11 maja swoją premierę w formie ebooka ma najnowsza książka Marcina Kąckiego. Po reportażach o Białymstoku i Poznaniu, Kącki postanowił opisać Oświęcim, miasto nad którym wisi widmo obozu koncentracyjnego. „Oświęcim. Czarna zima” to książka poświęcona ludziom, którzy codziennie mijają bramę obozową, żyją w cieniu największej i najstraszniejszej fabryki śmierci w historii. Książkę w formie ebooka znajdziecie tylko w księgarni internetowej Woblink.com.

Oświęcim. Czarna zima

Opis wydawcy:

Miejscowe legendy mówią o klątwie, która ciąży nad miastem od stuleci. Marcin Kącki, znakomity reporter, autor słynnego Białegostoku, zadaje mieszkańcom pozornie proste pytanie: „Jak się tu żyje?”. Rozmawia ze zbieraczami, którzy maniakalnie poszukują pamiątek z obozu. Z ostatnim oświęcimskim Romem, żyjącym w cieniu przemilczanego pogromu. Z ludźmi, którzy boją się zejść do własnej piwnicy, i z mieszkańcami osiedla, którzy bramę obozową mijają w drodze na zakupy. I z tymi, którzy nie otwierają okien, by nie czuć smrodu z kominów. Nawet ziemia nie daje spokoju, nasączona trucizną zakładów chemicznych.

Oświęcim czarna zima
Kup ebooka na Woblink.com

Raz puszczone w ruch mechanizmy zła zatrzymują się powoli. Oświęcim, niczym soczewka, skupia nadzieje i lęki Polaków. I nikt nie pokazuje tego lepiej niż Kącki.

Czy w mieście, które nie może uciec od przeszłości, da się normalnie żyć?