12 lipca w Polsce odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Przy tej okazji, czeka na was specjalna promocja, w której znajdziecie głośną powieść laureata Literackiej Nagrody Nobla José Saramago, poświęconą tematowi wyborów, pt. „Miasto białych kart”. Książkę w formie ebooka, możecie kupić za jedyne 14,99! Promocja obowiązuje w dniach 10-11 lipca 2020.

Miasto białych kart

Portugalski pisarz José Saramago, w jednej ze swoich najgłośniejszych książek, przedstawił miasto, którego wyborcy postanowili w nietypowy sposób skorzystać ze swojego prawa wyborczego – 80 procent wyborców wrzuca do urn białe niewypełnione karty do głosowania. Rządzący odbierają tę manifestację jako zamach na demokrację, spisek wymierzony w stronę władzy. Szybko zapada decyzja o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego, a rząd opuszcza miasto i swoich obywateli. Nikt nie jest w stanie przewidzieć do czego doprowadzą decyzje reżimowego układu. W tej niezwykłej, wstrząsającej opowieści Saramago stara się zgłębić studium opresyjności władzy i nieludzkiego traktowania społeczeństwa. Przedstawione w powieści miasto (nigdy nie pada jego nazwa) może być znane czytelnikom z innej wybitnej powieści Saramago pt. „Miasto ślepców”.

miasto białych kart saramago woblink
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

José Saramago

José Saramago to jeden z najważniejszych europejskich pisarzy przełomu XX i XXI wieku. W 1998 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Popularność i sławę zyskał bardzo późno, po wydaniu jego trzeciej powieści pt. „Baltazar i Blimunda”. Miał wówczas sześćdziesiąt lat. Otrzymał za nią prestiżową nagrodą portugalskiego PEN Clubu oraz Nagrodą Literacką Miasta Lizbona. Kontrowersję wzbudził publikacją książkiEwangelia według Jezusa Chrystusa”, w której przedstawił losy Jezusa nieco inaczej, niż jest to podane w Biblii. Ponadto jest autorem takich książek, jak „Rozterki śmierci”, „Miasto ślepców”, „Kain”. Wszystkie z nich znajdziecie w księgarni Woblink.com w formie ebooka i książki papierowej. 

Miasto białych kart saramago promocja
Znajdź promocję na Woblink.com