Bestsellery kwiecień 2020 – ebooki
Remigiusz Mróz, Ziemowit Szczerek, Diana Brzezińska, Deborah Feldman – książki tych autorów, w formie ebooków, kupowaliście w kwietniu najczęściej. W pierwszej dziesiątce kwietniowych bestsellerów znalazły się nowości, a także książki, które od dawna nie znikają z list najpopularniejszych tytułów. Popularnością cieszyły się zarówno reportaże, powieści obyczajowe, kryminały jak i literatura piękna. Przedstawiamy bestsellery kwiecień 2020.
Bestsellery kwiecień 2020 – ebooki
I miejsce: „Ekstradycja” – Remigiusz Mróz
Pierwsze miejsce na liście najczęściej kupowanych ebooków w kwietniu zajęła „Ekstradycja”, jedenasty tom bestsellerowego cyku Remigiusza Mroza. Od ucieczki Joanny Chyłki minęło kilka miesięcy. Wszelki ślad po niej zaginął. Nikt nie jest w stanie odnaleźć jakiegokolwiek tropu – nawet pomimo tego, że za Chyłką wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania. Już nawet Kordian przestaje wierzyć, że kobieta znajdzie sposób, aby się z nim skontaktować. Tymczasem Oryński musi zmierzyć się ze sprawą mężczyzny, który wybudził się właśnie ze śpiączki. Jest oskarżony o zastrzelenie trzech osób w jednej z restauracji na Powiślu. Mężczyzna nie pamięta prawie niczego, co stało się zanim zapadł w trwającą ponad rok śpiączkę. Pamięta tylko jedno – ma dla Oryńskiego wiadomość od Chyłki.
II miejsce: „Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów” – Deborah Feldman
Na drugim miejscu znalazła się książka „Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów”. To niezwykła opowieść o groźbie fundamentalizmu i cenie wolności. Nastoletnia Deborah mieszka w Nowym Jorku, jednak jej życie w niczym nie przypomina życia większości amerykańskich nastolatek. Chasydzka dziewczyna zostaje zmuszona do małżeństwa, ogolenia głowy w dzień ślubu i przejścia przyspieszonej lekcji dojrzewania seksualnego. Jej codzienność opierała się na zniewoleniu, cierpieniu i przemocy. Wszystko zmienia się, kiedy Deborah postanawia uciec i porzucić swoją ortodoksyjną rodzinę. Na postawie książki Feldman powstał serial Netflixa pod tym samym tytułem.
III miejsce „Obiecasz mi” – Diana Brzezińska
Podium zamyka trzecia część cyklu kryminalnego Diany Brzezińskiej „Obiecasz mi”. Relacje Ady i Krystiana nigdy nie były łatwe, jednak teraz skomplikowały się jeszcze bardziej. Szczecin, środek nocy. Profilerka Ada Czarnecka odbiera telefon od swojego przyjaciela, podkomisarza Krystiana Wilka. Słyszy, jak mężczyzna mówi „zabiłem”. Kobieta wsiada do samochodu i jedzie do przyjaciela. Krystian jest w szoku. Na łóżku leżą zwłoki dziewczyny, z którą się umawiał. Wszystko wskazuje na to, że to on ją zabił. Jednak podkomisarz nic nie pamięta i nie wie co się wydarzyło.
IV miejsce „Jak czytać ludzi – radzi agent FBI” – Robin Dreeke, Cameron Stauth
Książka „Jak czytać ludzi” to klucz do odczytywania ludzi, kierujących nimi motywacji i intencji, co w efekcie pozwala na przewidywanie ich zachowań. Jej autor, Robin Dreeke, to były szef Wydziału Analizy Behawioralnej FBI. Dzięki zdobytemu doświadczeniu wypracował system pozwalający na zdiagnozowanie oraz przewidzenie ludzkich zachowań. I właśnie tą wiedzą dzieli się w „Jak czytać ludzi”.
V miejsce „Cham z kulą w głowie” – Ziemowit Szczerek
Kolejne miejsce na liście kwietniowych bestsellerów zajmuje „Cham z kulką w głowie” Ziemowita Szczerka. To epicka powieść, pełna zbrodni, wojny i namiętności, utrzymana w klimacie kryminału noir. Druga wojna światowa nie miała miejsca, Warszawa nie została zniszczona. Po łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Ukraińcy i Żydzi. Jednak miasto, które nie przegrało zaczyna spływać krwią. Ulica zaczyna szeptać o Kubie Hieroglifie oraz spisku tajnych stowarzyszeń. Coraz więcej trupów pozbawionych głów zaczyna zalegać na ulicach. Świat pogrąża się w coraz większym chaosie. Z tajemniczym i nieuchwytnym mordercą będzie musiał zmierzyć się Kary – bękart, zdrajca, dezerter i detektyw.
VI miejsce „Dżentelmen w Moskwie” – Amor Towles
Powieść „Dżentelmen w Moskwie” opisywana jest jako hołd złożony drugiemu człowiekowi oraz pieśń miłośna o Rosji. Wszystko zaczyna się od pewnego wiersza, przez który hrabia Rostow jest zmuszony do zamieniania przestronnego apartamentu w najbardziej ekskluzywnym moskiewskim hotelu na malutki pokój na poddaszu. I to dożywotnio. Taki właśnie wyrok wydał sąd bolszewicki. Z pomocą zaprzyjaźnionych osób zaczyna od nowa budować swój świat i pokazuje, że zawsze warto być przyzwoitym człowiekiem – bez względu na okoliczności.
VII miejsce „27 śmierci Toby’ego Obeda” – Joanna Gierak-Onoszko
Siódme miejsce na liście kwietniowych bestsellerów zajmuje książka „27 śmierci Toby’ego Obeda Joanny Gierak-Onoszko. Głównym „bohaterem” jest tutaj Kanada. Autorka ukazuje mroczną stronę kraju, którzy powszechnie kojarzony jest z kulturą i tolerancją. Tymczasem prawda do Kanadzie jest dużo bardzie złożona. Reportaż otrzymał nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.
VIII miejsce „Siostra Słońca” – Lucinda Riley
„Siostra Słońca” to szósty tom baśniowej sagi rodzinnej „Siedem sióstr” autorstwa Luciny Riley. Pozornie mogłoby wydawać się, że Elektra D’Apliès ma wszystko o czym tylko można zamarzyć. Jest piękną, bogatą i sławną topmodelką. To jednak tylko gra pozorów – w rzeczywistości kobieta stoi na skraju załamania, a nagła śmierć adopcyjnego ojca pogarsza jej stan. Elektra zaczyna sięgać po alkohol i narkotyki. Niespodziewanie dostaje list od pewniej nieznajomej, która twierdzi, że jest jej babką…
IX miejsce „Najlepszy czeski stand-up” – Milos Cermak, Ludek Stanek
Dwóch najpopularniejszych czeskich komików opowiada w niezwykle zabawny sposób o absurdach codzienności. Bez tematów tabu i z ogromną dawką ironicznego, inteligentnego czeskiego humoru ukazują świat z perspektywy człowieka w średnim wieku.
X miejsce „Jeśli zatęsknię” – Anna Ficner-Ogonowska
Pierwszą dziesiątkę zamyka pełna emocji i wzruszeń powieść obyczajowa „Jeśli zatęsknię” Anny Ficner-Ogonowskiej. To wciągająca opowieść o życiu we wszystkich jego barwach. Autorka na kartach powieści pokazuje, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Daje również siłę na to, by odnaleźć światło nawet pośród największego mroku.
Bestsellery kwiecień 2020 – druga dziesiątka
XI. „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” – Stefanie Stahl
XII. „Szczelina” – Josef Karika
XIII. „Ten dzień” – Blanka Lipińska
XIV. „365 dni” – Blanka Lipińska
XV. „Pomocnik kata” – Marek Krajewski
XVI. „Żony gejów” – Maria Mamczur
XVII. „Tragedia na Przełęczy Diatłowa” – Alice Lugen
XVIII. „Głosy z zaświatów” – Remigiusz Mróz
XIX. „Miłość i inne obsesje” – Liane Moriarty
XX. „Warsztaty intymności” – Agnieszka Szeżyńska
Wszystkie ebooki z powyższej listy znajdziecie u nas w promocyjnych cenach! Promocja potrwa do 14 maja.
Kategorie
- Aktualności (518)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (29)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (91)
- Fantastyka (29)
- Filmy na podstawie książek (27)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (30)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (188)
- Premiery książek (98)
- Rankingi książek (101)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (204)
- Zapowiedzi książek (57)