Becketta. Z pozoru nieciekawi, gburowaci bohaterowie, zaczynają odkrywać przed sobą problemy, z którymi mierzyli się w życiu. Kevin Barry proponuje czytelnikom pełną napięcia opowieść o miłości, przyjaźni, przestępczym życiu i zdradzie. A wszystko podszyte dużą dawką czarnego poczucia humoru. Za tę krótką powieść Barry nominowany był do Nagrody Bookera.
Turbulencje – David Szalay, tłum. Dobromiła Jankowska
„Turbulencje” to jedna z najświeższych i najciekawszych książek Pauzy. To powieść skonstruowana w formie układanki, której budowę czytelnik zaczyna poznawać po przeczytaniu kilku rozdziałów. Brytyjski pisarz urodzony w Quebecu opowiada losy bohaterów, których łączą międzynarodowe podróże. Nie znają się wzajemnie – spotykają się jedynie w samolotach. Szalay piszę o przyjaźni i przyjaźni przez pryzmat postępującej globalizacji. Książka o podróżowaniu w czasach lockdownu? Czemu nie?
Dorośli – Marie Aubert, tłum. Karolina Drozdowska
„Dorośli” to pierwsza wydana w Polsce książka norweskiej pisarki Marie Aubert. Główną bohaterką tej krótkiej, ledwie 140 stronicowej powieści jest Ida, bezdzietna architekta. Mimo że czuje się młodo, powoli zaczyna wkraczać w tzw. „wiek średni”. Na dodatek z tyłu głowy pojawiają jej się myśli o macierzyństwie, choć Ida nie ma stałego partnera. Okazją do przedefiniowania swojego życia może okazać się wyjazd do domku zlokalizowanego nad fiordem, gdzie rodzina będzie świętować sześćdziesiąte piąte urodziny matki Idy. Pytanie tylko, czy malownicza sceneria, spokój bijący od morza i chwila urlopu pozwolą na zebranie myśli?
O zmierzchu/Ta druga – Teresa Bohman, tłum. Justyna Czechowska
Teresa Bohman, ceniona i znana szwedzka pisarka, jest autorką trzech powieści – każda z nich zdobyła uznanie krytyków literackich w Szwecji i za granicą. W Polsce ukazały się dwie książki autorki: „O zmierzchu” i „Ta druga”. Pierwsza z nich to opowieść o Karolinie Andersson, szanowanej badaczce modernizmu i jednocześnie niespełnionej kobiecie w średnim wieku. Pewnego razu pod jej opiekę trafia młody doktorant, który twierdzi, że odkrył nieznaną i wybitnie utalentowaną malarkę. Czy oznacza to długo oczekiwany przełom w życiu Karoliny Andersson? Powieść „O zmierzchu” została nominowana do Nagrody Augustusa będącej najbardziej prestiżową szwedzką nagrodą literacką.
W swojej kolejnej książce zatytułowanej „Ta druga” autorka zaprasza czytelnika do dwóch równoległych światów: biednej i zagubionej kobiety oraz pewnego siebie, majętnego mężczyzny. Zatrudniona w szpitalnej stołówce młoda dziewczyna z prowincji poznaje zamożnego lekarza. Mężczyzna wpada jej w oko i szybko okazuje się, zainteresowanie jest obopólne. Czy historia znajomości starszego, bogatego i mającego rodzinę lekarza z bezimienną młodą kobietą z prowincji może skończyć sie dobrze?
Przyjaciel – Sigrid Nunez, tłum. Dobromiła Jankowska
Bezimienną główną bohaterkę poznajemy, gdy ta traci najbliższego przyjaciela. Pozostaje po nim nie tylko wielka pustka, ale również duży dog arlekin, którym się opiekował. Kto powinien przygarnąć psa? Wszystko wskazuje na to, że obowiązek ten przypadnie bezimiennej narratorce – wykładowczyni kreatywnego pisania. Pies będzie jej towarzyszył w przeżywaniu żałoby po mężczyźnie, który był dla niej bardzo ważny.
„Przyjaciel” to opowieść o przyjaźni, miłości i przede wszystkim o żałobie. W 2018 roku Sigrid Nunez otrzymała za tę powieść prestiżową National Book Award, jedno z najważniejszych amerykańskich wyróżnień literackich.
„Historia przemocy” – Édouard Louis, tłum. Joanna Polachowska
Przy tej okazji nie można nie wymienić Édouarda Louisa, wschodzącej gwiazdy francuskiej literatury. W sierpniu 2018 roku ukazała się w Polsce jego pierwsza powieść pt. „Historia przemocy”. Główny bohater, młody paryżanin, wraca do domu w wigilijną noc. Wcześniej spędził udaną kolację z przyjaciółmi. Na ulicach jest cicho i pusto. Po drodze zaczepia go nieznajomy – bohater staje przed decyzją, która na zawsze może zmienić jego życie. Czy wpuścić nieznajomego czy nie? W Polsce zachwycili się nią Wojciech Szot i Michał Nogaś – obaj panowie zapewniają, że zachwycą się kolejni.
Wybrali i opisali: Kuba Krasny i Martyna Gancarczyk
Kategorie
- Aktualności (517)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (28)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (29)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (185)
- Premiery książek (97)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)