Bestsellery styczeń 2021 – ebooki
Joanna Bator, Joanna Gierak-Onoszko i Remigiusz Mróz – książki tych autorów, w formie ebooków, kupowaliście w pierwszym miesiącu 2021 roku najczęściej. W pierwszej dziesiątce bestsellerów stycznia znalazły się nowości, a także tytuły, które już od dłuższego czasu nie znikają z listy najchętniej kupowanych książek. Największą popularnością cieszyły się kryminały, powieści obyczajowe oraz literatura piękna. Oto bestsellery styczeń 2021.
Bestsellery styczeń 2021 – ebooki
I miejsce: Gorzko, gorzko – Joanna Bator
Pierwsze miejsce na liście bestsellerów stycznia zajmuje najnowsza książka Joanny Bator, laureatki Nagrody Literackiej Nike. W „Gorzko, gorzko” autorka powraca na Dolny Śląsk i przedstawia czytelnikom opowieść zainspirowaną prawdziwą historią zasłyszaną na cmentarzu w Unisławiu Śląskim. To powieść o miłości oraz wolności w życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet. Czemu Berta dopuściła się zbrodni? Kiedy Barbara nauczyła się rzucać nożem? Dlaczego Violetta otworzyła puszkę Pandory? I czy Kalinie uda się kiedykolwiek dotrzeć do prawdy?
II miejsce: Zły człowiek – Adrian Bednarek
Na drugie miejsce najczęściej kupowanych ebooków w księgarni internetowej Woblink trafił „Zły człowiek” Adriana Bednarka. Książka ta była naszym najnowszym „kotem w worku”. „Zły człowiek” jest pełnym napięcia sensacyjnym kryminałem rozgrywającym się w świecie mafijnych porachunków.
III miejsce: Kolacja z Bondem – Agnieszka Lingas-Łoniewska
Podium zamyka „Kolacja z Bondem” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Eliza, przyjaciółka znanej z „Kolacji z Tiffanym” Natalii, zostaje sama w swoim ogromnym mieszkaniu. Cała sytuacja byłaby jej nawet na rękę, gdyby nie to, że ktoś naprawdopodobniej włamał się do jej domu. Na pomoc Elizie przychodzi niezwykle przystojny komisarz Jacek Granicki. Niestety ona i Jacek mają wspólną, niezbyt szczęśliwą, historię. Próbują udawać, że nie zależy im na sobie, ale niebezpieczeństwo, w jakim znajduje się kobieta zmienia całą sytuację. Komisarz zrobi wszystko, żeby ratować swoją ukochaną.
IV miejsce: Niemy krzyk – Angela Marsons
„Niemy krzyk” Angeli Marsons to pełen napięcia thriller kryminalny. W Black Country zostaje zabita dyrektorka szkoły. Kim Stone, detektyw, która ma zająć się tą sprawą, przeczuwa, że to to dopiero początek. Dodatkowo sprawa komplikuje się, kiedy na jaw wychodzą bestialskie zabójstwa sprzed lat. Czy te sprawy łączą się ze sobą? I czy demony przeszłości Kim nie przeszkodzą jej w rozwiązaniu zagadki zbrodni zanim ofiar będzie więcej?
V miejsce: 27 śmierci Toby’ego Obeda – Joanna Gierak-Onoszko
Piąte miejsce przypadło w udziale książce „27 śmierci Toby’ego Obeda”, która od długiego czasu nie opuszcza listy bestsellerów Woblinka. Reportaż był nominowany do Nagrody Conrada, Nagrody im. Witolda Gombrowicza i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Znalazł się także w finale Nagrody Literackiej Nike, a ostatecznie otrzymał Nagrodę Nike Czytelników.
Autorka pisze o mrocznej stronie Kanady, kraju powszechnie uważanego za przykład tolerancji i kultury. Zwraca uwagę na rdzennych mieszkańców Kanady, którzy trafiali do chrześcijańskich internatów, aby uczyć się języka czy zwyczajów kolonizatorów. Niestety na miejscu czekały na nich prześladowanie i przemoc.
VI miejsce: Arystokratka na królewskim dworze – Evžen Boček
„Arystokratka na królewskim dworze” to piąta część bestsellerowej i pełnej humoru serii o przygodach arystokratki Marii, jej rodziców i zwariowanego personelu zamku Kostka. Tym razem Maria zostaje zaproszona na królewski dwór. Kogo zabierze ze sobą? Czy cała podróż przebiegnie zgodnie z planem? I jak pełne powagi koronowane głowy przyjmą przedstawicielu zamku Kostka?
VII miejsce: Szepty spoza nicości – Remigiusz Mróz
Na siódmym miejscu znalazła się najnowsza książka Remigiusza Mroza będąca trzecią częścią bestsellerowej z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim. Tym razem mężczyzna po raz ostatni wraca do Żeromic. Chce sprzedać dom i raz na zawsze odciąć się od tragicznej przeszłości. Tymczasem formalności dotyczące umowy przedłużają się. Wszystko wygląda tak, jakby ktoś umyślnie chciał zatrzymać Zaorskiego w Żeromicach. Niespodziewanie policja dostaje anonimowe zgłoszenie, że w pobliskim lesie znajdują się poćwiartowane zwłoki mężczyzny. Seweryn nie chce brać udziału w śledztwie, ale wszystko zmienia się, kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska.
VIII miejsce: Niespokojne niebo – Charlotte Link
Ósme miejsce zajmuje „Niespokojne niebo” Charlotte Link. To trzeci i ostatni tom bestsellerowej sagi rodzinnej autorki. Lata 70. Niemcy. Felicja jest już starszą kobietą, ale wciąż zarządza majątkiem i sprawuję rolę głowy rodziny. Relacje kobiety z córkami pozostawiają dużo do życzenia – szczególnie z Belle cierpiącą w nieszczęśliwym małżeństwie i stopniowo popadającą w coraz większy nałóg. Nadzieją Felicji zostaje Alexandra, córka Belle. Jednak wyzwanie, przed którym chce postawić swoją wnuczkę jest bardzo trudne. W dodatku nestorka rodu nie może zapomnieć o Maksymie. Czy tych dwoje jeszcze się kiedyś odnajdzie?
IX miejsce: Dziedzic podziemia – Monika Nerc
Dziewiąte miejsce zajmuje „Dziedzic podziemia”, czyli drugi tom mafijnej serii rozgrywającej się w Warszawie. Catriona ma złamane serce. Po ukochanym Grigoriyu mogła spodziewać się wiele, ale nie tego, że ma żonę. Postanawia zerwać z mężczyzną kontakt i nigdy nie wybaczyć mu oszustwa. On jednak nie chce zrezygnować z ukochanej…
X miejsce: Złamana lojalność – Cora Reilly
Pierwszą dziesiątkę bestsellerów stycznia zamyka „Złamana lojalność” otwierająca nową serię Cory Reilly, autorki słynnych „Złączonych”. To opowieść o mafii, miłości i wyzwaniach, jakie Fabiano i Leona będą musieli podjąć, aby zawalczyć o siebie samych.
Bestsellery styczeń 2021 – druga dziesiątka
XI miejsce: Tego ci nie powiedziałam – Kelly Rimmer
XII miejsce: Matrioszka – Paulina Jurga
XIII miejsce: Król – Szczepan Twardoch
XIV miejsce: Kłamczuch – Jędrzej Pasierski
XV miejsce: Kod Kathariny – Jørn Lier Horst
XVI miejsce: Pokusa Gangstera – Anna Wolf
XVII miejsce: Wyloguj swój mózg – Anders Hansen
XVIII miejsce: Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi – Stefanie Stahl
XIX miejsce: Halny – Remigiusz Mróz
XX miejsce: Królestwo – Szczepan Twardoch
Wszystkie ebooki z powyższej listy znajdziecie u nas w promocyjnych cenach! Promocja potrwa do 11 lutego.
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (517)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (28)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (29)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (185)
- Premiery książek (97)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)