Jesień to bardzo ważna pora roku dla literatury. To czas przyznawania najważniejszych nagród literackich, festiwali i najciekawszych premier książkowych. Ten książkowy maraton już się zaczął, dlatego przedstawiamy wam bestsellery września. Na liście znalazło się wiele nowości, ale jest też kilka tytułów, które wróciły na listę najlepiej sprzedających się ebooków.

Pierwsze miejsce przypadło Remigiuszowi Mrozowi i jego najnowszej powieści „Wyrok”. Dziesiąty tom cyklu Chyłka był dostępny na Woblinku w przedsprzedaży. W pierwszej dziesiątce znalazły się dwie powieści Wojciecha Chmielarza – bestsellerowe „Żmijowisko”, na podstawie którego niedawno powstał serial Canal+ Polska oraz jego najnowsza książka pt. „Rana”.

Bestsellery – wrzesień 2019
1-10

 1. „Wyrok” – Remigiusz Mróz 

  Dziesiąty tom bestsellerowego cyklu z Chyłką! Po zdanym egzaminie adwokackim, świeżo upieczony mecenas Oryński ma zastąpić Chyłkę jako główna siła napędowa kancelarii Żelazny & McVay. Pierwsza sprawa, jaką poprowadzi, niechybnie zaważy na całej jego przyszłości zawodowej. Kordian nie ma jednak żadnego wyboru – zostaje zmuszony przez Piotra Langera, by podjąć się obrony pewnego chłopaka w Poznaniu. Co ich łączy? I dlaczego Langerowi tak zależy na jego obronie?Siedemnastolatek oskarżony jest o wyjątkowo krwawe zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły, które łudząco przypomina sposób działania Sadysty z Mokotowa. Nie ma alibi, plącze się w zeznaniach, a dowody przemawiają przeciwko niemu. Nawet Chyłka jest przekonana, że tej sprawy nie da się wygrać…

  Wyrok
  Kup ebooka na Woblink.com
 2. „Seksuolożki” – Marta Szarejko 

  Ginekolog zapyta Cię o ostatnią miesiączkę, a seksuolog – czy czerpiesz radość z seksu. Seks jest papierkiem lakmusowym relacji. Czy można tworzyć dobry związek bez udanego życia seksualnego? Czy problemy małżeńskie można rozwiązać w łóżku? O seksie chcielibyśmy wiedzieć wszystko. Wstydzimy się, więc o nic nie pytamy. Czy Polki odczuwają przyjemność z seksu? Jaki wpływ na seks ma nauczanie Kościoła? Czy kobiety mogą mieć większe potrzeby seksualne od swoich partnerów? Czy kobieta, która nie ma ochoty na seks, jest „popsuta”? Czy masturbacja jest powodem do wstydu? Jak wygląda seks w ciąży i po porodzie? Jak zaspokoić naturalne potrzeby seksualne osoby z upośledzeniem fizycznym lub umysłowym? Czy po pięćdziesiątce wypada jeszcze być aktywnym seksualnie? Czy w małżeństwie może dojść do gwałtu? Z kobietami seksuolożkami o kobiecej seksualności szczerze rozmawia Marta Szarejko, dziennikarka i publicystka. Razem ze swoimi rozmówczyniami odkrywa sekrety polskich gabinetów seksuologicznych. Zadaje pytania, na które chciałybyśmy poznać odpowiedzi, ale dotychczas nie miałyśmy kogo zapytać.

  Seksuolożki
  Kup książkę lub ebooka na Woblink.com

   

   

 3. „Rana” – Wojciech Chmielarz

  Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta próbuje odkryć, co się naprawdę stało. Rozpoczyna prywatne śledztwo tylko po to, żeby wkrótce sama zginąć. Ale jej ciało znika, a jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, doświadczona nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że zdobywszy pracę w poważanej szkole, los wreszcie się do niej uśmiechnął. Nic bardziej mylnego.Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale żadne z nich nie ma wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele…”Rana” to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

   

  Bestsellery września - Rana
  Kup książkę lub ebooka na Woblink.com

   

   

 4. „Ta, która musi umrzeć” – David Lagercrantz 

  Ostatnia część serii Millennium! W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, kierując się swoimi podejrzeniami, kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem. Dziennikarz niechętnie zabiera się do sprawy. Świadkowie potwierdzają co prawda, że mężczyzna kilkukrotnie bełkotał coś pod adresem Johannesa Forsella, szwedzkiego ministra obrony – ale czy faktycznie coś mogło ich łączyć? Mikael bezskutecznie próbuje skontaktować się z Lisbeth Salander, która po pogrzebie Holgera Palmgrena wyjechała z kraju. Blomkvist nie wie, że Lisbeth trafiła do Moskwy, by raz na zawsze wyrównać rachunki ze swoją siostrą Camillą. Salander podjęła decyzję – będzie myśliwą, nie ofiarą. Ta, która musi umrzeć to ostatni tom bestsellerowej serii Millennium, która rozeszła się na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy. David Lagercrantz z rozmachem łączy ze sobą polityczne skandale, rozgrywki międzynarodowych potęg i nowoczesne technologie.

  Bestsellery września Ta, która musi umrzeć
  Kup książkę lub ebooka lub audiobooka na Woblink.com

   

   

 5. „Pan raczy żartować, panie Feynman!” – Richard P. Feynman 

  Richard P. Feynman – laureat Nagrody Nobla i jeden z najgenialniejszych fizyków w dziejach w brawurowy sposób opowiada o swoim niezwykłym życiu. Nie tylko przedstawia kulisy prac nad budową bomby atomowej i tajemnicami materii, ale też ujawnia się jako spec od otwierania zamków szyfrowych i mistrz gry na bongosach. Feynman opisuje spotkanie z Einsteinem, walki z rządową biurokracją, codzienne życie fizyków w ośrodku badawczym w Los Alamos i ich flirty z tancerkami w Las Vegas. „Pan raczy żartować, panie Feynman!” to rzecz kultowa – jedna z najsłynniejszych naukowych książek naszych czasów i jedna z najzabawniejszych autobiografii, jakie kiedykolwiek powstały.

  Bestsellery września Pan raczy żartować
  Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

   

   

 6. „Antyterroryści” – Janusz Schwertner, Mateusz Baczyński 

  Poznajecie ludzi, którzy biorą udział w operacjach najwyższego ryzyka. Polska to wschodnia granica Unii Europejskiej, skrzyżowanie szlaków przerzutowych broni, narkotyków, handlu ludźmi i pojazdami. Mafie z wielu krajów czerpią tu ogromne zyski, a najwięksi twardziele polskiej policji próbują powstrzymać bezwzględnych gangsterów. Strzelaniny, wojny gangów, podkładanie bomb i pościgi to codzienność polskich antyterrorystów. Teraz po raz pierwszy ujawniają tajniki swojej pracy. Opowiadają o najbardziej niebezpiecznych i dramatycznych akacjach w swoim życiu oraz kolegach, których stracili w trakcie służby. To historia bez cenzury opowiedziana z perspektywy ludzi, którzy każdego dnia ryzykują życie i toczą wojnę z największymi grupami przestępczymi w kraju.

  Bestsellery wrzesień Antyterroryści
  Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

   

   

 7. „Żmijowisko” – Wojciech Chmielarz 

  Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w niewielkiej wsi Żmijowisko. Bawią się jak zwykle – odreagowując stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Jest alkohol, są narkotyki. A także skrywane od lat urazy, dawne uczucia i wzajemne pretensje. Podczas jednej z mocno zakrapianych imprez ktoś kogoś prawie topi. Wywiązuje się kłótnia, podczas której otwierają się dawne rany. Następnego dnia córka jednej z par, piętnastoletnia Ada, znika. Pomimo poszukiwań nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Rozpływa się w powietrzu. Rok później jej ojciec wraca do Żmijowiska, by podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki. „Ada była ciągle najważniejsza. Każdego dnia o niej myślałem, każdego. O tym, co się stało. O tym, co moglibyśmy zrobić inaczej.” Przez te dwanaście miesięcy znienawidziła go cała Polska. Ale – jak się okazuje – nie wraca tam sam… Żmijowisko to opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje. 

  Bestsellery wrzesień Żmijowisko
  Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

   

 8. „Zapach Boga”  – Konrad Krajewski, Krzysztof Tadej 

  Jak do tej pory oddawałem krew tylko do badań. Kiedy cierpiałem dla Kościoła? Nigdy! To ja mam iść do swojego mieszkania, włączyć ciepłą wodę, usiąść w fotelu, wyciągnąć kiełbasę krakowską i oglądać dziennik? Zawróciłem. Wszedłem do bloku, poprosiłem, żeby wszyscy poszli, bo to co zamierzałem zrobić to przestępstwo. Nie chciałem, żeby ponosili konsekwencje. Po wielu problemach włączyłem prąd, zostawiłem kartkę z informacją, że to zrobiłem ja. A do wojewody napisałem sms-a, że ponoszę wszystkie konsekwencje: nie byłem pijany, nie byłem pod wpływem narkotyków, to jest rzecz związana z Ewangelią. Szokujące? Konrad Krajewski robi to, bo uważa, że ludziom trzeba pomagać dziś, a nie jutro, że trzeba się dzielić tym, co mamy najdroższego! O sobie mówi, że jest jak „pogotowie ratunkowe Franciszka”. O nim mówią – kardynał ubogich, biskup ulic i cierpienia, jałmużnik i „Robin Hood papieża”. Konrad Krajewski, choć woli pozostać w cieniu, w sposób konkretny pokazuje, czym jest chrześcijaństwo, bo sam na co dzień żyje Ewangelią. A to, co mówi i to, co robi zobowiązuje do naśladowania i działania. Szokuj! Bądź wolny i rób dobro!

  Zapach Boga
  Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

   

 9. „Sapiens. Od zwierząt do bogów” – Yuval Noah Harrari 

  Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka – od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed wszechmocną naturą i rywalizującymi z nimi zwierzętami. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat i to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zwierząt. Homo sapiens uczy się właśnie przekształcać swoje geny i chciałby stać się podobny do własnych wyobrażeń o bogach.

  Bestsellery wrzesień Sapiens
  Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

   

 10. „Będziesz moja” – Diana Brzezińska 

  Ada Czarnecka: rudowłosa profilerka z ciętym językiem, powszechnie znana jako leń o wyjątkowo niskiej empatii, notoryczna spóźnialska i miłośniczka seriali true crime. Krystian Wilk: przystojny i ambitny podkomisarz, seryjny podrywacz, dla którego „mąż to nie przeszkoda”. Połączyła ich praca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zagadkowa sprawa z Archiwum X i skomplikowana „przyjaźń”. Szczecinem wstrząsa seria brutalnych morderstw. Sprawca upodobał sobie młode, rudowłose kobiety i z niezwykłym okrucieństwem urządza swoim ofiarom specyficzną uroczystość przed śmiercią. Trzeba działać szybko. Zostaje powołany zespół śledczy, w którego skład wchodzą Ada i Krystian. Ich znajomość się zacieśnia. W końcu nic tak nie zbliża jak zbrodnia… 

  Bestsellery wrzesień Będziesz moja
  Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

  Bestsellery – wrzesień 2019
  11-20

 11. Dziewięcioro nieznajomych
 12. Mindhunter
 13. Róża wiatrów
 14. Instytut
 15. A co ciebie obchodzi, co myślą inni?
 16. Kobieta w Watykanie
 17. Na wagę złota
 18. Nie odpisuj
 19. ZJAZD ABSOLWENTÓW
 20. Pamiętnik księgarza

  Bestsellery – wrzesień 2019
  21-30

 21. Szczelina
 22. Podpalacz
 23. 21 lekcji na XXI wiek
 24. Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą
 25. Cienie
 26. Rodzina
 27. Pola dawno zapomnianych bitew (Tom 5). Ostatnia misja Asgarda
 28. Chrobot
 29. Umorzenie
 30. Nieczyste więzy

  Bestsellery – wrzesień 2019
  31-40

 31. Tatuażysta z Auschwitz
 32. Stacja Jagodno. Tom X. Splecione letnie sny
 33. Korposzczury
 34. Testament
 35. After 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem
 36. Z miłości? To współczuję.
 37. Podróż do Carcassonne Tom I
 38. After 3. Ocal mnie
 39. After 4. Bez siebie nie przetrwamy
 40. Kusząca pomyłka

  Bestsellery – wrzesień 2019
  41-50

 41. Leonardo da Vinci
 42. Jagodowa miłość. Tom 3. Zacznijmy jeszcze raz
 43. Coraz większy mrok
 44. Ostre cięcie
 45. Pamięć nieulotna
 46. Dlaczego śpimy
 47. Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz
 48. Zanim wyjedziesz w Bieszczady
 49. Dziewczyna o czterech palcach
 50. Problem trzech ciał

  Bestsellery – wrzesień 2019
  51-60

 51. After. Płomień pod moją skórą
 52. Wariat na wolności
 53. Podróż do Carcassonne Tom II
 54. Homo deus. Krótka historia jutra
 55. Ciało nie kłamie
 56. Zranić marionetkę
 57. Dary bogów
 58. Frankenstein w Bagdadzie
 59. Fakap
 60. Kontratyp

  Bestsellery – wrzesień 2019
  61-70

 61. Inwigilacja
 62. Immunitet
 63. Harry Hole (#12). Nóż
 64. Zaginięcie
 65. Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi
 66. Rewizja
 67. Oskarżenie
 68. Too Late
 69. Farma lalek
 70. W szpilkach od Manolo

  Bestsellery – wrzesień 2019
  71-80

 71. Tak smakuje miłość
 72. Shantaram
 73. Devlin
 74. Za zamkniętymi drzwiami
 75. Szczygieł (Nagroda Pulitzera  2014)
 76. Kasacja
 77. Czerwone Żniwa. Tom 1
 78. Solaris
 79. Osiedle marzeń
 80. Przejęcie

  Bestsellery – wrzesień 2019
  81-90

 81. Wielkie kłamstewka
 82. Wojownicy burzy
 83. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#2). Ciemny las
 84. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#3). Koniec śmierci
 85. Ósme życie (dla Brilki). Tom 2
 86. Prowadź swój pług przez kości umarłych
 87. Ósme życie (dla Brilki). Tom 1
 88. Dzieci Aspergera
 89. Córeczka
 90. O tyranii

Kolejną listę beestsellerów przedstawimy wam już na początku listopada.