Już za kilka dni, 5 lutego, ma ukazać się film „Pokój”, który powstał w oparciu o opowiadanie Stanisława Lema „Podróż siódma” z „Dzienników gwiazdowych”. Wyreżyserowany przez Krzysztofa Jankowskiego obraz będzie dostępny na dwóch platformach vod.

„Podróż siódma” Stanisława Lema w wersji filmowej

5 lutego ma odbyć się premiera filmu „Pokój”. Obraz w reżyserii Krzysztofa Jackowskiego powstał w oparciu o opowiadanie „Podróż siódma” z „Dzienników gwiazdowych”. W rolach głównych wystąpili Kamila Kamińska, Wojciech Solarz, Jacek Różański,   Paweł Ciołkosz i Grzegorz Woś.

Film będzie można zobaczyć na dwóch platformach vod: EgoMovies i PlayKraków. Patronem produkcji jest Wydawnictwo Literackie, a partnerem całego projektu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Głównym bohaterem „Podróży siódmej” jest Ijon Tichy, międzygwiezdny podróżnik będący jedną z najpopularniejszych postaci wykreowanych przez Lema. To bohater kilkunastu opowiadań i powieści, między innymi „Dzienników gwiazdowych”. Wyróżnia się sprytem i inteligencją, a dodatkowo posiada niebanalne poczucie humoru oraz zdolności dyplomatyczne.

Kup ebooka na Woblink.com

Rok 2055, kosmonauta Ijon Tichy ma wygłosić przemówienie w Parlamencie Pansłowiańskim przemówienie przeciwne wprowadzeniu Pozaziemskich Regulacji Ludzkich (PRL). Partia rządząca i sam rząd nie chcą do owego wystąpienia dopuścić. Ijon zostaje podstępem zamknięty w swoim hotelowym pokoju, gdzie w ramach testów najnowszej broni zmultiplikowano jego postać. Zamiast pracować nad wydostaniem się z zamknięcia kosmonauta kłóci się ze swoimi kolejnymi wcieleniami. Prowadzi to do szeregu absurdalnych wydarzeń.

Przypominamy, że rok 2021 jest rokiem Stanisława Lema. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością jednego z najważniejszych pisarzy science fiction XX wieku, zachęcamy do lektury tekstu „Stanisław Lem – 5 książek, które musisz przeczytać”.